Лаутр Бруннен - у перекладі з німецької означає «Гучний водоспад»
Кантон Берн, Швейцарія. Альпи. Казково красива Долина Лаутербруннен. Долина 72-х водоспадів.
Село розташоване біля підніжжя 300-метрового водоспаду Штауббах (Staubbach) - одного з найвищих та найдовших водоспадів у Європі. У 1779 році Йоганн Вольфганг Гете (німецький філософ, поет, державний діяч) відвідав цю долину та під враженням від гуркотливого водоспаду згодом написав свій відомий вірш «Пісня духів над водами».

Долина водоспадів Лаутербруннен (Lauterbrunnen) у Альпах

Мабуть, неможливо назвати саме гарне місце в Альпах. Однак не доводиться сумніватися в тому, що якби оголосили подібний конкурс, то долина Лаутербруннен зайняла одне з перших місць у списку переможців. Її дивовижно красиві, увінчані сніговими шапками скелі підносяться над мальовничими долинами, по яких розкидані пряникові будиночки-шале місцевих жителів, це міні готелі. З місцевих стрімких гірських стін падає в мальовничу долину 74 водоспади. Самий вражаючий з них - Штауббах (Staubbach), краса якого надихала Гете і Байрона.
Інший водоспад - Трюммельбахский, який являє собою спіралеподібний потік, який живлять десять льодовикових водоспадів (з танучих високогірних льодових шапок), б'ють собі шлях серед гірських завалів. Це єдиний льодовиковий водоспад у Європі, який можна побачити зсередини, з товщі гори. Спеціально для цього в 1913 р. був побудований ліфт та прокладені освітлювані тунелі.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ.

Громада Лаутербруннен багатонаціональна. Місцеве населення нечисленне, однак околиці періодично заповнюють натовпи аматорів гірських походів та відпочинку, які використовують мальовниче альпійське селище в якості бази. З комфортом розташувавшись в Лаутербруннене, вони здійснюють альпіністські вилазки. Під час пішої прогулянки по долині ви побачите все, чим славиться Швейцарія: здіймаються увись гірські вершини зі сніговими шапками, смарагдові альпійські озера, квітучі луки та старовинні шале з масиву дерева. У цій області знаходяться основні піки Швейцарії, висота яких сягає понад 4000 м. По долині пролягають спеціально розроблені альпійські маршрути, які ведуть любителів природи у комуну Ленк з її дивовижним розмаїттям дикорослих квітів і на знамениті лижні курорти Гріндельвальд і Майринген (Grindelwald, Meiringen). Вдень ви зможете насолодитися прекрасними видами на великі льодовики та найвищі піки мальовничих Альп, милуючись ними з розташованих навколо долини оглядових майданчиків, а вночі невеликі гірські хатини познайомлять вас із традиційною швейцарською гостинністю та кухнею.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Казково красива Долина водоспадів Лаутербруннен (Lauterbrunnen) у Альпах.

Лаутербруннен (Lauterbrunnen) - мальовниче альпійське село, розташоване на висоті 802 м в долині Бернського Оберланда (The Berner Oberland), недалеко від Інтерлакена (Interlaken), в оточенні стрімких скель та водоспадів.
У Лаутербруннені починається один з двох варіантів маршруту на «Вершину Європи» - саму високогірну станцію Юнгфрауйох (Jungfraujoch - 3454 метри над рівнем моря). Зубчаста залізниця з'єднує місто Лаутербруннен з сонячною терасою Венгена на східному схилі долини Лаутербруннен та зі станцією Клайне Шайдег (Kleine Scheidegg), де можна пересісти на інший поїзд і продовжити шлях до перевалу Юнгфрауйох (Jungfraujoch), де панують вічні сніги та льоди. Зубчаста залізниця Юнгфрау (Jungfrau), відкрита в 1912 році, проходить через 7-кілометровий тунель до «Вершини Європи», де на висоті 3454 м розташовується самий високогірний залізничний вокзал Європи. Цей маршрут - одна з головних визначних пам'яток Швейцарії з моменту відкриття дороги, що стала великим інженерним дивом!


Як дістатися:


До Берна можна долетіти прямим рейсом або лоукостером (від €14), звідки на поїзді слід доїхати до міста Інтерлакен ( Interlaken) (€10-20, 50 хв), а потім на автобусі в комуну Лаутербруннен (Lauterbrunnen - близько €5, 30 хв).


Проживання та харчування:


При необхідності можна зупинитися в Женеві (h/s/d — від €25/55/90). В комуні Лаутербруннен до ваших послуг туристичні табори, кемпінги, хостели, а також повноцінні готельні номери (кемпінг/h/s/d! - від €5-10)  повноцінні готельні номери (/h/s/d! - 20/75/85). Повноцінний, якісний, щільний обід обійдеться в € 7-20.
h (hostel) - спальне місце в загальній кімнаті, s (single) – одномісний номер, d (double) – двомісний номер, з двома одномісними ліжками або одним двомісним.


Поради та цікаві факти:


Водоспад Штауббах (Staubbach), який надихав поетів, краще всього відвідувати рано вранці. Завдяки особливостям структури схилу та висоти водоспаду водяний потік перетворюється в хмару, що складається з бризок. У світлі перших променів сонця він особливо красивий - всіх кольорів веселки.
Для відвідування Трюммельбахского водоспаду (Trummelbach waterfall), одягніться простіше та прихопіть з собою пластиковий плащ. Потік води проноситься зовсім поруч з виходом з тунелю зі швидкістю 20 000 л/хв, так що, поки ви будете спостерігати за цим дивом природи, промокнете з ніг до голови. Відвідування водоспаду платне (дорослі/діти — близько €10/5). Він відкритий для відвідування з квітня по листопад щодня з 09:00 до 17:00. З липня по серпень закривається на годину пізніше. Однак навіть у літній сезон доступ до водоспаду може бути закритий з-за поганої погоди, тому про можливість відвідування цього водоспаду слід довідуватися заздалегідь.