Львів – найбільше і найкрасивіше місто західного регіону України. Це дуже своєрідне місто: тут природно поєднуються самі різні, іноді протилежні і суперечливі явища і поняття.
Досі не відома точна дата народження міста: загальноприйнятою вважається 1256 р. - рік першої згадки про Львів.
Це місто із багатьма замками і без них: львівських замків - Високого і Низького - не існує вже кілька століть. Це місто з річкою, яку не можна побачити: головна львівська річка Полтва вже більше ста років тече під містом, закована в кам'яне ложе.
Лінія головного європейського вододілу, що пролягає саме через Львів, ділить його води на північні і південні. Полтва і її численні притоки, впадаючи в Буг і Віслу, течуть до Балтійського моря, а Белогорский потік, Зубра і інші річки південно-західної частини міста спрямовуються до Чорного моря. Перебуваючи на лінії вододілу, Львів не має великої ріки - другого такого міста немає ніде в Європі.
До того ж, у Львові змикаються кордони трьох географічних зон України: Поділля, Розточчя і Волині, кожна з яких володіє своїми характерними особливостями.
Львів здавна стояв на перехресті торгових шляхів між Заходом і Сходом. З часів заснування Львова, князем Данилом Галицьким у Львові живуть разом люди різних національних культур і віросповідань, створюючи неповторну атмосферу міста і надзвичайно збагачуючи його культуру.
Яскравим свідченням тому служить той факт, що левова частка пам'яток історії та культури України належить саме місту Лева - Львову. У 1998 році історичний центр Львова був включений в Список пам'ятників світової культурної і природної спадщини ЮНЕСКО. Метою всіх гідів Львова - допомогти всім гостям Львова ознайомитися з містом і його визначними пам'ятками. 
Львів це красиве, стародавнє, західно українське місто - його 880000 жителів заселяють 155 км2 території. Географічні координати Львова на карті світу - 49°51' північної широти і 24°02' східної довготи.
Гора Високий Замок, підносячись над містом, є найвищою точкою Львова; її висота сягає 398 м н. р. м., а оглядовий майданчик на вершині кургану Люблінської Унії знаходиться на висоті 413 м н. р. м. Найнижча точка Львова сягає позначки 245 м н. р. м., а львівське середмістя знаходиться на висоті 260 м н. р. м.