Львів. Підгірці. Підгорецький замок. Екскурсії по Західній Україні.

Підгорецький середньовічний палац, що протягом кількох століть незмінно викликає подив та захоплення, зведено в Польському королівстві - 1635-1640 рр. коронним польським гетьманом Станіславом Конєцпольським, одним із найбагатших магнатів Речі Посполитої.

3а задумом, це мала бути заміська вілла. Однак, спроектований відомим архітектором Андреа дель Аква палац несподівано затьмарив своєю красою інші магнатські резиденції у всій окрузі. Як і вимагалося у ті неспокійні часи, Підгорецький замок не позбавлений оборонних рис, але весь його вигляд свідчить пре те, що власники дбали більше про комфорт і естетику, аніж про обороноздатність.


 

Читайте також: Підгорецький Замок. Історія, сучасність, легенди


Це враження посилювалося всередині палацу. Усе тут було прекрасне підлоги, настінний декор, позолочені склепіння мармурові портали і каміни. Палац збудовано для „втіх і відпочинку після військових трудів". І дійсно усі чергові власники відпочивали тут „по повній програмі".

Уславлений ратними подвигами, але немолодий уже гетьман Станіслав Конєцпольський, намагаючись приємно вразити свою юну дружину, помер, вживши подвійну дозу “шпанських мушок" - аналог сучасної “віагри”. Не менш активно відпочивали тут і Жевуські. Гетьман Вацлав Жевуський, який був більше обізнаний у галузі мистецтва, аніж у військовій справі, реконструювавши палац зібравши тут безцінну колекцію зброї, меблів, старовинних книг та картин. У 1767 р. гетьман опинився на засланні в Калузі і осиротілий замок підупав.

Його відновили у 1865 р. наступні власники - Сангушки, які заснували у частині приміщень приватний музей, що діяв аж до 1939 р.

За радянських часів, після 1939 р, у приміщенні палацу функціонувала лікарня. У лютому 1956 р. пожежа знищила залишки інтер'єру, але попри все, Підгорецький замок не раз служив тлом для зйомок історичних художніх фільмів „Богдан Хмельницький", «Три мушкетери", „Дике полювання короля Стаха", „Помилка ОноРе де Бальзака", „Потоп", а зовсім недавно для фільму „Опер Крюк". У замковий комплекс, окрім палацу, входять: костьол св. Йосипа (1788 р.) та бароковий Гетьманський заїзд (XVIII ст).