Магія Карпат, народилася ще в містичному середньовіччі.
Здавна карпатський край славиться своїми середньовічними замками, містичними історіями та таємничими істотами. Так, у гірських лісах Карпат ховаються чугайстер і вовкулаки, туристів частенько зустрічає пан Блуд, котрий заважає рухатися за маршрутом, а з болота чутно голоси потерчат і веселий сміх вродливих русалок.
Магічні традиції жителів Карпат пройшли перевірку не одним століттям. Воно й не дивно, адже як можна обійтися без магії в гірській карпатській місцині з такою кількістю демонологічних істот? Та й мольфари зберігають століттями магічні замовляння, обряди тощо, передаючи їх із покоління в покоління. Тож кожна травинка тут оповита магією й таємницями, розгадати які не кожний у змозі.
Здавна на магії чудово зналися карпатські музики, що нерідко практикували різні нетрадиційні способи гри з метою залякування людей. Для цього вони могли грати на витягнутих руках, у повітрі тощо. Існувало навіть вірування, що від гри музик на весіллі залежить доля молодої пари.
За тим, яка музика лунала на весіллі, чи не рвались у музикантів струни, визначали, чи щасливим буде подружжя. Найстрашнішим вважалося, якщо рвалися струни під весільним деревцем. Це було вірною ознакою того, що в молодих немає спільного майбутнього. Крім того, коли на скрипці зав'язували дев'ять ґудзів на червоній нитці, то, граючи певну мелодію, можна було спричинити бійку на весіллі. Так робили тоді, коли хазяї чимось не догодили музикантам. Справжніми музикантами вважалися лише ті, хто міг грати на весіллях, на похоронах.
Музика використовувалася для оздоровлення людей і навіть для порозуміння із тваринами. А до деяких інструментів, як-от дудка, флояра, дуда, трембіта, у народі сформувалося боязливе ставлення, адже їх застосовували під час похоронної церемонії.
Через магічний вплив музичних інструментів їх виготовлення було цілою наукою. Так, деревина для виготовлення сировини мала сохнути дуже довго. Наприклад, смереку, яку найчастіше використовували для виробництва музичних інструментів, сушили не менше ста років. Так само довго сушили і матеріал для виготовлення віолончелі, бандури і контрабаса. Велике значення для гуцулів мало декорування музичних інструментів. На кожному інструменті вони вирізьблювали, випалювали або малювали символічні знаки сонця, місяця, пшениці та хреста.
Поширеними серед жителів Карпат були вишивки, які наділялися магічним значенням. Так, на побутових предметах часто вишивали ластівок. Особливе значення мало зображення зозулі, яку вважали не лише провісницею, а й такою, що певною мірою здатна впливати на долю людини (у якому стані тебе застане перше зозулине кування, так і проведеш увесь рік). Олені вважалися символом здоров'я, а от рибу нерідко мали за нечисту, тому й ігнорували. Жаба здавна є символом неприємностей. Адже коли вона підходить під хату, то її сприймають як таку, що наслана відьмою. Класичними магічними інструментами жителів Карпат вважаються ніж, громовиця і осиковий хрест. Дехто відносить сюди ще й дримбу — унікальний інструмент, за допомогою якого можна оздоровлювати людей. Магічним природним оберегом, на думку карпатців, є писанка, переважно червона. Загалом, Карпатський регіон дещо відмежований різними географічними чинниками від основної частини України, тому тут і досі зберігається багато проявів дохристиянської культури українського народу. Чого варті лише потерчата, мавки й інші істоти, що живуть у тутешніх карпатських горах і лісах!