Мольфари Карпат про магію кухонного посуду зі скла та кришталю.
У багатьох карпатських легендах говориться, що гірський кришталь - спустили на землю самі Боги, щоб рід людський міг безперешкодно спілкуватися зі світом світлих сил здоров'я та довголіття.
Також саме в скляний келих мольфари у стародавніх Карпатах наливали зілля, завдяки яким людина могла налагодити контакт з давно померлими предками.
Більшість вчених вважають, що скло було відкрито людьми абсолютно випадково. Якимось чином на дно глиняного горщика, який обпалювали, щоб зробити його міцнішим, потрапили пісок і сода. Ці речовини в процесі термічної обробки запеклися в напівпрозору глазур, яку в принципі вже можна назвати склом. Є думка, що вперше скляний посуд стали виготовляти в Стародавньому Єгипті. Але широкий розвиток склодувної майстерності та виготовлення скляного посуду почалося лише наприкінці Середньовіччя. До цього часу, до речі, у Київській Русі вже існували склодувні майстерні.
В ті давні часи у Карпатах, коли скляний посуд тільки-тільки почав набирати популярність,
з'явилося чимало повір'їв, що стосуються цього матеріалу. Й сьогодні мольфари Карпат вважають, що скляний посуд посилює емоції людини, як хороші, так і погані. Тому не рекомендується їсти зі скляної миски, перебуваючи в поганому настрої.
Однак скляні вазочки, які чудово виглядають на кухні, ніякого негативу в собі не несуть, а, навпаки, утримують господаря від поганих вчинків, пригнічують агресію, покращують концентрацію уваги, відточують гостроту думки, знімають напругу.
Мольфари Карпат настійно рекомендують їсти зі скляного посуду закоханим і сімейним парам.
Подібне кухонне начиння допомагає знайти спільну мову один з одним, зміцнює дружбу, вносить гармонію у відносини і робить їх «прозорими» і міцними. У Карпатах кажуть що подаровані на весілля скляні фужери допомагають молодим уникати конфліктів у сім'ї.
У магії часто використовується скляний посуд, скляні аксесуари, предмети - щоб допомогти чаклунам, провидцям сконцентруватися на астральні хвилі, та увійти у потойбічний світ духів. Мольфари Карпат шанують скло як матеріал, «очищуючий» від негативних вібрацій та як матеріал який розчиняє “негативні енергетичні бар'єри”.
Мольфари Карпат стверджують , що чистий тонкий скляний дзвін також володіє магічною силою: Наші предки з дуже давніх часів цокалися столовими приладами на всіх знаменних і не дуже застіллях, тим самим бажали щастя, здоров'я, довголіття та відганяли злих духів.
Кришталь. Мольфари Карпат про кришталь.
У часи Середньовіччя багаті люди у Карпатах прикрашали свої столи кришталевими кубками та чашами. Кришталевий посуд у всьому світі цінували за його чудодійну властивість покращувати смак продуктів, саме з цієї причини вино рекомендується пити з кришталевих в крайньому випадку зі скляних келихів. На думку карпатських знахарів, навіть низькосортне вино набуває цікаві відтінки, якщо пити його з кришталевих келихів, а фрукти і овочі в посуді з кришталю не псуються дуже тривалий час.
Але пізніше люди зрозуміли, що цей матеріал здатен впливати не тільки на якість та смак їжі, але і на енергетику людини. Природний кришталь легко налаштовується на частоту вібрацій людини, стабілізує духовні і фізичні сили, сприяє емоційній рівновазі.
Їсти з кришталевого посуду особливо корисно людям, які страждають депресією, нічними кошмарами, бо вона приводить в порядок нервову систему і заспокоює.
Мольфари Карпат рекомендують старовинний засіб від безсоння - стакан молока на ніч з кришталевої склянки.
Гірський кришталь допомагає сконцентруватися, дає ясність свідомості, чіткість розуміння цілей. Тому їсти та пити з такого посуду рекомендується під час розумової праці. Цей матеріал підсилює інтуїцію, допомагає прийняти правильне рішення.
В давнину також вважалося, що цей матеріал лікує хвороби, виганяє чорну магію, негативну енергію та злих духів з їжі, води та напоїв. У зв'язку з цим їжа, що зберігається в кришталевім посуді, не може бути піддана чорні магії та псуванню.