Для чого нам необхідний магній, поради курортної медицини Карпат.
Достатнє отримання магнію є одним зі способів зберегти хороше здоров'я, нагадують наукові фахівці. Цей мінерал - надзвичайно важливий для функціонування людського організму. Він належить до групи макромінералів. Це означає, що він необхідний у великих кількостях, щоб ми могли залишатися в здоровій та активній формі.
За словами вчених, магній бере участь в більш ніж 300 процесах організму, включаючи природне виробництво антиоксидантів які підтримують здоров'я і метаболізм вітаміну D.
Крім того, з магнієм пов'язані наступні необхідні властивості для здоров'я.
Активність серцево-судинної системи. Магній необхідний для підтримки оптимального здоров'я серця і судин. Він "працює" в тандемі з залізом: їх належне співвідношення підтримує ефективну діяльність метаболічної й серцево-судинної систем організму.
Природне розслаблення. Було встановлено, що магній забезпечує м'язам здатність розслаблятися, допомагаючи запобігати спазмам, судомам та іншім подібнім явищам.
Підтримка м'язів. Магній необхідний для здорового росту і розвитку м'язової маси – це особливо важливо для захисту від розвитку ожиріння і вікового старіння. Зміцнення кісток. Даний мінерал дуже важливий, оскільки визначає здатність організму засвоювати кальцій. Саме в дуеті ці речовини забезпечують щільність кісток, необхідну для їх захисту від остеопорозу. Також ця пара зміцнює зуби, покращує настрій. Зниження позитивного емоційного фону - характерна проблема восени та взимку. Тим часом достатнє споживання магнію служить ефективною профілактикою надмірного нервового напруження і занепокоєння. Його низький рівень в організмі впливає на зниження вироблення серотоніну, природного хімічного регулятора гарного самопочуття.
Як отримувати магній? Експерти National Institutes of Health - національного інституту охорони здоров'я США рекомендують включати в раціон харчування продукти, які ефективно забезпечують організм магнієм, і містять, крім нього, інші потрібні здоров'ю вітаміни й мінерали. У список таких продуктів вони рекомендують включити:
банан,
темний шоколад,
горіхи, насіння гарбуза і льону,
бобові,
тофу,
цільне зерно-овес, ячмінь, гречку, кіноа,
картоплю,
грецький йогурт,
родзинки,
курячу грудку,
яловичий фарш,
яблуко.