Мальовничий Тіроль. Австрія. Найромантичніші місця Європи.
Красива, гірська місцина в австрійських Альпах. Тіроль це в першу чергу мальовничий гірськолижний курорт. До послуг гірськолижників великий вибір трас різної категорії складності.
Тіроль це - казково красивий гірськолижний курорт де течуть молочні ріки. Приказка - молочні ріки, вперше матеріалізувалася саме в баварських і австрійських Альпах. Саме тут вперше з'явилися справжні молокопроводи з літніх високогірних пасовищ в передгірні заводи перероблення молока.
Що таке Тіроль? На це запитання, багато хто відповість, що це гірський район десь у Європі, знаменитий піснями своїх пастухів, вином та сиром.

Все правильно. Тіроль - це земля (в Австрії, та  в Німеччині, земля - це територіальна, адміністративна одиниця) на заході Австрії, де знаходяться найвищі в країні гори. Тут майже немає доріг, і тільки через єдиний зручний перевал Бреннер проходять в Італію автомобільна та залізна дороги.

І сьогодні  у горах Тіроля зустрічаються майже необжиті місця. І це в центрі цивілізованої і густо населеної Європи! Гострі гребені гір, стрімкі скелі, високогірні субальпійські луки на яких нічого не росте, тому що вода швидко стікає в глибокі тріщини гір. Гори складені з неміцних і крихких вапнякових порід. Без провідників тут ходити небезпечно: тонкий поверхневий шар оманливий, а під ним - провали, воронки, тріщини, печери. Ці тірольські гори називаються Вапняковими Альпами, а їхні масиви носять назви Тотес-Гебирге (Мертві гори), Хелеи-Гебирге (Пекельні гори).

Зрідка в Тіролі можна зустріти селища гірничопромисловців і лісозаготівельників. В найбільш мальовничих місцях, звідки відкривається гарний вид на білосніжні вершини, химерні скелі, водоспади, примостилися гірські готелі, побудовані в стилі селянських будинків.
Селяни в гірському Тіролі живуть тим, що розводять худобу. Вони переробляють молоко на сир і масло.
Свіже молоко спускають з високогірних пасовищ по молокопроводам!!! - по поліетиленових трубах - у села, у підніжжя гір, в ультрасучасні заводи перероблення молочних продуктів які знаходяться далеко внизу.

Альпійські пастухи на альпійських пасовищах — видовище звичайне. Вони одягнені в білі сорочки і короткі шкіряні штани на підтяжках. На плечі накинута суконна куртка з вишивкою або аплікацією, на голові — капелюх, прикрашений пером або пензлем. Незвичайні і їх пісні — йодли. Той, хто жодного разу не чув, той може подумати, що це якась нова і незвичайна музика на дуже високих нотах. Але ця довга мелодія, затяжна, наскільки вистачає повітря в легенях, і вільна - у нотах та словах. Співак сам її вигадує і не завжди може повторити. Пісні зі словами присвячені тільки однієї теми - теми гір, любові до рідного краю та його природи.Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Але життя в горах Тіролю не дуже легка і приємна справа. Корм для худоби доводиться заготовляти вручну. Скошену на схилах гір траву набивають в мішки і сушать вже внизу, в селі. Жити в горах Тіролю, не тільки важко, а й небезпечно. Взимку часто йде сніг, і на схилах гір, накопичуються велетенські снігові подушки. Вони зриваються з гір і несуться вниз, в долини, руйнуючи будинки, дороги, лінії електропередач. Нерідко в лавинах гинуть люди.

Поряд з ультрасучасними заводами з перероблення молока і молочних продуктів, в Тіролі працюють, виробляють і користуються величезною популярністю крафтові (ремісничі) виробники та продукти - вироблені невеликими приватними майстрами які дотримуються традиційних стародавніх рецептів та технологій.

Столиця Тіролю - Інсбрук - розкинулося в долині річки Інн. Це місто відоме в усьому світі тим, що двічі був столицею Олімпійських ігор. Інсбрук був заснований у 1239 р., і в ньому добре збереглися середньовічні будинки, ратуша, церква.
Найзахідніша земля Австрії - Форарльберг - займає найменшу територію. Вона знаходиться в широкій долині Рейну. Центральні райони Австрії далеко, за горами, і багато жителів цієї землі тісно пов'язані з сусідніми Швейцарією і Ліхтенштейном. Вони працюють там, вчаться, служать і щодня їздять туди і назад. На відміну від Тіролю - земля Форарльберг густо населена. Тут розвинута промисловість, особливо текстильна і швейна.