Місця сили Карпат. Писаний Камінь
Екскурсії по Західній Україні. Писаний Камінь — геологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні; група мальовничих скель.
Розташовані у Верховинському районі Івано-Франківської області, за кілька кілометрів на південний схід від села Буковець і Буковецького перевалу.
Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі. За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище.
Залишками капища вважають дев'ять круглих виїмок-чаш, які вирубані в камені. На внутрішніх стінках окремих заглибин збереглися виразні сліди видовбування якимось гострим предметом.
Дно деяких із них має ознаки випаленого каменю. Поміж «чашами» і довкола них є понад 30 символічних малюнки-петрогліфів.
Писаний Камінь — цікава історична і геологічна пам'ятка Карпат. Зі скель відкривається велична панорама гірських хребтів і вершин.
Тут часто бували Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський та інші діячі української культури.
Писаний Камінь — величезні брили пісковика, які починаються з північного заходу, з каменів заввишки 2—3 м, і
тягнуться ланцюгом (бл. 80 м) на південний схід, переходячи у масивні моноліти заввишки до 20 м. Верх каменів утворює горизонтальну площину.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту |
Писаний Камінь
Основною особливістю кам’яної скелі Писаний Камінь є її великі розміри, наявність на ній глибоких ям та великої кількості давніх рукотворних рисунків, знаків і написів. Є кілька причин вибрати серед багатьох інших мандрівок саме цю — на Писаний Камінь. Для подорожі потрібен усього один день. Маршрут доступний як для дітей, так і для туристів у поважному віці. Дорога лежить переважно заселеною місциною, є виразні орієнтири, тож небезпека заблукати — мізерна. Під час походу відкривається вид на дуже різні Карпати: на лагідні хвилясті Покутсько-Буковинські хребти, на стрімчаки Чорногори, на куполи Чивчинських і Гринявських гір.
Легенда про Писаний Камінь.
Дуже давно навколишні гори заселяли племена карпів, які дали назву Карпатам.
Це були люди-гіганти, як міфічні титани, наділені надзвичайною силою.
Так-от, вони прикотили сюди ці камені, щоб увіковічнити пам'ять про перебування тут, закопали свої скарби і накрили їх каменями.
Відтоді і ходять сюди люди, щоб поклонитися могутньому духові своїх предків.
Писаний Камінь - могила короля велетів.
Прикмети та повір'я про Писаний Камінь.
Ще один цікавий факт для відвідувачів-цей камінь має дивовижні властивості і силу.
Хто приходить до нього з добрими думками і добром, то воно примножується. Хто принесе до нього камінь або камінчик, покладе поруч, той залишить тут всі свої проблеми. А хто візьме від Писаного Каменя хоча б піщинку, той забере всі проблеми з собою.