Замок Дракули. Містичний замок Бран – родовий маєток графа Влада Цепеша (Дракула)
Замки Карпат, південні Карпати, замок Бран розташований на північному заході Румунії, в мальовничому карпатському містечку Бран (Трансільванія) в 30 км від Брашова. Трансільванія (південні Карпати) здавна вважалася землею вампірів — і все завдяки грізному й жорстокому графові Дракулі. Ще з античності долинули до нас деякі легенди про жахливих монстрів, що люблять людську кров.
А персонаж кровожерного графа з'явився значно пізніше. Усе почалося наприкінці XIX століття, коли ірландський письменник Брем Стокер випустив свою знамениту книжку «Дракула». У цьому творі вперше з'являється граф Дракула, який надалі стає найпопулярнішим кінематографічним і літературним образом вампіра. Саме ім'я Дракула було запозичене — така людина реально існувала. Це був Влад III Дракула (Влад Цепеш), відомий кровожерний правитель середньовічної Валахії (нині частина Румунії).
Під час роботи над романом Брем Стокер ґрунтовно вивчав історію і фольклор Трансільванії, а також постійно брав у бібліотеці літературу про правителів Валахії і Молдавії. Письменник збирав дані про Влада Дракулу. У романі Стокера граф Дракула мешкав у замку недалеко від ущелини Борго в Трансільванії. Резиденція реальної людини, Влада Цепеша, який став прообразом графа, містилася в Тирговіште, столиці Валахії.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на наші новини |
Чому ж книжковий вампір жив у Трансільванії? Цілком можливо, що Стокер в одній із вивчених ним книжок наштовхнувся на одну старовинну легенду... Вона свідчить про те, що Влад Цепеш нерідко ночував у замку Бран під час своїх походів, а місцевість навколо нього була улюбленим місцем полювання господаря Дракули. При цьому замок Бран розташований саме в Трансільванії, зовсім недалеко від ущелини... Тільки ця ущелина має іншу назву.
Влад III отримав прізвисько Цепеш (колосажатель) за особливу жорстокість при розправі з підданими і ворогами — усіх, хто провинився, він саджав на кіл. Прізвище ж Дракула (перекладається як «дракон») Владу дісталося у спадок від його батька Влада II, який належав до елітного лицарського ордену Дракона. Жорстокість графа була його характерною рисою і не знала меж. Він убивав невинних заради забави, приймав ванни з крові і куштував їжу в безпосередній близькості від трупів. Одного разу тиран наказав своїм стражникам прибити до голів цвяхами шапки іноземних послів, які відмовилися зняти їх, увійшовши до правителя. Іншого разу, аби подолати бідність серед люду, він зібрав жебраків в одному приміщенні, накрив столи, нагодував і потім спалив усіх. Народ жив у страху, але Влад Цепеш все ж таки викорінив серед своїх підданих злодійство та інші злочини.
Для демонстрації цього досягнення біля колодязя на центральній столичній площі була поставлена золота чаша для пиття.
Нею міг скористатися будь-хто, адже чаша не охоронялася, та вкрасти золото не ризикнув ніхто за багато років. Усі знали, що розправа буде суворою. Навіть через 25 років після загибелі Влада III золота чаша все ще знаходилася на центральній площі. Одні вважали правителя божевільним тираном, інші подейкували, що граф був чаклуном і уклав угоду з темними силами.
Граф Дракула був убитий у низці постійних воєн і палацових переворотів. Після смерті Влада Цепеша в народі з'явилася легенда про те, що він перетворився на вампіра. На те були підстави — незліченні жертви монстра часто проклинали свого мучителя перед смертю, крім того, Влад змінив віру. Цього, згідно з фольклорними повір'ями народів Карпат, цілком достатньо для посмертного перетворення на вампіра.
Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ
Більше того, за іншою легендою, тіло Дракули незабаром після похорону зникло з могили. Брем Стокер, працюючи над своїм творінням, ймовірно, дізнався про ці легенди і саме тому охрестив свого героя Дракулою. До того ж прізвисько Влада III «Дракула» можна перекласти не тільки як «дракон», але і як «диявол». Усі припущення вказують на те, що замок Бран був обителлю Дракули, хоча прямих доказів цього немає. Зараз у будівлі міститься музей. Але якщо підступний граф жив саме тут, то все місце просякнуте болем і стражданнями бідолашних жертв і має негативну ауру.
Замок Бран, родовий маєток графа Влада Цепеша (Дракули) та його могила несподівано для всіх стали місцем паломництва численних пілігримів, тому було прийнято рішення перенести могилу та ретельно засекретити нове місце поховання. Тож ніхто і донині не знає, де поховані останки легендарного графа Влада Цепеша.