Чим відрізняється морська сіль від звичайної. Рекомендації курортної медицини Карпат.
На перший погляд, морська сіль мало чим відрізняється від звичайної кухонної солі. У ній також міститься хлорид натрію, і вона також солона на смак. Однак дві величезних відмінності, що роблять морську сіль краще кухонної, все ж існують.
Морська сіль крім хлориду натрію містить в собі ще й понад 80 мінералів, включаючи калій, який є незамінним елементом для нашого організму. Крім того, в морській солі у великій кількості присутній йод, особливо необхідний в регіонах з радіоактивним забрудненням.
Лікувальна морська сіль не піддається жодній обробці. Тому вона більш приємна на смак. Крім того, вона, за останніми дослідженнями в Європі, містить деяку кількість рідкісних газів, які звільняються при взаємодії солі й води, надаючи стравам чудового аромату.
Морська сіль несе в собі живу енергію, на відміну від кухонної солі. Всім відомо, що перш ніж потрапити до нас на стіл, звичайна сіль, сировиною для якої служить кам'яна сіль, піддається ретельній обробці. Її очищають і освітлюють за допомогою хімічних відбілювачів і під впливом високих температур. Нерідко сіль випарюють з солоних водних родовищ, в результаті чого порушується первозданна кристалічна структура речовини. Лікувальна морська сіль практично не піддається обробці. Її збирають в соляних лагунах вручну, де вона випаровується природним чином з морської води. Саме тому лікувальна морська сіль часто має сіруватий, а то і чорний (з попелом вулкана) або червонуватий (з частинками червоної глини) колір. Вона повною мірою зберігає свою природну структуру і свої цілющі властивості.


Читайте також:

Морська сіль. Цілющі властивості


Таким чином, зробивши ванну з морською (живою) сіллю, ви отримуєте склад, цілющий і неймовірно корисний для нашого організму. Ванна з кухонною (мертвою) сіллю є лише соляним розчином, що містить в основному хлористий натрій.


Хімічний склад лікувальної морської солі. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Основу морської солі представляє хлористий натрій, але на відміну від кам'яної солі в її склад входить і дуже великий природний комплекс біологічно активних макроелементів і мікроелементів. При цьому натрій, калій, магній, кальцій, а також залізо, літій, хром, марганець, мідь та ін. перебувають в ідеально збалансованому співвідношенні. Нерідко в складі морської солі можна виявити частинки глини, водоростей і навіть вулканічного попелу. Деяку гірчинку морська сіль отримує завдяки тому, що містить хлористий магній і сірчанокислий магній.
Знаходяться в морській воді мінеральні речовини що перебувають в ній у формі іонів, а тому вона є по суті своїй - слабким іонізованим розчином, який відрізняється високою електропровідністю і слаболужною реакцією. А всі іонізовані розчини мають протизапальну, протинабрякову, імуностимулюючу та антиоксидантну дію. Вони допомагають при гіпертонії, діабеті, остеопорозі й багатьох інших захворюваннях.   
Морський соляний розчин дратівливо діє на наш шкірний покрив, в результаті чого поліпшується кровопостачання, посилюється поділ клітин шкіри, а значить, і швидше відбувається загоєння пошкоджених покривів і видалення відмерлих клітин поверхні шкіри.
Безумовно, перебування на морському узбережжі набагато ефективніше в плані оздоровлення організму, ніж застосування морської солі в домашніх умовах. Оскільки навіть повітря біля моря має цілющі властивості, містячи в собі так звані повітряні вітаміни: негативно заряджені аероіони, кисень, летючі фітонциди, йод. Однак правильно підібравши сіль і лікувальні процедури з нею, ви зможете на собі випробувати її цілющі властивості навіть в домашніх умовах.
Ще задовго до нашої ери в Стародавньому Єгипті, Греції та Римі люди вміли добувати морську і озерну сіль. В Україні морську сіль навчилися видобувати понад 8 століть тому, і технології її виготовлення мало чим змінилися за всі ці століття. Тобто морська сіль так і залишалася досить цінним продуктом, як багато років тому. Вона вважається просто концентратом природної енергії, адже в її видобутку й обробці ми беремо мінімальну участь. Природа сама все робить за нас.
Види морських солей, лікувальні ванни, ванночки, цілющі властивості, рецепти, концентрація у наших наступних статтях підписуйтесь на новини нашого сайту.