Норвегія країна мальовничих фіордів і казкових тролів.
Незабутні місця Європи. В одній зі скандинавських казок розповідається про дивовижну країну «на схід від сонця, на захід від місяця», де знаходиться чарівний замок. Така держава дійсно існує і називається вона - Норвегія.
У більшості іноземців помилкове уявлення про місцевий клімат:  холодний та суворий. Насправді він досить м'який  завдяки теплій течії Гольфстріму. Норвегія відома на весь світ своєю унікальною природою з її мальовничими фіордами - величезними льодовиками (мальовничі кам'яні прямовисні скелі) та з найпотужнішими, мальовничими водоспадами, річки в каньйонах настільки глибокі, що цілком здатні пропускати великотоннажні морські судна. На тлі величі, далеко від мегаполісів та буденної суєти, акуратно «вписані» міста і рукотворні пам'ятки. Норвегія завжди була морською державою. Це відбилося в архітектурі та стилі міст: вони не схожі одне на одного кожне з них має свій вигляд. Осло, Берген, Тронхейм, Ставангер, Крістіансанн, Буді, Тромсе, Альта, Кіркенес - назви, немов морські перлини, нанизуються на «нитку» історії.
Норвегія ділиться на п'ять регіонів: Східна, Південна , Центральна, Західна (Регіон фіордів) та Північна Норвегія. Але відстані між різними враженнями невеликі: тут легко подорожувати, оскільки існує добре розвинене транспортне сполучення. Крім того, тут немає такого поняття, як «погана погода»: є тільки поганий одяг.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ.

Частина території Норвегії розташована за полярним колом, а це відмінний привід познайомитися з традиційним місцевим колоритом. Корінне населення країни - саами. Щоб доторкнутися до їх стародавньої культури, потрібно відвідати саамське поселення.
Саме тут звучить знаменитий «ЙоЙк» традиційний саамський спів, що виражає побажання здоров'я довгих років та добробуту.
Величезна перевага поїздки в Норвегію – у поєднанні  пізнавальних екскурсій з активним відпочинком. Практично в кожному турі доступні: круїз по фіордах, сафарі на крабів та риболовля, катання на оленячих і собачих упряжках, прогулянки по горах або саамське «spa» - купання в бочці з гарячою водою просто неба, де палахкотить північне сяйво. Зараз Норвегія очолює список найбільш розвинених та благополучних країн світу, відповідно до щорічного звіту ООН.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
У 2010 р. Норвегія - батьківщина легендарних вікінгів - відсвяткувала 105 років своєї незалежності. Норвегія у більшості туристів асоціюється з мальовничими фіордами, кришталево чистими річками, долинами та водоспадами, надзвичайно красивою природою, чарівними селищами з червоними будиночками норвежців. Рибалка, гірські лижі, оленячі та собачі упряжки, унікальна кухня - сушена тріска і улсе - національний суп з неї «бакалао», який однаково люблять  в Португалії, Іспанії, і в Італії. В Норвегії можна відпочивати протягом всього року і знайти розваги для відпочинку в будь-яку пору: зайнятися підводним плаванням на Лофотенських островах, ловити рибу в численних річках і озерах, полювати в море зі спінінгом на тріску і палтуса, відправитися на китове сафарі, а потім спробувати смачно приготоване китове м'ясо, подорожувати пішки по гірських стежках, покататися на оленячих і собачих упряжках. Для нас стало повною несподіванкою, що тут, за полярним кругом, спокійно ростуть полуниця, абрикоси, черешня. Це завдяки теплому Гольфстріму, який перетворює Північну Норвегію в справжній оазис.

Норвегія країна мальовничих фіордів і казкових тролів