Оберегові рослини Карпат. Стародавні традиції наших предків.
Багато міфів, легенд склав наш народ про дерева, рослини, квіти. Наші предки вірили у те, що кожна рослинка має душу, лікує людину, оберігає від усього злого, недоброго. Найдивніше і наймудріше, створене Богом, - це наша Природа.



Ще осягнуть її племена і народи,
і розтане байдужості хижа пітьма.
Найдивнішого дива, ніж диво природи,
на Землі та і в небі нема.
Н. Земна


Природа лікує душу й тіло. Наші предки у Карпатах вивчили лікувальні властивості дерев, рослин, вміли оберігати природу.

Перш ніж зірвати рослиночку, вони говорили: "Батьку Небо і мати Земля! Дозвольте мені зірвати цю травичку ..." і вказували, для якої потреби. Карпатський мольфар знахар, щоб зірвати рослину (наприклад, лопух), розмовляв з ним хвилин 15, просив дозволу: "Лопух-лопушок, відкрий мені свою душу, відкрий мені своє серце, дай мені здоров'я". Лопухові пояснювали, чого від нього хочуть.
А тепер ми мовчки рвемо траву оберемками або косимо косою і хочемо від неї допомоги. Можна сказати, що прадавнє лікування відбувалось на клітинному рівні.


Крім лікувальної дії, рослини Карпат мають і оберегову дію. Наведемо кілька прикладів:

Карпатська береза - кора, яку носять при собі, оберігає від наврочень.
Карпатська волошка - трава зачарування.
Карпатська троянда - квітка кохання.
Карпатська папороть є оберегом від нечистої сили.
Карпатський барвінок - трава вірності.
Карпатська кропива - додає хоробрості тим, хто носить її при собі.
Карпатський лопух - відганяє злих духів.
Карпатський мак - символ лінощів.
Карпатська меліса - трава, що відновлює сили.
Карпатський нарцис - привертає увагу хлопця до дівчини.
Карпатська омела - символ порятунку.
Карпатський полин - оберіг від наврочення.
Карпатський чистотіл - трава перемоги.
Карпатський  ялівець - спалені зерна очищають помешкання від усього негативного.
Карпатський  часник - є оберегом від усього злого та лихого.


У наших сучасних квартирах є багато джерел негативного впливу на здоров'я: меблі, виготовлені з ДСП, телевізори, комп'ютери тощо.
І тут у пригоді стануть кімнатні квіти, які виконують оберегову, очищаючу, захисну функції. Також слід знати, що у кожної рослини своя енергетика, і тому не всі кімнатні квіти підходять для людини.
У карпатській хаті обов'язково була герань. Вона дуже добре очищає приміщення, робить повітря чистим і свіжим. Папороть поглинає велику кількість шкідливої для людини енергії. Її добре тримати біля телевізора, комп'ютера.
"Тещин язик", або як його іще називають "щучий хвіст", очищає кімнату від багатьох забруднювачів, у т. ч. і від формальдегідів. Фікус - добре росте у затінених куточках кімнати, не любить сонячного світла. Традесканція є хорошим індикатором для виявлення енергетичної обстановки вдома. Вона має позитивну енергію, що сприяє хорошому самопочуттю.
Зелені рослини покращують енергетику, насичують квартиру киснем. Але не всі кімнатні квіти приносять користь. Мольфари Карпат говорять, що не бажано тримати монстеру, тому що її листя вночі виділяє велику кількість вуглекислого газу. Важку енергетику створює кипарис. Не радять мольфари Карпат тримати також олеандр. "Підживлюються" енергетикою людини й кімнатні перчики, помідори, огірки. У карпатській хаті завжди знаходилось місце пучечкам запашних трав, які оберігали, лікували.


Багато різних оповідань та переказів, у Карпатах,  є про дерева

Так, хлопцям на сорочці вишивали листя дуба, як символ міцності, сили, витривалості. Дуб є найенергетичнішим деревом. З нього виготовляли лави, ліжка. Вважалося, що вироби з дуба додають людині енергії під час відпочинку.
Карпатська верба - жіноче дерево. Мольфари Карпат вербою лікують багато хвороб.
Це дерево здавна шановане в наших землях. Воно є першим провісником весни, нашим Світовим деревом. З прийняттям християнства пошана до верби залишилась. У Карпатах її освячують у Вербну неділю і тримають протягом року. Гілочкою освяченої верби "б'ють" кожного члена сім'ї, бажаючи здоров'я.
У Карпатах з пересторогою ставляться до осики. Це дерево "забирає" енергію у людини. Мольфари Карпат  використовують її з лікувальною метою, але дуже обережно.
Мольфари Карпат стверджують, що кожна людина, залежно від місяця народження, має "своє" дерево, "свою" квітку, "свої" рослини для лікування і "свою" їжу. Це описує відомий гороскоп друїдів. У природі все нерозривно пов'язане, і людина - часточка природи, а не володар над нею.