Озеро Комо. Ломбардія. Мальовнича перлина італійських Альп. Комо містичне тріо - озеро, провінція, місто.
Озеро Комо один з кращих курортів Італії з розсипом історичних пам'яток, і метафізичний портал в ідеальний світ-простір для життя і мрії, оспіваний Леонардо да Вінчі. Головна родзинка півночі Італії, озеро Комо-мальовничий курорт Ломбардії в передгір'ї Альп, з архітектурою епохи Відродження.

Озеро Комо-популярне у туристів мальовниче місце на півночі Італії, яке стало визначною пам'яткою через своє розташування посеред гірських масивів, затишних містечок і сіл. Комо-третя за величиною водойма в Італії. Його довжина становить 47 км, ширина - 4 км. і найглибша в Європі - до 410 метрів.
Водойма зберегла кілька стародавніх назв, серед яких «Ларіо», що означає «глибоководне місце» і «Комо». Спочатку місцевість була зайнята етрусками, потім галлами, римлянами, німецькими лангобардами, франками, австрійцями, частиною Італії регіон став у 1859 році.
Через багату історію на озері Комо є що подивитися як туристу, так і жителю Італії, який цікавиться минулим країни.


Де знаходиться озеро Комо.

Озеро знаходиться в 40 кілометрах на північ від Мілана і приваблює масу туристів і місцевих жителів. Воно розташувалося біля гранітних і вапнякових гір висотою до 600 метрів з південного боку і 2400 - з північного. Озеро височіє на 199 метрах над рівнем моря, живиться водами річки Адда. Загальна площа становить 146 квадратних кілометрів.


Свою назву місцевість взяла від прибережного містечка Комо.

Водойма оточена численними містечками та селами: Лекко, Черноббьо, Коліко, Льерна, Лальо, Менаджо, Белладжо, Варенна й ін.


Відпочинок на озері Комо.

Відпочинок далеко від міської суєти дозволить насолодитися чистою водою і гірським свіжим повітрям, цікавою архітектурою, а якщо пощастить, можна навіть зустріти знаменитість. Все частіше зірки шоу-бізнесу, політики й відомі світові особистості купляють нерухомість на озері Комо. Є Тут і дикі місця для установки намету, містечка і села, де можна зняти будиночок, кімнату, номер в готелі та знайти масу розваг.
Смарагдові береги й гори створюють прекрасні види й наповнюють повітря свіжістю і чистотою. Тут росте лавр, мирт, каштан, олива, смоковниця, гранат, олеандр, кипарис. Водиться риба: короп, сиг, форель. Температура води в озері Комо варіюється від 5 до 25 градусів. Максимальна фіксується в липні та серпні.  

Світові знаменитості активно купляють на озері Комо нерухомість і відпочивають тут зі своїми сім'ями. Одним з перших жителів став Джордж Клуні, потім Анджеліна Джолі, Білл Мюррей, Дрю Беррімор, Бред Пітт. Містечко Ладжіо, в якому оселилися зірки, перетворилося з райського куточка в місце відвідування папараці та фанатів.  
Саме в це місто в першу чергу прибувають туристи з Мілана. І головне озерне місто нікого не залишає байдужим, відразу демонструє свої принади: види на озеро і затишні яскраві будиночки біля узбережжя, колоритні історичні вузькі вулички, видніються передгір'я Альп, мальовничі природні місця в околицях.
Центральні пам'ятки гостинного Комо: площа Пьяцца дель Дуомо з самим Дуомо-кафедральним собором і каплицею, розташований там же палац Бролетто, з резиденцією міських правителів.
Дуомо в стилі ренесансу з елементами готики дивує своєю величчю, скульптурними творами, вітражами, продуманою до дрібниць архітектурою. Цей собор будувався одночасно з міланським, тому у них є деякі спільні риси. Розписи в соборі є роботами учня Леонардо. Це справжня окраса міста, яка чудово виглядає в будь-який час року особливо у Різдвяні свята. Під час служби в храмі можна почути органну музику.


Привиди замку Веціо (Castello di Vezio).

Замок Vezio, розташований поблизу міста Варенна, - один з найкрасивіших замків на озері Комо (Італія), примітний не тільки своєю старовиною, приголомшливими видами на озеро й околиці, хижими птахами що розводяться там і показовими шоу соколиного полювання, але і своїми незвичайними "примарами". Дуже цікаво те, що з'являються ці "привиди" завдяки туристам, які щорічно відвідують замок. Потрібно всього - лише дозволити накрити себе марлею, яку покривають швидкозастигаючим складом, схожим на гіпс, і завмерти в якійсь імпровізованій позі приблизно на 20 хвилин. Потім застиглу маску знімають, "привид" готовий, і до наступного сезону буде радувати відвідувачів замку, потім з'являться нові.


Свята гора Оссуччо.

Серед визначних пам'яток озера, які в основному зручніше оглядати, плануючи поїздку по комунам, осібно стоїть місце паломництва - священна гора Оссуччо. Знаходиться вона на західному березі озера Комо, в комуні Тремеццина.
Святилище розташоване на гірському схилі висотою 400 метрів в комуні Оссуччо. Святилище Богоматері було побудовано в 1537 році на тому місці, де була знайдена статуя Діви Марії. Біля святилища можна помітити безліч маленьких храмів в стилі бароко, присвячених життю Ісуса і Діви Марії. Ці 14 каплиць є надбанням Італії. А сам об'єкт внесений до Списку ЮНЕСКО.


Храм Вольта, що розташувався біля самої озерної гладі -

найкраще свідчення того, що італійці шанують не тільки піцу і футбол, а й пам'ятають про великого винахідника прототипу сучасного акумулятора.  Храм Вольта (Tempio Voltiano) – неокласичний пам'ятник і музей, побудований в 1927 році, присвячений життю і роботі італійського фізика і винахідника електричної батареї Алессандро Вольта. Будівля розташована в місті Комо біля однойменного озера в італійській області Ломбардія, де Вольт народився в 1745 році. Тут зберігаються оригінальні документи, листи й винаходи вченого.