Озеро Блед – альпійський гірськолижний та бальнеологічний курорт.
Місця в Європі в яких варто побувати українському туристу.  Словенські Альпи.  Місто Блед – гірськолижний та бальнеологічний курорт на березі однойменного озера. Воно розташоване на території національного заповідника Триглав й зі всіх сторін оточене мальовничими горами та лісами.  
Озеро Блед знаходиться на північному заході Словенії, в півтори години їзди від Любляни. Гори називається Юлійськими Альпами - на честь Юлія Цезаря, який заснував тут колись чергову римську провінцію.
Великий бохиньский льодовик, який займав територію аж до улоговини Радовлишка котлина, на пам'ять про себе залишив дві прекрасні природні пам'ятки. Перша - льодовикове озеро Блед, в середині якого знаходиться острів. Це єдиний острів в Словенії. Друга-ущелина Вінтгар. Озеро утворилося після того, як льодовик перегородив річище річки Радовна, яка колись текла в Саву.
У долині утворилося озеро, про що свідчать крейдяні відкладення в середній течії Радівни. Рівень озера постійно піднімався, поки вода не перелилася між пагорбами Хом і Боршт в долину річки Сава. Протягом тисячоліть Радівна промивала вузьку долину у твердих  породах. По ущелині Виидгар проходить цікава туристична стежка.

Блед - у словенських Альпах


Долини регіону Гореньска були заселені дуже давно. На Друловке, недалеко від міста Крань, були знайдені залишки житла раннього кам'яного віку, а в долині Блейски кот - археологічні свідоцтва поселень бронзового періоду. З тої пори люди не покидали цю територію. В залізному столітті, в період розвитку гальштатської культури, на території Горенської почали добувати залізну руду. Поклади руди були знайдені в горах Єловіца, на Поклюці та в околицях міста Єсеніце. Традиції плавки заліза досягли свого розквіту у XV -XVII століттях.
Попри те, що рудники вже давно не працюють, в місті Єсеніце та селі Кропа збереглося мистецтво обробки заліза. Археологічні знахідки свідчать про те, що захищена горами місцевість біля озера Блед була заселена в період занепаду римської імперії; пізніше сюди прийшли слов'янські племена. Вони зайняли височину, на якій сьогодні знаходиться замок, берег озера та острів. За усним переказом на острові стояло святилище язичницької богині Живі. У 1004 році в дарчому документі Генріха II згадується, що він дарує Блейські землі бріксенському єпископству. У цьому документі вперше згадується блейскій замок, один з найдавніших замків, побудованих на території Словенії.


Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

У середньовіччі стали розвиватися місто Крань і містечко Radovljica, що пояснюється їх хорошим стратегічним розташуванням. Крань згадувався як місто Карніум вже в документах VIII століття, коли був столицею провінції  Карніола.
Блед – гірськолижний та бальнеологічний курорт на березі однойменного озера. Воно розташоване на території національного заповідника Триглав й зі всіх сторін оточене горами та лісами, тому тут свій особливий мікроклімат:  літо, сонячне та тепле, вода в озері добре прогрівається,  взимку й восени зрідка бувають дощі та тумани.
Озеро Блед розташоване на висоті 500 метрів над рівнем моря, глибина його сягає 31 метра, довжина – близько 2 км. Озеро прогрівається влітку до 24-26 градусів, а замерзає лише в саму морозну зиму.
Блед – цілорічний курорт. Тут дуже популярний велосипедний спорт: для туристів організовуються навіть спеціальні велосипедні екскурсії з інструктором, по словенським  Альпам. На Блед і в його передмістях діють 14 тенісних клубів, а при кожному клубі є школа, де викладання ведуть майстри міжнародного класу.
Крім цього надзвичайно популярна верхова їзда: між містами Блідий і Лешчамі знаходиться іподром, де можна або взяти в прокат коней або позайматися в школі верхової  їзди з інструктором.
Популярний також гольф, при цьому Гольф-клуб "Блед" вважається одним з найстаріших та кращих не тільки в Словенії, але й в Європі. Грати тут можна з березня до кінця листопада, в період грального сезону тут проводиться по кілька міжнародних турнірів.
До екстремальних видів спорту можна віднести парашутний спорт.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Крім цього, звичайно ж, маса водних видів спорту: плавання та пірнання з інструктором - купальний сезон на озері відкривається з середини червня та триває до кінця вересня.
Озеро Блед - ідеальне місце для занять спортивного веслування. Тут регулярно проводяться змагання з цього виду спорту, регати. Популярністю у туристів користуються також рафтинг і каное.

До традиційних видів водного спорту у словацькому Блед слід також віднести рибну ловлю (з поміж 19 видів риб, які водяться в озері, дозволена ловля тільки 3 видів!), рибалити можна також на річці Саві Бохіньской.
Дві основні пам'ятки стали символом Бледа:  над озером височить замок XIII століття і острівець посеред озера з розташованою на ньому каплицею Успіння. З цією каплицею пов'язана красива легенда – якщо постояти під дзвоном й загадати бажання – воно неодмінно здійсниться.
У замку зараз розташовані історико-краєзнавчий музей і музей феодальної культури, а також національний ресторан. З оглядового майданчика замку відкривається приголомшливий вид на околиці озера та словенські Альпи.
У Бледі також варто подивитися парафіяльну церкву Святого Мартіна, церкву Святого Марка у Вербе, колишню резиденцію Тіто - "готель Віла", ущелини Поклюки і Вінгара.
У Бледі можна купити відмінні словенські - альпійські вина.
Курорт Блед взимку – це місце активного зимового відпочинку. Лижний сезон триває з кінця грудня до початку березня. Найближча лижна траса Стража знаходиться в 150 м. від центру міста.
Гості курорту також можуть скористатися найближчими гірськолижними центрами: Кобла, Вогел, Краньска гора, Крвавец, які розташовані в 18-30 км від Бледа.
Зона катання: 506 - 634 м.
Протяжність гірськолижних трас - 1 км.
Протяжність бігових трас - 15 км. 
Кількість підйомників - 2 (1 крісельний, 1 бугельний)
Додатковий сервіс: освітлені траси, нічне катання, гірськолижна школа, снігові гармати.
Блед - прекрасний та гармонійний куточок природи у мальовничих словенських Альпах, який здається зовсім незайманим цивілізацією і водночас – це відомий європейський бальнеологічний та гірськолижний курорт.
Тут створена відмінна туристична інфраструктура. Ви можете вибрати як висококласний готель з термальним басейном, комфортабельними номерами і власним рестораном, так і скромні апартаменти. До Ваших послуг маса симпатичних ресторанчиків, кафе, сувенірних крамниць і магазинів, сучасний спортивний центр з катком та тренажерними залами.