Пам'ятки Карпат. Мертве озеро. Національний Парк Сколівські Бескиди
Мертве тому, що в озері немає життя. Не зростає водна рослинність, не живуть риби, земноводні, комахи. Далеко обходять озеро лісові тварини. Не гниють роками впали в воду озера дерева. Причиною всьому - потужні випаровування з дна озера, концентрованних парів сірководню.
Саме цей хімічний елемент міститься в місцевих мінеральних джерелах "Нафтуся"


Мертве озеро через темний колір води часто називають «чорним». Розташоване воно високо в Сколівських Бескидах.

Це озеро легко впізнати за неправильною овальною формою, темною, мов ніч, але прозорою водою і бульбашками, що постійно підіймаються до поверхні.
Озеро оточує багниста місцина з характерною рослинністю біля берегів, серед якої можна навіть знайти журавлину болотну та осику.

Зусібіч озеро обступає густий смереково-ялицевий ліс. Особливо гарно тут восени, коли дерева розфарбовують ліс у полум'яні відтінки, а ялиці залишаються насичено зеленими. Різнобарв'я лісу контрастує з темною водою озера і підкреслює його дивовижну красу.
Ніхто з місцевих жителів не може впевнено розповісти, як утворилося Мертве озеро.

Люди кажуть, що в розщілину поміж пагорбами почала стікати тала вода, згодом у ній накопичилися трухляві гілки, листя, а також повалені снігом чи буревієм дерева. Велике скупчення гілок, коріння дерев, трави утворило посеред Мертвого озера цілий острів. І якщо добре придивитися, можна побачити, що він «рухається». Деякі туристи навіть діставалися цього острова, але це небезпечно: у трясовині легко загрузнути під власною вагою. До того ж у Мертвого озера немає дна — через те, що його щільно вкривають стовбури дерев, виміряти точну глибину майже неможливо.
Дивні властивості озера змушували місцевих жителів дуже довго оминати його. Їх лякали до нестями дивне булькання на поверхні та аномальна темна вода. Ходять навіть чутки, що в болотах після сніжних зим чи дощових літ безвісти зникали подорожні.

Хтозна, місцина подалі від туристичних стежок і справді болотиста, тож могло бути що завгодно.

Проте сьогодні дорога до Мертвого озера цілком безпечна: стежки промарковані, є вказівники, тож заблукати в лісі, повному див Національного Парку Сколівські Бескиди, неможливо.