Париж - це завжди про кохання, місто-казка, місто-сон.
Париж - це, мабуть, найзнаменитіша столиця й одне з найдавніших міст світу. Париж славиться не тільки своїми розкішними бульварами, площами, проспектами та вулицями, а й садами й парками. У Парижі ви побачите знамениті монументи та спартанські задвірки, екстравагантні магазини й дешеві лавочки, розкішні ресторани й невибагливі бістро, оперні театри та прокурені джазові кафе. "Париж - це все, що ти захочеш!" слова Фридерика Шопена, сказані 150 років тому, справедливі й сьогодні.
Столиця краси й моди засліплює своєю вишуканістю, змушуючи повертатися в неї знову і знову. Протягом багатьох років Париж для більшості туристів був покритий серпанком нереального.
Хотілося б щоб ця стаття якоюсь мірою допомогла ознайомитися з основними рисами минулого цього дивного міста: історична тема у Парижі займає значне місце і здатна задовольнити очікування тих, хто вважає, що сьогодення можна правильно зрозуміти тільки через минуле або минуле що минає .
В Парижі безліч основних пам'яток столиці, включаючи, природно, і ті, які історія зробила дорогими серцю більшості людей світу. В архітектурі значне місце приділено як історичним епізодам, так і таємничим пригодам, загадкам і секретам, пов'язаним з минулим французької столиці.
Париж "це не місто, а цілий світ", - стверджував Карл V, правда, Париж він називав його колишнім ім'ям - Лютеція. Як вважають, своє походження слово Лютеція бере від грецького «лейкос» (білий), оскільки місце це було багате гіпсовими кар'єрами, хоча французький письменник Рабле вважав, що причиною була білизна зовсім не гіпсу, а «розкішних стегон дам вищеназваного місця».
У IV столітті Париж замінює колишню назву Лютеція.
Існує кілька версій про її походження, з якої найбільш вірогідною визнається так звана «Єгипетська версія». Відповідно до неї, слово "Париж" етимологічно складається з двох грецьких слів, що означають «поруч з Ізідою», єгипетська богиня, шанована в Стародавній Лютеції.
Статуя Ізіди існувала до початку XVI століття, до того часу, поки одна простолюдинка, прийнявши її за зображення Богоматері, не прийшла запалити перед нею цілий пак свічок. Статуя була знищена, одним пам'ятником в Парижі стало менше.
Але Париж і сьогодні має їх безліч, і практично кожен з них має свої секрети й загадки. Схоже, парижани до цього звикли, а ось історики — як французькі, так і іноземні, знаходять все нові й нові одкровення і пояснення цим загадкам.
Можливо, багато фактів, у наших наступних статтях, здадуться неймовірними, навіть придуманими. Але все підтверджено авторитетними дослідниками. Підписуйтесь на новини нашого сайту.
Звичайно, не хочеться вірити, що відома і так улюблена французами Жанна Д'арк мала серйозні фізичні вади. Хіба приємно дізнатися, що головою великого Рішельє під час Революції грали як м'ячем, а при перепохованні в труні знаменитого філософа-вченого Декарта голови й зовсім не виявилося. Знову ж страшний винахід світу - гільйотина, прийшов саме з Франції й проіснував майже два століття...
Роки йдуть, життя кардинально змінюється. Ясно, що Париж Віктора Гюго не схожий на Париж Франсуа Війона. Все це так... Але за останні 40 років — зокрема, після зникнення центрального ринку, перебудови лівобережних кварталів навколо нової Національної бібліотеки Франції та спорудження оперного театру на площі Бастилії — змінилося не просто місто, але його соціальна структура.
Париж як і раніше незвичайне місто. Місто, яке за багато століть чого тільки не побачило і якому, як вважають вчені, ще й не таке належить побачити! Париж - це гігантський театр. Де вистави проходять прямо на вулицях. І якщо в місті сьогодні не відбувається нічого цікавого, то досить ковтнути паризького повітря і подивитися уважніше навколо, щоб зрозуміти та полюбити це місто назавжди.