Загадки Тайланда. Печера Phraya Nakhon в НацПарку Khao Sam.
Печера Phraya Nakhon в Національному парку Khao Sam Roi Yot, Таїланд. Дивовижні місця у світі які слід відвідати українському туристу.
В карстовій печері Прайя-Након (Phraya Nakhon), розташованій в національному парку Кхаосамройот в Таїланді, побудована унікальна капличка – Куха-Карухас (Kuha Karuhas). Яка була зведена у 1890 році за наказом короля Сіама Чулалонгкорна (Рами V). Пізніше печеру також відвідували король Прачадипок (Рама VII) і нинішній король Таїланду – Пхуміпон Адульядет (Рама IX). Всередині печери ростуть дерева і величезна кількість сталактитів, що нагадують застиглі водоспади.


 

Печера Прайя-Након є священним для тайців місцем. Жителі країни завжди шанували своїх монархів як напівбожественних осіб. А тому печера, де королі Чулалонгкорн і Прачадипок під час свого правління залишили підписи, вважається одним з найпопулярніших в Таїланді місць паломництва. Свою назву печера отримала на честь правителя провінції Накхонсітхаммарат – Прайи Накона, який і виявив дві карстові воронки на пагорбі біля узбережжя Сіамської затоки понад двісті років тому, на початку XIX століття.
Найкращий час для відвідування печери Прайя-Након – ранок, до 11:30. У ці години сонячні промені пробиваються всередину печерного зводу, підсвічуючи павільйон Куха-Карухас м'яким світлом. Подбати заздалегідь варто про зручний одяг і взуття для трекінгу: прогулянка по гірських стежках до печери займає близько години. Не забудьте взяти з собою воду і головний убір. Будьте обережні по дорозі назад: на каменях і коренях дерев можна послизнутися.


 

Під час прогулянки по печері звертайте увагу на невеликі ямки. Наступати на них категорично заборонено через загрозу руйнування молодих сталагмітів.
Як дістатися.
Печера Прайя-Након розташована у 240 кілометрах на північний захід від Бангкока, на території національного парку Кхаосамройот (Khao Sam Roi Yot). Найближчі міста-Хуахін і Пранбурі – знаходяться північніше, в 50 і 29 кілометрах відповідно. Дістатися до заповідника можна на мінібасах-вони курсують від автовокзалів Бангкока, Хуахіна і Пранбурі з раннього ранку до обіду.
Екскурсійні тури, які включають в себе відвідування печери і павільйону Куха-Карухас, можна придбати в туристичних агентствах Бангкока, а також у розташованих неподалік від нацпарку готелях. Вхідний квиток в парк для іноземних туристів коштує 200 бат. Обов'язково уточнюйте, чи включений він у вартість туру.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Дістатися до печери Прайя-Након від головного входу в національний парк Кхаосамройот можна пішки – по гірських стежках, слідуючи за дороговказами. Шлях займає від години до півтори години, в залежності від швидкості підйому. Частина шляху проходить уздовж пляжу Гавкотом-Сала, де можна зупинитися перепочити. На узбережжі працює невелике кафе. При бажанні в нацпарку можна замовити гіда, який буде супроводжувати вас до печери, розповідаючи по дорозі і про інші визначні пам'ятки парку. Послуги гіда обійдуться в середньому у 200 бат (1тайский бат=0,033$ США) за групу.
Альтернативний спосіб дістатися до печери Прайя-Након-проплисти частину шляху (до пляжу Гавкотом-Сала) на човнах. Така подорож обійдеться в 300 бат за всіх пасажирів. Це трохи заощадить час у дорозі. Проте, частину підйому до печери-заключні 430 метрів-доведеться подолати самостійно, слідуючи за вказівниками.

підпишіться на наші новини

Розташування.
Печера Прайя-Након розташована на території національного парку Кхаосамройот (Као-Сам-Рой-Йот), на північному-сході провінції Прачуапкхирикхан, на узбережжі Сіамської затоки, в Таїланді.