Популярні лікувальні мінеральні води, бальнеологічні та SPA - курорти Європи. Цілющі властивості. Місця які слід відвідати українському туристу.
Кілька років тому Паскаль Мартен, власник альпійського ресторану «Opera», склав карту вод, в яку увійшли найбільш престижні мінводи першої двадцятки серед найбільш славетних світових виробників. У цьому першому в світі aква-ресторані, де подається тільки мінеральна вода, поряд з традиційними марками, такими як «Evian» або «Perrier», відвідувачам пропонують і менш відомі, але виключно нерафіновані, від найпростіших, на зразок води джерела Grand-Bois, до вишуканої «Ту Nant» з багатющою смаковою гамою, розлитою у англійському Уельсі (Wales (англ.), Cymru по-валлійськи - країна в складі Великобританії).


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Презентація бару напередодні його відкриття для публіки була такою розкішною, ніби мова йшла не про воду, а про самі благородні вина. На ексклюзивних етикетках води цього популярного закладу в Альпах значиться не тільки марка, але й повний хімічний склад, цілющі властивості, рік розливу!
З модних ресторанів вірус лікувальної мінеральної води перекинувся на продуктові відділи великих європейських супермаркетів мережі «Lafayette Gourmet», що підтверджує факт тривалої експансії водної стихії. Зрозуміло, попит на модні марки води, ціна яких перевищує три франка – а це вважається психологічним порогом, – залишається феноменом міського життя і кола клієнтів з високим соціальним статусом, які в наші дні особливо високо цінують воду з далеких країв та  популярних бальнеологічних курортів, зокрема з Шотландії, Швеції...
Європейська мінеральна вода сьогодні подорожує по всьому світу, подібно знаменитим французьким винам. Але цим схожість не обмежується. І для того, й для іншого напою характерно дотримання одного принципу - сьогодні європейський споживач п'є менше, але вимагає більш високої якості. Не тільки в ресторані, але і вдома він хоче насолодитися смаком рідкісної води «Chateldon», улюбленої води Короля-Сонця (Людовик XIV де Бурбон), або благородні води «Highland Spring» (справжні цінителі віскі додають у нього тільки цю воду з Шотландії). Коли ж мова заходить просто про смак, то, як правило, любителі випити склянку цілющої води мають на увазі те, що всі пам'ятають з дитинства, – чисту, свіжу, прозору, гірську, джерельну воду.
І таким знайомим «альпійським» смаком володіють кілька десятків марок мінвод різного походження.
Культ води – газованої чи негазованої, з великим або малим вмістом мінеральних солей – сходить ще до епохи Римської імперії, жителі якої завдяки добре організованій системі публічних лазень були навіть чистіше наших сучасників. Мікеланджело наприклад був шанувальником води «Fiuggi». Луї Пастер «страждав від залежності» до «Bodorit», багаті бікарбонатом жваві бульбашки якої так весело танцюють, співають та грають у склянці.
Важко сказати, чи прославили мінеральну воду європейські бальнеологічні курорти чи все було навпаки. Курорт Віттель (Vittel) - французький бальнеологічний і SPA курорт), що отримав популярність в 1853 році, був виключно популярним ще у минулому столітті курортом з термальними водами. Курорт Віші Алье (Vichy Allier - бальнеологічний курорт на відстані 320 км на південь від Парижа) на берегах річки Альє у Франції називають королевою в світі водолікарень,  тут не рідше одного разу на рік збирається саме обране суспільство, а Евіан (Еvіаn), аристократичне містечко на березі озера Леман, залучало ще європейську еліту на чолі з Марселем Прустом та Едуардом VII. Всі ці три культових місця й сьогодні живуть за рахунок лікування водами, а також розвиваючи бізнес в сфері косметики, дієтології, дерматокосметики Віттель(Vittel), антистресових програм та омолодження "Еvіаn". Сьогодні  перетворились на обов'язкові місця паломництва для тих, хто піклується про свою форму та здоров'я. "Ту Nant" - найкраща вода кінця XX і початку XXI століття, походить з джерел газованої води в англійському Уельсі і вважається найчистішою та найцілющою з усіх, які коли-небудь були досліджені. У Європі вона завжди присутня на столах для всіх урочистих подій та зборів.


Найбільш популярні лікувальні мінеральні води Європи.

Мінеральна лікувальна вода "San – Pellegrino" - ігриста альпійська вода - вважається найпопулярнішим Італійським джерельним напоєм. Містить високий відсоток мінералів та злегка гірчить.
Мінеральна лікувальна вода «Ramlösa» – відома шведська вода, мало мінералізована, у природному стані не має смаку, але легко штучно газується. Зараз місця, де розташовані її джерела, вважаються кращим у Європі термальним оздоровчим курортом.
Мінеральна лікувальна вода «Arctic Water» – незвичайна газована вода, яка надходить на європейські ринки з областей, розташованих на північ від Полярного кола. Якщо продається в жовтій пляшці, значить вона газована, якщо у синій – в натуральному вигляді.
Мінеральна лікувальна вода «Selters» – ця вода походить з околиць німецького міста Штутгарта. Мінералізована, газована, з прекрасним смаком та виключно добре збалансована смаком.
Мінеральна лікувальна вода «Chateldon» – вважається водою аристократів, так як придбала популярність ще за часів Людовика XIV й незабутніх версальських прийомів тієї епохи. Видобувається з джерел, розташованих у французькому Оверні, чудово поєднується з благородними сортами віскі.
Мінеральна лікувальна вода "Apollinaris" - найвідоміша німецька вода, через солонуватий присмак не рекомендується тим, хто дотримується безсольової дієти, це феноменальний шлунковий засіб. Мінеральна лікувальна вода "Ferrarelle – ця смачна солонувата вода походить з області на північний захід від італійського Неаполя. Після розливу газується власним газом. Відмінно поєднується з вином.
Мінеральна лікувальна вода «Volcan» – недавно виявлена вода, відбувається з вулканічних гір Оверна. Ніжно-ігриста, рекомендується при розладах травлення та астенії.
Мінеральна лікувальна вода "Highland Spring" - смачна шотландська вода, що набуває все більшої популярності та шанувальників. Але шанувальникам не так-то легко знайти її в продажу.
Мінеральна лікувальна вода "Rosa" - походить з району незайманої природи на схилах гори Власини у румунських Карпатах. За складом дуже схожа на «Evian», має мінімальний осад, через що рекомендована навіть вагітним жінкам та немовлятам.