Португалія. Палац Регалейра і колодязь посвячення масонів.
Місця які виконують бажання. Палац Регалейра– саме він відкривається погляду туристів відразу від входу на територію комплексу. Серед навколишньої природи особливо ефектно виглядає потемнілий від часу білосніжний камінь, з якого споруджено замок Регалейра.
Як і для багатьох інших будівель у Португалії, для палацу Кинта-так-Регалейра характерно поєднання різних стилів. В архітектурі вілли Регалейра помітний романський і готичний стилі, присутні елементи ренесансу та мануеліно (португальський ренесанс).

 

 

Чотириповерховий палац має розкішно декорований фасад: його прикрашають готичні вежі, капітелі, різноманітні фігурки фантастичних тварин. Багате декоративне оформлення цієї приголомшливої споруди – справа рук скульптура Хосе де Фонеска.
На першому поверсі палацу знаходилися хазяйська спальня, гардеробне приміщення, вітальня, а також мисливська кімната і зал Королів. Після революції  1910 року в Португалії та скасування монархії, в залі Королів Монтейру довгий час зберігався трон, люди не переставали вірити у швидке повернення короля. В цьому ж залі, як можна зрозуміти зі збереженої люстри, була облаштована більярдна. Мисливська кімната використовувалася власниками вілли в якості столової. У цьому приміщенні викладений величезний камін, увінчаний статуєю дівчини з гончаками.
Другий поверх палацу Кинта-так-Регалейра був відведений під особисті кімнати членів сім'ї Монтейру. На третьому поверсі було облаштовано бібліотеку з дуже багатою підбіркою книжок і колекцією музичних інструментів. Також була обладнана кімната алхіміка – маленьке приміщення, з якого був вихід на терасу.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Колодязь посвячення масонів або Перевернута Вежа.

Найзагадковіший об'єкт, завдяки якому багато хто називає Кинта-так-Регалейра португальським дивом, – це колодязь Посвячення Масонів або Перевернута Вежа глибиною 30 метрів. Спуск у колодязь це спіральна галерея яка має у своєму складі 9 рівнів, в кожному з яких 15 сходинок. Ці рівні є символами пекла і раю, про яких писав Данте.  
Колодязне дно прикрашає герб Монтейру – це хрест тамплієрів, поміщений усередині зірки. На стінці висічено зображення трикутника - знак масонів.

 


Історики стверджують, що у ці Перевернуті Вежі посвячували в масони. З колодязного дна прокладено ще чотири тунелі  – вони тягнуться до гротів  та до ще одного колодязя. Ці тунелі вирубані в  масиві каменю, їх стінки мають коричневі й рожеві тони – колір мармуру. В деяких місцях їх склепіння містять вкраплення каменю, привезеного з прибережної області Пениши.  
Усі вони виконують певну функціональну задачу: символізують шлях від темряви до світла, від смерті до воскресіння, вони немов об'єднують різні складові дивовижного світу. Тунелі, доступних для відвідування, оснащені підсвічуванням.
На території комплексу є ще один колодязь, який називається “Недосконалим”. Варто поглянути на нього, як відразу ж можна зробити висновок: невмілий будівельник в безладному порядку склав біля стіни купу каміння. Але за «незграбними» вікнами колодязя прихований спіральний пандус, який є ще однією дорогою від мороку до світла.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ.

Портал двох стражників – цікава споруда, що складається з двох веж  та альтанки між ними. Під цією альтанкою прихований тунель в підземний світ, а вхід до нього стережуть тритони. Неподалік від Порталу можна побачити унікальну Терасу небесних світів, де облаштовано просторий майданчик – з якого можна оглядати палац, парк та більшу частину його будівель, озер та водоспадів.
У Кинта-так-Регалейра у Сінтрі є ще одна невелика споруда, розташована навпроти замку і виконана в одній стилістиці із загальним ансамблем. Над входом до каплиці поміщений горельєф «Благовіщення». Задню стіну каплиці прикрашає рельєфне зображення замку, який стоїть над полум'ям пекла – він є символом триєдності між вищим світом та проміжним духовним світом і пеклом.
В інтер'єрі каплиці особливої уваги заслуговує мозаїка. На ній зображена коронація Марії Воскреснувшим Ісусом, а праворуч від вівтаря – образи святих Терези Авільській та Антонія Падуанського. Підлогу каплиці прикрашають викладені плиткою емблема Ордену Христа і зображення армиллярної сфери (один з основних символів герба Португалії).
Під час огляду парку може здатися, що розташовані тут химерні гроти та озера створені природою, але це не так: всі вони були створені людьми, а камені для їх будівництва завозили з узбережжя Португалії. Що стосується озер, то дві штучні водойми зроблені так, ніби вони – природна частина скелі.