Проростки – біогенна, жива їжа, цілющий подарунок природи.
Чому варто включити в раціон харчування сучасної людини проростки? Зернові проростки це жива, біогенна їжа, їжа що оновлює життя, дарує здоров'я та довголіття.
Курортна медицина Карпат про цілющі властивості зернових проростків.  Проростки насіння віком у 2-4 дні містять в 300-400 разів більше вітамінів, мікро і макроелементів, амінокислот, ферментів та інших життєво необхідних речовин, ніж дорослі плоди цих же рослин, які ми традиційно вживаємо в їжу.  
На жаль сучасна людина все більше і більше відривається від природного життя, яким жили наші предки. Забрудненe до не впізнавання навколишнє середовище і їжа, змінена і рафінована, з якої видалено більшість цінних для організму речовин, – це частина сумних наслідків цивілізації. Проростки є однією з неважких і доступних можливостей для «компенсації» харчового режиму сучасної людини. Їх дивовижна, майже чарівна сила була відома європейським кельтам ще 5000 років тому. Є відомості про їх використання древніми шумерами, єгиптянами, індійськими йогами.

В давньоіндійській науці про здоров'я і довголіття Аюрведа проростки займають почесне місце. Давньогрецький лікар Гіппократ теж визнавав їх чудові властивості. Переконаним прихильником проростків був і лауреат двох Нобелівських премій, американський хімік Лайнус Полінг.
Серйозні і поглиблені наукові дослідження проростків та їх чудотворної цілющої сили на людський організм почалися в середині минулого століття після сенсаційного повідомлення голландського лікаря Моермана, який зумів вилікувати пацієнта, який страждав від раку шлунка, дієтою, яка ґрунтується на використанні проростків насіння. В результаті безлічі спостережень переконливо було доведено, що регулярне споживання проростків викликає прилив сил, підвищення концентрації і працездатності, істотне покрашення травлення, очищення організму від токсинів, активацію імунної системи, придбання резистентності що до простудних захворювань, тощо. Позитивний ефект спостерігався у всіх вікових груп, причому особливо помітний він був у людей похилого віку.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту


Готові проростки сьогодні можна легко придбати в мережі інтернет, в Європі вони стали настільки популярними, що там вже давно промисловість налагодила виробництво агрегатів для пророщування харчового зерна.


Sprouter (спраутер - пророщувач) глиняний.

 


Sprouter (спраутер - пророщувач) електричний

 


Як можна пояснити чудотворну, майже магічну дію жменьки насіння на таку складну систему, як людський організм?

А пояснення наступне. При сприятливих умовах (вологість, тепло, повітря) в насінні відбуваються істотні зміни: активізуються «сплячі» ферментні системи. Вони сприяють розщепленню складних речовин: вуглеводів, протеїнів, ліпідів, якими природа забезпечила його для довгого та важкого шляху протягом життя. Отримані складні речовини служать первісною їжею для молодої рослини, перш ніж вона набуде кореневої системи та листя, за допомогою яких зможе використовувати харчові речовини з навколишнього середовища та сонячне світло для свого подальшого існування. При проростанні насіння в проростках синтезується ряд вітамінів: А, В, В2, В3, В5, В6, В9, С, Е. Для захисту від агресивного середовища, в якому йому належить існувати і розвиватися, їх вміст багаторазово збільшується. Коротко кажучи, рослина готується для боротьби за життя, для чого мобілізує весь свій ресурс, щоб вистояти і вижити в цій боротьбі.


Науковими дослідженнями в США у пророслого насіння було виявлено:

461 фермент, 32 вітаміну, 39 макро - і мікроелементів, амінокислот, серед яких незамінні лізин і метіонін, поліненасичені жирні кислоти: ω-З і ω-б, як і безліч інших біологічно активних речовин.
За своїм характером проростки відносяться до так званої біогенної (що дарує життя, довголіття) їжі. Сухе насіння "спить" , і цінні речовини, які містяться в ньому, «дрімають». При проростанні воно пробуджується до життя.
Ця дивна, майже божественна зміна доводиться і появою аури, унікального сяйва, навколо насіння що проростає, яка була зареєстрована американськими вченими – подружжям Кірліан (радянський фізіотерапевт, винахідник і дослідник вірменського походження) відкритий їм феномен надалі був названий на його честь – “ефект Кірліан” або “Кірліанова аура”.
В ході досліджень було встановлено що зірвані фрукти, овочі, ягоди після декількох годин, як і мертва людина, втрачають свою ауру. А в проростаючого насіння вона як раз з'являється – як сяйво нового життя.
Згідно з дослідженнями сучасної науки, зернові проростки є найбагатшою ферментами їжею на землі. Було встановлено, що при споживанні проростків за рахунок потужного комплексу ферментів і біологічно активних речовин навантаження на травну систему організму зменшується на 90 %! На службу організму приходить також й унікальна каталітична система проросткыв, яка відбулась в сотнях речовин, які цілющим способом активізують основні життєві процеси в ньому.

Приєднуйтесь до нашої спільноти в viber. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Проростки в побуті з доведеним цілющим впливом на організм можна отримати з різного харчового насіння:

з пшениці, жита, ячменю, проса, вівса, гречки, соняшнику, нуту, тощо.
Деякі проростки проявляють «вузьку спеціалізацію». Наприклад, проростки амаранту містять каротиноїд сквален-потужний антиоксидант, який суттєво знижує ризик онкологічних та серцево-судинних захворювань.
Проростки з розторопші плямистої (Silybum Marianum) роблять цілющий вплив на печінку і використовуються для лікування цирозу. Для дітей і людей похилого віку особливо корисні проростки кунжуту, які містять значну кількість кальцію.
Отримати проростки в побуті зовсім не важко:
У мисочку всипається потрібна кількість насіння, яке заливається водою, накривається рушником і ставиться на ніч в тепле (але не гаряче!) місце. На ранок воду зливають, а насіння накриваються вологим рушником. Коли прорости досягнуть 2-3 мм, вони готові до споживання.
А вживати їх в харчування можна різними способами: додаючи їх до салатів, до кислого або свіжого молока, супів, до меду, тощо. Кілька днів вони можуть зберігатися в холодильнику. Якщо вони важко пережовуються, їх можна попередньо подрібнити на блендері.
Дуже важлива умова, яка, безумовно, має дотримуватися, – це не піддавати проростки термічній обробці, та жодному термічному впливу, бо це значною мірою зменшить їх цілющий потенціал. Не рекомендується вживати проростки ввечері, оскільки потужна активізація життєвих процесів в організмі погіршить сон.
Мольфари Карпат кажуть що зернові проростки є своєрідним цілющим подарунком матері Природи своєму досконалому творінню – Людині, та цілющими ліками які даровані природою для життя в складному та агресивному середовищі, в якому змушене жити сучасне людство
В наступних наших статтях: як пророщувати, корисні та лікувальні властивості різних видів зернових проростків, як вживати в їжу, європейські рецепти салатів, страв, соків. Підписуйтесь на новини нашого сайту.