Саксонія або "Саксонська Швейцарія". Рудні гори. Дивовижні місця Європи. Знакові місця в Європі в яких варто побувати українському туристу.
Саксонський Регіон Рудні гори був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На питання, де розташовані Рудні гори, є кілька варіантів відповідей. Найбільш відомий гірський хребет з однойменною назвою на кордоні Богемії (Чехія) і Саксонії (Німеччина). Цей регіон з найдавніших часів відомий як центр видобутку міді, срібла, олова, заліза. Він є одним з осередків зародження металургії в Європі. Свої Рудні гори є в Словаччині, являючи собою частину Західних Карпат. Дана назва також зустрічається в топоніміці інших країн.
Сьогодні рудні гори-один з найпопулярніших курортних регіонів Саксонії. Щорічно його відвідує близько восьми мільйонів мандрівників, яких приваблюють ідилічні пейзажі, красиві річкові долини й мальовничі поселення. Багатьох туристів цікавить і індустріальна історія регіону, що налічує 800 років: вони можуть зробити прогулянки по траншеях млинів, пройти порталами або відвалами, дослідити гірські містечка і відвідати загадкові підземні скарбниці.
На південний схід від Лейпцига (Німеччина) розташовані - Рудні гори, схожі на кам'яні брили, зарослі лісом. Тут здавна добували руди кольорових металів, особливо срібла. Його відокремлюють від порожньої породи, переплавляють і обробляють. У цих місцях також знайшли та добували руди заліза, свинцю, нікелю, цинку, олова. Тому ці саксонські гори й назвали Рудними.
Дивовижна та різноманітна природа в Рудних горах. У містечка Обервизенталь (нім. Oberwiesenthal) підносяться гірські гряди, розсічені глибокими уступчастими ущелинами. А північніше, недалеко від міста Хемніц (нім. Chemnitz), можна побачити іншу картину, також звичайну для Рудних гір: села і міста в долинах річок, перегороджених електростанціями, промислові підприємства з паруючими трубами, гори пустої породи близько копалень, вирубані ліси й поруч з ними розорані поля. Рудники навколо цього міста давно спорожніли, там більше вже нічого добувати. У місті виникли інші види промисловості: деревообробка та особливо виробництво тканин з льону та з натуральної вовни.
Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ.
Рудні гори на кордоні з Чехією - сьогодні це курортна зона. Взимку ці місця приїжджають любителі гірських лиж. Тут знаходиться старовинне місто гірників Фрейберг (нім. Freiberg), якому вже 800 років. У ньому в 1695 р. була відкрита Гірнича академія, найстаріша у світі. На сході Рудних гір, там, де річку Ельбу перетинав важливий торговий шлях, близько 800 років тому виникло місто Дрезден.
У 15 ст. в Дрезден переїхав двір Курфюрста Саксонії, і там почали будувати нові чудові будівлі: багато прикрашені будинки бюргерів, прекрасні будівлі церков Хов Кірхе і Фрауен Кірхе, палац Цвінгер (нім. Hofkirche, Frauenkirche, Dresdner Zwinger).
Саме в останньому була у 1560 р. була заснована легендарна Дрезденська картинна галерея.
Околиці Дрездена, район пісковикових гір, називають “Саксонською Швейцарією”. За сотні років під дією води і вітру піщані гори прийняли різні химерні форми, містичні пейзажі наче з комп'ютерних ігор або з інших планет. Це і гладкі, як ніби поліровані, стрімкі скелі і гори, схожі на казкові піраміди та арки. Саме з пісковику (спресованого часом піску), зцементованого глиною, побудовано багато будинків у сучасному Дрездені.
Тут, на південому сході Німеччини, в Дрезденському та Котбусском округах, живуть лужичани - нащадки стародавніх арійських племен. Вони називають себе «сербський люд», а німці називають їх вендами. Лужицькі серби зберегли свою мову: на ній говорять в побуті, в засобах масової інформації, на ній існує наукова та художня література, її викладають у школах, у ВНЗ.