Швеція - не Швейцарія! Не плутайте країни, а туризм з еміграцією. Подорожуємо Європою. Країни які слід відвідати українському туристу.

Швеція і Швейцарія – дві європейські держави, які часто плутають між собою жителі інших країн. З одного боку, це не дивно, адже і назви їх дуже схожі, і розташовані вони в одній частині світу. І все ж, якщо подивитися уважно, чи вдасться виявити ще схожість, крім перших трьох букв в назвах?

 

Швеція


Швейцарія

 
Шоколад, годинник і лижі, а в Стокгольмі море ближче!

Почнемо з місця розташування країн на карті світу. Швейцарія-маленька держава в самому серці Європи, а ось Швеція-четверта за площею і займає левову частку Скандинавського півострова, який схожий за формою на великого собаку на північному заході Європи. Ім'я столиці Швейцарії звучить коротко і ясно – Берн, а головне місто країни вікінгів, як клич середньовічного лицаря на турнірі -протяжний і звучний – Сто-о-окго-о-ольм!
Рельєф територій також абсолютно не схожий один на одного. Якщо більшу частину маленької гірської країни Швейцарії займають Альпи, а основні види з вікон швейцарських жителів та туристів – це піки - чотиритисячники, яких тут більше сотні, то шведи милуються озерами та горбистими низинами, а ті, кому особливо пощастило, й морським узбережжям. До речі, жителі альпійської країни Швейцарії виходу до моря не мають, тільки, якщо задумають полетіти у відпустку... у Швецію.

 

Швеція не Швейцарія.

Трохи відомостей про політичний устрій допоможуть закріпити знання.
Швейцарія є федеральною Республікою. Прапор її являє собою великий білий хрест на яскраво-червоному тлі, знайомий любителям піших походів у гори Карпат по оформленню держаків складаних туристичних ножів Victorinox.
Швеція протягом століть була й залишається монархією, нині конституційною, на чолі якої стоїть король. Точніше, сидить й досі на троні!
На тлі синього прапора Швеції з золотистим хрестом – морську державу, не переплутаєш! За кількістю державних мов швейцарці, безсумнівно, попереду усіх – їх там цілих чотири: французька (говорить 20,4 %); німецька (63,7 %); італійська (6,5 % населення); ретороманська (її використовують лише 0,5 %), тоді як шведи говорять лише на одній, зате справжнісінькій шведській мові - без гуцульських говірок.


Тепер про смачне та корисне у двох європейських державах.

Загальновідомо, що найкращий шоколад - у Швейцарії. Що ж, про смаки не сперечаються, якщо тільки мова не йде про м'ясні фрикадельки, бо легендарні та дуже смачні фрикадельки meatballs винайшли саме шведи. Ще побутує думка, що, швейцарський сир - це верх досконалості в усій багатовіковій історії сироваріння. На це шведські домогосподарки сміливо відповідають фірмовим шведським квашеним оселедцем або навіть м'ясом политим варенням – шведам не відомі рамки кулінарної пристойності в загальноприйнятому сенсі європейського слова!

 

Трохи про гроші

Любителям поговорити про світові ринки або про індекси прибутковості поняття «надійність» і «швейцарський банк» здаються синонімами. А ось тим, хто вважає за краще обговорити переваги недорогих меблів та іншої домашньої обстановки, набагато ближче є Швеція з її улюбленою всіма «IKEA». Адже саме ця мережа магазинів в 33 країнах світу продає свої товари з нікчемним відсотком прибутку, щодо собівартості, а тому користується незмінною популярністю та любов'ю у всьому світі. До речі, гроші в цих країнах теж різні, й решту у магазинах зі швейцарського франка нащадки вікінгів можуть видати своїми шведськими кронами.
Весь світ знає, що символом якості є вже протягом багатьох років швейцарський годинник. Сьогодні з цим не посперечаєшся, але Швеція відповідає іншим, не менш надійним твором шведських рук. У 2012 році в США знову, в який раз - назвали автомобіль «VOLVO» найбезпечнішим у світі,  в ході випробувань.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці:
Україна - Європа – Світ


І на закінчення, про спорт та про погоду.

Швейцарія є загальновизнаним світовим гірськолижним курортом. Практично в кожному альпійському селі є пара трас і підіймачів, благо вершин які підходять для спуску там удосталь. Швеція ж сильна командним духом, і рівень гри її хокейної збірної під час Олімпійських ігор не раз псував кров і настрій вболівальникам інших країн.
Клімат у Швеції - північні, західні та східні райони Швеції від атлантичних вітрів захищають Скандинавські гори, тому зими тут холодні, а літо нетривале. Також треба відзначити, що невелика частина на півночі країни знаходиться за межами північного полярного кола, тому тут панує субарктичний тип клімату.
Клімат у Швейцарії – це в основному гірський клімат мальовничих Альп, отож помірно континентальний, завдяки якому на території країни тепле літо та м'яка зима. У горах Альп стає холодніше зі збільшенням висоти. У гірській місцевості Швейцарії сонячно навіть взимку, оскільки піки Альп піднімаються над ковдрою туману та низькими хмарами, які часто покривають плато альпійських гір.


Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Отож робимо висновки: Берн і Стокгольм розділяють 1500 кілометрів доріг та безліч національних особливостей, які не дозволять справжньому туристу та цінителю подорожей переплутати банкіра з Цюріха який говорить на усіх основних європейських мовах зі світловолосим та широкоплечим любителем групи «АВВА» родом із Гетеборга, який принципово - говорить, співає і танцює тільки шведською.
P. S. Проблема переплутати Швецію та Швейцарію стоїть не тільки перед європейцями. Так, наприклад, Міністерство туризму Китаю навіть випустило спеціальну пам'ятку з відмінності Швеції та Швейцарії.