Сім чудес світу. Сім стародавніх пам'яток історії.
Стародавні історики й мандрівники описали Сім чудес світу-дивовижні споруди, які були зведені людьми. Але навіть в ті далекі часи чудеса ці не обмежувалися числом "сім".
На жаль тільки піраміда Хеопса, або Велика піраміда є єдиним з 7 чудес світу, що збереглися до наших днів.
Наша нова рубрика “В Україні, Європі, світі” розповість читачам про грандіозні творіння людських рук з давніх часів до наших днів, а також про чудеса, які створені природою.


Скільки чудес у світі?

Сім, це кожен знає. Ці знамениті чудеса описав у своїй «Історії» давній грек Геродот, який вважається «батьком» стародавньої історії.


Ось ці загальновідомі чудеса світу:

1) Піраміда Хеопса (Єгипет, III тисячоліття до н. е.);
2) “Висячі сади Семіраміди” (Вавилон, VI століття до н. е.);
3) Статуя Зевса в Олімпії (Греція, V століття до н. е.);
4) Храм Артеміди в Ефесі (Греція, IV століття до н. е.);
5) Галікарнаський мавзолей (Карія, IV століття до н. е.) ;
6) Маяк на острові Фарос (Олександрія, Єгипет, III століття до н. е.);
7) Колос Родоський (острів Родос, III століття до н. е..).


Але, виявляється, самі стародавні історики зовсім не мали єдиної думки з цього приводу і досить часто сперечалися про те, що вважати "дивом світу", а що не вважати. У тому числі - і з Геродотом. Навіть про споруди, що стали легендарними, йшла жвава полеміка між древніми вченими мужами. Але ж людство не стояло на місці, створювало нові унікальні пам'ятники своєму перебуванню на Землі, відкривало для себе нові чудеса природи.
Їх ставало все більше, і заповітне число «сім», звичайно, не могло вмістити все. Навіть для древніх було очевидно, що «чудес» у світі значно більше. І, щоб не зазіхати на авторитет священного числа «сім», людство досить швидко знайшло вихід: все, що викликало у людей захоплення, вони стали називати «восьмим чудом світу». За час існування людської цивілізації таких «восьмих чудес» набралося декілька тисяч! 
Який же висновок ми можемо з цього зробити?
Так, найпростіший і вірний: немає на світі «найголовніших», «найчудовіших», раз і назавжди полічених чудес! Світ не стоїть на місці, і людина вічно захоплюється красою, неважливо, чи створена вона Богом, природою або є справою рук людських...


Скільки ж сьогодні чудес у світі?

Незліченна кількість! У нашій рубриці "В Україні, Європі, світі" ми перераховуємо лише найменшу їх дещицю. Але нам би дуже хотілося сподіватися, що ти, читачу, навчишся бачити чудеса світу не тільки на картинках або в музеї, але і навколо себе. Звичайно, єгипетські піраміди-видовище грандіозне. Але у них є один недолік: вони в Єгипті. А ти живеш, припустимо, у Львові чи в Києві. Вдивися-но краще в те, що існує поруч з тобою, - в старі будинки свого міста, в його храми. Їх будівельники теж думали про красу і земний затишок. Так що не нудьгуй по пірамідах, озирнися навколо, і ти обов'язково знайдеш чудеса у своєму місті чи селі.
У наступних статтях ми розповімо про стародавні й сучасні чудеса України, Європи та світу, розповімо про красиві й загадкові місця, Місця Сили. Підписуйтесь на новини нашого сайту.