Скандинавський Hygge (хюгге) - це справжній секрет щастя.
Щастя, спокою, неспішності, затишку та душевного тепла. Стиль життя - hygge народився в Скандинавії, і сьогодні він стрімко набирає популярність у Європі та у всьому світі, підкоряючи серця людей, втомлених від суєти, стресів, самотності, нудьги.
Адже hygge - це не тільки теплі шкарпетки та светр з норвезьким візерунком, мерехтливі свічки і вогонь в каміні, ароматні булочки з корицею та гарячий шоколад в глиняному кухлику.
Hygge - це ціла філософія! Це спосіб життя. Це вміння встигати все без суєти, вміння досягати своїх цілей без надриву, вміння черпати сили в розслабленості. Hygge - це не тільки тепло, затишок і смачна їжа, це також любов, дружба та душевна рівновага. І можливість зробити світ кращим.
Hygge - це не якась там примха, у сучасній Європі це життєва необхідність. Hygge. Твоє затишне щастя в обіймах, печива та пледа. Секрети насолоди життям по-скандинавськи.
Уявіть: на вулиці холод та мороз, за вікном повільно кружляють сніжинки, а ви сидите в затишному м'якому кріслі, підігнувши під себе ноги в теплих в'язаних шкарпетках, тримаєте в руках кухоль з ароматним чаєм, а на колінах у вас улюблена книжка. Ви насолоджуєтеся теплом та спокоєм. Ви дивитеся у вікно на засніжені дерева, стежте за польотом сніжинок, і час ніби зупиняється. Вас охоплює відчуття спокою та тихої радості. Вам не потрібно нікуди поспішати, ні про що турбуватися. У вашому світі все добре. Данці називають цей стан - hygge (хюгге)
Що таке хюгге? Це не щось матеріальне. Його не можна помацати та побачити. Це настрій. Особливий стан. Почуття. Йому важко дати конкретне визначення. Його можна тільки відчути.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Хюгге - це коли тепло, затишно та спокійно. Можна нікуди не поспішати, нічого не боятися, ні про що не турбуватися та насолоджуватися моментом. Смакувати його, як найвишуканіший напій. З'єднуватися з потоком життя та блаженно плисти в ньому.
Хюгге можливо як наодинці з собою, так і в приємній компанії друзів та близьких людей. Головне - щоб все навколо дихало спокоєм, затишком і доставляло приємні відчуття. Щоб саме спілкування було витримано в стилі хюгге - тобто зачіпало тільки приємні теми, дозволяло всім відчувати себе розслаблено і комфортно, налаштовувало на відпочинок, а зовсім не на суперечки або дебати.
Хюгге-це ще й особлива обстановка, в якій матеріальні речі важливі лише остільки, оскільки створюють настрій, особливу атмосферу. Це все те, до чого приємно торкатися. На що приємно дивитися. У чому приємно перебувати. І щоб поруч ніяких комп'ютерів, телефонів та інших гаджетів. А ось запалена свічка, чашка гарячого шоколаду, квіти - те, що треба.
А ви коли востаннє відчували хюгге? Нещодавно? Або давно? А може, взагалі не уявляєте, що це таке? Насправді кожна людина хоч раз, але була у цьому особливому настрої. Навіть якщо й не знала, що воно і є хюгге. Навіть якщо ніколи не чула цього слова.
Та ось тільки ми в більшості своїй не надаємо цьому значення. Яке хюгге, коли треба поспішати, бігти у справах, все встигати, заробляти гроші, бути в курсі всіх новин, ні на хвилину не зупинятися! Але тільки потім не треба дивуватися, що хронічний стрес переростає в хвороби, а рівень щастя на душу населення катастрофічно падає.
Hygge - це не примха, мудрі данці давно зрозуміли це. Вони перетворили хюгге на справжню національну філософію. І побудували своє життя в стилі хюгге. Хюгге-магазини, хюгге-кафе, хюгге-одяг, хюгге-подарунки, хюгге-вечірки, хюгге-хобі - звичайна справа у цій скандинавській країні. А коли ж вони встигають працювати? - запитаєте ви.
Встигають й заробляють добре, і податки платять чималі. І не нарікають: знають, що таким чином вони зміцнюють добробут своєї країни. І примудряються цілком гармонійно поєднувати роботу і хюгге. Знаходячи для цього прекрасного стану моменти навіть протягом самого напруженого трудового дня. А результат? Данія стабільно знаходиться на першому місці в світі за рейтингами  добробуту, якості життя та рівнем щастя. І це - за достовірними соціологічними даними.
У наших наступних статтях рецепти щастя від данського хюгге підписуйтесь на новини нашого сайту.