Сицилія - райський трикутник, три моря, три миси, три архіпелаги, острів на кінчику італійського чобота, який омивається трьома морями. Острів Сицилія - це "інша" Італія зі своїм неповторним колоритом. Його життя, культура, побут сильно відрізняються від материкової частини країни.
Сицилія - найбільший середземноморський острів. Поїздка на острів-шанс отримати багато незабутніх вражень про відпочинок в Італії. Сицилія-острів красивих легенд, міфів і стародавніх цивілізацій. Саме тут відбувалися події, знайомі нам за творами великих Гомера і Вергілія. Греки зробили величезний внесок в історію острова. В їх часи Сицилія була великим культурним центром Середземномор'я. Будучи грецькою колонією, вона входила до складу так званої «Великої Греції», що існувала в античний період. Звідси вийшло чимало видатних мислителів і філософів свого часу, і багато їх наукових праць не втратили свого величезного значення і сьогодні. І в наш освічений вік зберігають свої таємниці стародавні Сіракузи, батьківщина Архімеда і школи Піфагора, Елея, що дали світу філософів – елеатів.
Однак, не одні тільки таємниці, міфи й легенди Сицилії щорічно служать приманкою для тисяч різномовних туристів. Тут практично цілий рік світить яскраве сонце і триває літо. Саме за цю особливість Сицилію частенько називають на ім'я Геліоса-бога Сонця. Активний пляжний відпочинок триває до середини листопада.  
На острові гостинно відчинені двері безлічі розкішних і зручних готелів на будь-який смак і гаманець. Ресторани й кафе запропонують вам відмінну кухню в місцевих традиціях, яка вас, безумовно, приємно здивує, і порадує різноманітними винами найвищої якості. Сицилійські вина-вершина виноробного мистецтва!  


Триногий символ Сицилії.

 


Формою Сицилія нагадує трикутник, що омивається трьома морями. Саме тому острів був названий стародавніми греками "Тринакрія". Три моря, три миси, три архіпелаги немов підтверджують цю особливість.
Символом Трінакрії став тріскеліон. Найдавніший символ людства, що являє собою три з'єднані в одній точці ноги. Не тільки в Італії, але і в стародавній Німеччині, Греції, в Єгипті, Японії, на острові Мен був цей амулет. Визначав він в різних місцях і в різні часи положення сонця, круговерть небесних світил.   


Але на Сицилії трискеліон особливий. В середині символу - жіноче обличчя.

 

Спочатку вважалося, що воно належить одній з трьох жахливих сестер Горгон - Медузі. У неї замість волосся були змії, а поглядом вона могла вбивати. Сьогодні від колишньої легенди залишили лише здатність тріскеліона поглядом захищати від ворогів. Але саме зображення не асоціюють з медузою Горгоною. Звичайно ж, це лик прекрасного доброго божества.


Прапор Сицилії належить до пам'яток Італії.

 

Він пофарбований в кольори двох найзнаменитіших сицилійських міст: столиці Палермо і Корлеоне. В середині полотнища символ тринакрії. Жіноче обличчя в центрі оточене колоссям пшениці (а зовсім не зміями). Це символізує родючість земель острова.


Є що подивитися на Сицилії самому вибагливому мандрівникові.

 

 

Унікальність і привабливість цього куточка землі полягає у величезній кількості пам'яток: реальних і містичних, небезпечних і комфортних, древніх і сучасних. Колорит істинної Італії - один із символів чудесного острова.
Індивідуальність і престиж будь-якого, поважаючого себе географічного об'єкта, будь то місто, море, країна або область, характеризують символи. Їх просто необхідно мати, якщо мова йде про популярність. Наприклад Ейфелева вежа-символ Парижа, пінгвіни - символ Антарктиди, сакура - символ Японії, лазанья - символ італійської кухні, піраміди символ Єгипту тощо…

 

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту


Сицилія може пишатися цілим набором таких визначних ознак.

 

Серед них вулкан Етна,  Ліпарські острови, стародавні Сіракузи, долина Храмів, скеля «Вухо Діонісія», Червоні Апельсини та найкраще в Італії морозиво. Крім красивих і смачних символів, є таємничі й моторошні: сицилійська мафія, тринакрія, Озеро смерті, катакомби Капуцинів.


Нерозгадані таємниці Сицилії: озеро смерті.

 


Природа прекрасна. Її дивовижними творіннями можна милуватися і насолоджуватися нескінченно, але серед них є такі, сутність яких ми зрозуміти не в змозі. Одним з таких унікальних феноменів є озеро смерті, яке знаходиться на території Сицилії. Його унікальність закладена в самій назві - ці води вбивають все живе.
Запитайте десять перших зустрічних людей про асоціації, які викликає у них Сицилія, і переважна більшість, не замислюючись, дадуть відповідь про постійну боротьбу мафіозних кланів за переділ сфер впливу. Це одна з причин, по якій покоління місцевих жителів розповідають легенду про походження страхітливої назви озера.
Споконвіку мафіозі привозили на його берег своїх жертв, яких кидали у воду. Цікаво, що їх тіла ніколи не спливали на поверхню.
Дослідження рідини зі "смертельної водойми" показало, що вона являє собою концентровану сірчану кислоту. У минулому столітті було зроблено відкриття - глибоко, на дні озера знайшли два природних «джерела», які замість води вивергають концентровану сірчану кислоту в готовому вигляді, стало зрозуміло, чому в цьому озері повністю розчиняються органічні речовини.
Озеро абсолютно безлюдне, пустельні береги, позбавлені рослинності. Справедливості заради зауважимо, що щось схоже є в Алжирі, в США. Їх "водойми" також зберігають таємниці, які неодмінно будуть розгадані наступними поколіннями людей.