Загадкове узбережжя Етрета. Регіон Верхня Нормандія, Франція.
Мальовничі береги Ла-Маншу. Європейські курорти - місця в яких варто побувати українському туристові.

Симпатичних курортних містечок, розкиданих по узбережжю Нормандії, чимало. Кожен з них може похвалитися атмосферою що розслаблює та мальовничими пейзажами.
Але місто-курорт Етрета у французькому департаменті Приморська Сена на північно-заході Франції - особливий. Свою популярність він здобув завдяки прибережним крейдяним скелям, що утворюють дивовижні природні арки. Улоговину між пагорбами уподобали любителі прогулянок на лоні дикої природи, шанувальники талантів Делакруа, Моне, Мане, Дюма, Гюго і Мопассана, а також фотографи та туристи, які не проти поласувати місцевими делікатесами. Всіх їх приваблюють сюди тиша та спокій загадкових скель, теплі пляжі та безкрайні морські простори, якими можна милуватися годинами. Під час відливу на темних, слизьких від водоростей каменях місцеві жителі та туристи збирають устриць.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Ще у XVIII ст. в місті було створено устричний розплідник. Мисливці за красивими знімками відвідують оглядові майданчики на скелях. Любителі містики відвідують численні печери у вапнякових скелях та з задоволенням слухають місцеві легенди про затонулі судна зі скарбами, заточених в печерах красунь та врятованих моряків. Свою популярність скелі Етреты набули у XIX ст., коли Клод Моне, французький живописець та один з основоположників імпресіонізму, зобразив їх на своїх картинах.
Серед природних чудес французького узбережжя виділяють дві кручі - Порт-Аваль та Порт-Амонт. Поряд з Порт-Аваль, якого французький письменник Гі де Мопассан порівняв зі слоном, який занурив свій хобот у море, височіє скеля Голка заввишки 70 м. На Порт-Амонт встановлено меморіал на честь двох авіаторів, Шарля Нэнжессери та Франсуа Колі, які в 1927 р. намагалися перетнути Атлантичний океан на одномоторному біплані «Білий Птах». Саме тут їх бачили живими в останній раз. Недалеко від скель знаходиться ще одна природна арка - Маннепорте.


Як дістатися до берегів Етрети.

До Парижа можна долетіти регулярними лоукостерами зі Львова (від €30) або з пересадкою в Будапешті (від €20). З Парижа - на поїзді до Гавра (близько €30, 2,5 год - у дорозі), звідки до Етрети легко дістатися на автобусі.


Проживання та харчування на курортах Етрети.

У Парижі нескладно знайти місце для ночівлі (h/s/d — від€25/50/70). В Гаврі та Етреті проблем з нічлігом також не буде ( с/h/s/d - від € 7/12/25/50 ). Вартість повноцінного обіду з келихом французького вина - €12-25.

с (camping) - кемпінг - спальне місце (від англ. camping - проживання у таборі), h (hostel) - спальне місце в загальній кімнаті, s (single) – одномісний номер, d (double) – двомісний номер, з двома одномісними ліжками або одним двомісним.

 

Поради та цікаві факти - Етрета. Регіон Верхня Нормандія, Франція.

Скелі можна оглядати як зверху, так і знизу, спустившись на гальковий пляж. Перед відвідуванням скель у місцевих інформаційних джерелах необхідно перевірити розклад припливів та відливів. Під час припливу потрапити на пляж неможливо, а якщо вже ви там опинилися — ризикуєте застрягти надовго. Шлях до нижніх печер відкритий тільки під час відливу. Спускатися до пляжу слід з великою обережністю; огородження встановлені тільки в самих небезпечних місцях на вершинах скель. Етрета славиться на весь світ своїми устрицями, які можна скуштувати в місцевих затишних рибних ресторанах на набережній.

Етрета. Регіон Верхня Нормандія, Франція