Вода у Карпатах це цілющий прадавній оберіг
У Карпатах з покоління в покоління передавалося глибоке шанування води. П'ючи воду, чоловіки знімали головний убір на знак пошани. Жінки ж зранку одягалися чистіше, ідучи по воду, та наносили її на весь день. Потім переодягалися у робочий одяг і поралися по господарству. Матері навчали дітей:
Не плюй у воду.
Не кидай нечистот у воду.
Не говори біля води лайливих слів.

Особливо шанували росу та воду із самородних джерел, тобто тих, які утворилися самі по собі.


Традицією нашого народу у Карпатах було оберігання водоймищ. Не годилося кидати у воду сміття, забруднювати її. За осквернення води слід було покаятись, бо буде кара.

Колись у Карпатах існувала гарна традиція: хлопець, який збирався іти до війська, мав прочистити 12 джерел, щоб куля його не брала.
Парапсихологи довели: якщо людина ставиться до води по-Божому, то вода, що є в організмі, в разі небезпеки відводить зло, робиться невидимим щитом, захищає.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Карпатська цілюща вода. Вода дає людині здоров'я. Недарма в Карпатах і сьогодні бажають: "Будь здоровий, як вода, та багатий, як земля".

На воді споконвіку готували лікувальні чаї, відвари, настої тощо. Всім відомі цілющі властивості карпатських ванн та водних процедур.

Відоме у карпатському народі лікування з трьох криниць, що при храмі. Це пояснюється тим, що там, де мали будувати храм, перевіряли місце на енергетику. Храм повинен бути постійним позитивом, та вода там цілюща. Бабусі у Карпатах не радили купатися у річці зранку.

Найкраще це робити під вечір.


Мольфари Карпат кажуть - роса є дуже цілющою, особливо зібрана на Юрія (період масового цвітіння). Оскільки роса вбирає лікувальні властивості всіх карпатських цілющих трав та квітів.

Але ж скільки можна зібрати роси? Зовсім небагато. Тому зібрану росу змішували з джерельною водою. Навіть кількох краплин роси достатньо для того, щоб вода, змішавшись з росою, набула властивостей та енергії ранкової роси. Росу наші предки порівнювали із благодаттю Божою. Мольфари Карпата змоченим у росі простирадлом обгортають хворого, кладуть у ліжко, накривши теплою ковдрою. Росою здавна у Карпатах лікували очі. Щоб не боліли ноги, корисно ходити босоніж. А дівчата у Карпатах, щоб личко було гарним, до сходу сонця вмивалися росою.


Мольфари Карпат кажуть що вода активно змінює свою структуру рухаючись по спіралі, вона насичується потужною біоенергетикою карпатських гір та постійно оновлюється.

При спіралевидному рухові води у природі виникає біоенергетичний потенціал, який запобігає росту бактерій та насичує воду цілющою природною енергією. У минулому карпатські господарі спеціально перемішували воду у бочках спочатку за рухом Сонця, а потім проти руху.

У такий спосіб вони "заряджали" воду та потім розбризкували її по полях. Така вода сприяла збільшенню врожайності.


Магічні властивості карпатської води

У Карпатах знають і сьогодні, що вода під час свят має магічну дію. Тоді вона очищує і зцілює. Дуже старими є обряди обливання водою, збирання роси та купання у певні періоди зими, весни та літа.В карпатській хаті на лаві біля вхідних дверей завжди стояло відро з водою. У відрі плавала вербова дощечка, на ній стояв кухлик для пиття. Вода була своєрідним оберегом. Вона "нейтралізувала" негатив людей, які заходили в хату. Та й сьогодні у багатьох карпатських будинках роблять "водоспади", фонтанчики, ставлять акваріум за рекомендаціями китайської системи фен-шуй. И наші предки у Карпатах знали про це давно.

Мольфари Карпат стверджують що,  вода міняється двічі на рік: з дня весняного рівнодення (з 20 березня з 23 годині 21 хвилини) до дня осіннього рівнодення (до 22 вересня до 23 години 22 хвилини) - вода "жива", з дня осіннього рівнодення до дня весняного рівнодення - вода "мертва".  Окрім зимових днів Святого Водохреща - з 19 січня по 2 лютого.


У слов'янських казках згадується "жива" та "мертва" вода. У повсякденному житті Карпат ці поняття теж мали місце.

"Жива" вода - це "непочата" вода (набрана рано-вранці, коли її ще ніхто з криниці не брав), або над якою промовляються замовляння, молитви.

Таку воду використовують для лікування знахарі Карпат. Коли ж над водою чаклуни промовляють "прокляття", побажання хвороб, невдач, а то й смерті, або просто лаються у води та кажуть погані слова - то така вода є "мертва".

У давнину в Карпатах говорили: "Вода все чує", тепер говорять, шо вода здатна зберігати інформацію. Отже, вода може "запам'ятати" як хорошу, так і погану інформацію.


Поради карпатських мольфарів пов'язані з водою:

Якщо на чоловіка прокапають жіночі сльози - матиме біду біля води.
Відро з водою у хаті на підлогу не ставлять, лише на підвищення.
З надтріснутої чашки воду не п'ють.
Не можна, п'ючи воду, недопивати. Її слід вилити у вазон.
Порожнє відро у хаті - до сварки.
Свячену воду, налиту у скляний посуд, ставлять у кімнаті вгорі.
Не можна перепиняти загатою природний плин води.
Купатися до сходу сонця у водоймах недобре - втрачається сила.
Краплини дощу, зібрані губами з вербових листочків, лікують серце.
Після втоми холодною водою слід вимити вуха, обличчя, шию, за вухами. Розтертись рушником.

Перед сном занурити ноги у воду, це не тільки гігієна. Вода змиває не лише бруд, та знімає втому, а й вирівнює потік енергетики землі в стопах.
Перш ніж купатися в гірській річці Карпат, треба намащувати себе глиною із берега - в основних енергетичних центрах тіла людини - в області чола, в області передньої частини шиї, на грудях в області сонячного сплетіння, в нижній частині живота. Це для того що б позитивна біоенергетика води передалася тілу максимально швидко та повноцінно.