Як відзначають Великдень в Європі - калейдоскоп традицій і барв. Ось і настало найважливіше свято для віруючих-Великдень. Цей день - День Воскресіння Христа - має величезне значення. Навіть ті, хто не дуже вірить у Бога, люблять Великдень за особливу атмосферу. Недарма ж його називають "світлим святом" — спокій, умиротворення, світлу радість відчувають в цей день всі.
Ну а паски, фарбовані яйця і щирі вітання близьких "Христос Воскрес!"- додають настрою і без того чудесному дню. В Європі у великодні дні, не менш цікаві традиції, про які ми і хочемо вам розповісти.
Отже, сьогоднішня стаття на тему, як святкують Великдень в Європі.
Пропонуємо віртуальну подорож разом з нами по великодніх традиціях Європи в пошуках найцікавішого святкування світлої Пасхи! Перш ніж розпочинати розповідь про європейську Пасху, слід згадати, що християнство ділиться на православ'я і католицтво — ці дві релігійні течії значно відрізняються одне від одного, з чого випливає, що і звичаї у них дещо різні.
Великим постом до Великодня готуються і православні, і католики, але якщо православні дуже жорстко обмежують себе під час посту, то католики посилюють обмеження здебільшого в Попільну середу, Страсну п'ятницю, Велику Суботу. Найзначніша відмінність-це, звичайно, датоутворення свята.
Через те, що з 1582 року католики стали вести обчислення за Григоріанським календарем, католицька Пасха святкується на 7-13 днів раніше, ніж православна. Лише раз на кілька років дати Великодня у двох конфесій збігаються. Крім релігійних традицій, у кожної країни є ще й свої власні, що в сукупності додає оригінальності й «родзинки» у святкуванні Світлого Великодня.

 

Великдень в Італії, традиції та особливості святкування.

В Італії Великдень базується виключно на релігії та історичних фактах. З усієї країни італійці з'їжджаються до Риму, щоб побувати на масштабному заході — святковій ході від Колізею до палантинів. Під час церемонії розігруються сценки з біблійних історій і притч, а на центральну площу приходить Папа Римський і вітає жителів словами " Buona Pasqua!».


Читайте також:

Пасхальні традиції в Європі. Фестивалі, паради, карнавали.


 

Пасхальні традиції Великобританії

В Англії на Великдень ви не виявите на вулицях школярів з портфелями й роботяг вже з Вербної неділі й до самого закінчення свят. Місцеві з великою повагою ставляться до цього святкування, тому починають свої канікули аж на тиждень раніше. У Великий четвер вони подають милостиню в пам'ять прибуття Христа в Єрусалим, в Страсну П'ятницю печуть смачні рулети з родзинками та прикрашають хрестами, а на сам Великдень відвідують богослужіння, на яких грає жива органна музика, і обмінюються яйцями. Особливо красиві служби проходять в храмах Лондона. Існують в Англії дуже захоплюючі великодні ігри для дітей: катання яєць таким чином, щоб вони не розбилися; «хованки», в яких діти шукають по дому шоколадні яйця; футбольні турніри, де переможців нагороджують свіжоспеченим пирогом з кролятиною.

 

Великдень в Іспанії

Іспанська Пасха-це один суцільний величезний карнавал. Здається дивним, але іспанці вбираються в монстрів, скелетів і зомбі, а потім в цих костюмах влаштовують масову ходу. Святкування більше схоже на другий Хелловін. Наймасштабніша хода проходить в Пальмі-де-Майорці, Севільї й Жироні. Іспанці готуються до Великодніх свят майже два тижні. Великдень іспанською мовою звучить так: la Pascua de Resurrección.

 

Як святкують Великдень у Німеччині

У Німеччині на Великдень жителі святкують початок весни, що у Німеччині означає початок нового життя! У Чистий четвер господиня готує суп зі свіжих трав, щоб пригостити їм свою сім'ю і гостей і допомогти їм тим самим «очистити тіло та душу». Потім сім'я йде розпалювати багаття, щоб у полум'ї згоріло все погане. Після цього ритуалу всі роздають один одному частування і починають святкувати, кажучи один одному "Frohe Ostern!". Сама ж Німецька Пасха вважається виключно дитячим святом, протягом якого діти невтомно розшукують по будинках шоколадні яйця.

 

Цікаві факти про Великдень у Франції

А ось для французів Великдень-це день пікніків. Люди у Франції збирають всю свою сім'ю, запасаються сендвічами, настільними іграми і відправляються відпочивати на природу. Привітати з Великоднем випадкового перехожого можна наступною короткою фразою по-французьки: "Joyeuses Pâques!" Ще один цікавий факт: протягом усього посту в жодній церкві не дзвонять дзвони — так народ сумує за розп'яттям Ісуса. І тільки в день Великодня дзвони знову починають співати.

 

Великдень у Словенії:

місцеві традиції Цікаво, що в Словенії, на відміну від Німеччини, головний персонаж на Великдень – не заєць, а курча. Пташеня, яке щойно вилупилося з яйця, символізує початок нового життя. Словенці в цей день дарують один одному сувеніри у вигляді курчат, якими на Великдень завалені всі магазини, і вітають один одного Velike noči!