Як зберегти спокій в неспокійному світі. Рекомендації курортної медицини Карпат.
Щастя - це зовнішній прояв гармонії душі та розуму, коли немає протиріччя між думками і бажаннями, коли свідомість і тіло в гармонії.
Погодьтеся, коли нас щось не влаштовує, в першу чергу хочеться поміняти оточення: батьків, дітей, начальника, роботу, освіту, чоловіка або дружину, друзів, країну, в якій народився... загалом, все, крім себе.
Психологи приходять до одностайного висновку: єдиний ефективний шлях зміни власного життя - це зміна себе, точніше, тієї її частини, яка і привела нас до важкої ситуації.
Все, що відбувається з нами в житті, ми звикли пояснювати зовнішніми причинами, наприклад, брак грошей пояснюється невдалою освітою, місцем роботи або економічним становищем в країні. Крах сімейного або особистого життя пояснюється, як правило, поведінкою партнера (або його родичів) тощо, погодьтеся, зовсім неважко знайти зовнішнє пояснення.
Давня притча:
Одна людина довго молила Бога про те, щоб потрапити в рай. І ось пішов вона одного разу в гори, йде по вузькій гірській дорозі, і раптом оступилася і полетіла у прірву. Схопився руками за кущик і висить над безоднею кричить:
- Є тут хто-небудь?!
Тиша. Людина знову кричить:
- Є тут хто-небудь?!
Раптом лунає голос з неба:
- Я тут…
- Ти хто? - кричить людина
- Бог
- Так зроби ж що-небудь!
- Ти довго молив мене про те, щоб потрапити в рай, відпусти руки, і негайно будеш там.
- Є тут ще хто-небу-у-у-дь, люди-и-и…?
"Коли людина не знає, до якої пристані вона тримає шлях, для неї жоден вітер не буде попутним" - Сенека (римський філософ, поет і державний діяч)
Будемо сподіватися, що ви без зусиль визначите області вашого життя, які потрібно змінити щоб бути щасливим, ми наведемо тільки загальні положення. Головне - пам'ятайте, що у щастя немає чітких правил, тому сміливо експериментуйте: поєднуйте, привносите щось своє, виходьте за рамки!
Щастя - це не теорія, це практика. І універсального рецепта щастя в природі немає – як немає універсальних ліків проти усіх хвороб. Є тільки набір інгредієнтів, і ви вільні їх змішувати, експериментуючи й додаючи нові компоненти, щоб створити свій власний рецепт щастя. Адже не виключено, що ви навіть не здогадуєтеся, що зробить вас щасливим. Часом ми докладаємо багато зусиль до досягнення якоїсь мети, але коли досягаємо її щасливішими не стаємо. Або навпаки - те, на що ми ніколи не звертали увагу, несподівано робить нас абсолютно щасливими.
Якщо зібрати все населення земної кулі в одну величезну аудиторію і запитати: "хто тут не хоче бути щасливим?", то у відповідь не підніметься жодної руки. У цьому питанні людство проявляє рідкісну одностайність. Однак при цьому також не знайдеться двох однакових відповідей на питання про те, що ж таке щастя?
Пошуки єдиного для всіх універсального щастя подібні пошукам священного Грааля, рецепт його у кожного свій. Але чому ж сьогодні, коли світ відкритий як ніколи і пропонує нам всілякі варіанти задоволення своїх потреб, все більше людей скаржаться на те, що їх життя безбарвне, а будні нагадують день бабака?
Чому все частіше ми задаємося питанням, як знайти щастя, а кількість тренінгів, курсів і методик, присвячених тому, як привнести гармонію у своє життя, зашкалює? Ми розриваємося між уявленнями, нав'язаними нам засобами медіа, суспільством і особистими прагненнями, і в спробах відшукати баланс остаточно заплутуємося і втрачаємо всі орієнтири.
Тим часом для того, щоб бути щасливим кожен день, не потрібно робити ніяких надприродних зусиль. Абсолютно все, що потрібно, вже є у нас під рукою, і ви можете скористатися цим прямо зараз.


Рекомендації курортної медицини Карпат. Правило перше. Частіше посміхайтеся.

Коли всередині все кипить від злості або ви відчуваєте занепад сил, мріючи тільки про те, щоб скоріше забитися в кут, одна думка про сміх викликає протест. Але навіть в цьому випадку (і особливо в цьому випадку) знайдіть в собі сили посміхнутися.
Наш організм - складний поліфонічний інструмент, всі елементи якого працюють в тісному взаємозв'язку. Зачіпаючи одну настройку, неминуче зачепиш щось інше.
Вчені не без підстав вважають, що між мімікою і настроєм є не тільки прямий, але і зворотний зв'язок. Тобто, якщо ви відчуваєте смуток або невдоволення, то насуплений вигляд і стислі губи будуть природним зовнішнім проявом емоцій. Однак якщо ви спробуєте посміхнутися, то, швидше за все, з подивом відчуєте, як і настрій почне потихеньку поліпшуватися.
Так, цей метод не стане стовідсотковою панацеєю, якщо у вашому житті настали по-справжньому важкі часи, але він неймовірно дієвий в якості зброї для боротьби з життєвими негараздами, які неминуче переслідують нас кожен день.


Рекомендації курортної медицини Карпат. Спробуйте прямо зараз.

Практичне застосування:  
підійдіть до дзеркала, зробіть вдих, розправте плечі, посміхніться ширше і скажіть: «все жахливо! я нещасний» змовницьки підморгніть відображенню, поділіться наболілим і підбадьорте себе: «Навколо вороги! Але ми впораємося, правда?»
Зрештою, хто ще зрозуміє вас краще, ніж ви самі? Ви просто не зможете протистояти власній чарівності та дуже скоро відчуєте, як посмішка стає абсолютно щирою, а чимала частина напруги безслідно зникла. Наступні правила в наступних статтях, підписуйтесь на новини нашого сайту.

Щиро бажаємо Вам міцного здоров'я і казкового відпочинку у Карпатах! Пам'ятайте! – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!