Замок Оберхофен (Oberhofen). Казкові замки Швейцарії.
Найромантичніші місця Європи. Місця які варто відвідати українському туристу.
Замок Оберхофен(Oberhofen) займає чільне місце в низці барвистих середньовічних замків які розташувалися на берегах мальовничого швейцарського озера Тун у передгір'ях бернських Альп. Великий ландшафтний парк при замку – один з найкрасивіших у бернських Альпах.
Відвідування цього замку входить практично в усі туристичні маршрути, що знайомлять гостей Швейцарії з пам'ятками озерного узбережжя. Музей розташований в замку відображає яскраве життя вищого суспільства Берна у  XVI по XIX столітті. У ньому є елегантний літній зал, неоготичний обідній зал, збройова зі зразками старовинної зброї, музичний салон та оброблена в східному стилі курильня. У каплиці замку, де й зараз проходять служби та релігійні обряди, можна помилуватися прекрасними фресками XV століття.
Історія Оберхофена, як і більшості європейських замків, починається ще в ранньому Середньовіччі.

У XIII столітті, прилегла область увійшла до складу володінь лицарського роду фон Ешенбах, через одруження Вальтера II фон Ешенбаха з дочкою місцевого барона Іті Оберхофен. Незабаром Ешенбахи почали будівництво нової фортеці безпосередньо на березі озера. Ядром нового замка (як і наказували тодішні правила будівництва фортифікацій) стала велика прямокутна башта, що збереглася до наших днів. Довжина її сторін становить 11 та 12 метрів, при товщині стін 2 метри. Найвідомішим представником роду фон Ешенбахів став Вальтер IV. Вперше його ім'я з'являється в літописі в 1299 році, як власника замку Оберхофен. Пізніше Вальтер IV прославився тим, що долучився до змови проти короля Альбрехта I Габсбурга, організований його божевільним племінником Іоганном Швабським. 1 травня 1308 року він взяв участь у вбивстві короля, та накликав на себе гнів інших Габсбургів. В результаті фон Ешенбах змушений був тікати, залишивши майно.


Читайте також:
Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ


Свій нинішній вигляд замок придбав в основному завдяки старанням графів Пурталес, які провели його реновацію та розширення з 1849 по 1852 роки. У 1940 році останній господар Оберхофа, американець Вільям Мовляв Мейсі, заснував спеціальний фонд для підтримки цієї історичної пам'ятки. У 1952 році Оберхофен включили у ведення історичного музею Берна, і через два роки в замку відкрилося ще одне з його відділень. З січня 2009 музей Оберхофа став самостійним закладом. Щорічно в ньому проводяться різні тематичні виставки. Поруч з замком розбито чудовий парк, закладений ще в 1840 році.
Візитна картка міста Оберхофен - однойменний замок Оберхофен. Він знаходиться на правій стороні Тунского озера і є, мабуть, найкрасивішим, найромантичнішим та найвідомішим у всій Швейцарії замком. Зображення цього замка знаходиться на всіх путівниках Швейцарії і вважається символом не тільки міста, а й країни. У сучасному вигляді замок являє собою музей і має велику експозицію живопису, антикварних меблів та колекцію зброї.

Замок Оберхофен (Oberhofen). Казкові замки Швейцарії


Цікаві факти. Замок Оберхофен (Oberhofen)

У зв'язку з тим, що замок за свою багатовікову історію часто міняв господарів, постійно реставрувався і перебудовувався, в ньому поєднані такі стилі як ренесанс, готика, бароко, ампір. Але не всі господарі замку робили реконструкції, тому до XIX сторіччя від замку залишилися практично руїни. Те, що ми з вами зараз можемо відвідати і побачити - вміла робота реставраторів, до речі, вони трудяться над замком і зараз, але в нічний час, щоб не відволікати туристів від пам'ятки.
Вежа-донжон зі сторонами 11 і 12 метрів з пірамідальним дахом, і товщиною стін 2 метри з'явилася, коли замком керував Вальтер фон Ешенбах. Після завершення будівництва вежі, навколо неї побудували й інші частини замку.
Каплиця при замку діє й сьогодні, в ній проводяться таїнство хрещення та обряди вінчання. Ще в замку є послуга з організації весіль, вартість церемонії  - 250 євро, вільні дати можна подивитися на сайті замку.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Також варто відвідати англійський ландшафтний парк навколо замку, його висаджували під керівництвом дружини одного з господарів замку. Парк вважається дуже романтичним місцем для прогулянок з прекрасним видом для фотосесій.
Мандруючи замком обов'язково варто звернути увагу на єдину в своєму роді колекцію живопису різних епох, раніше картини належали Бернському історичному музею, зараз всі експонати належать музею замку Оберхофен. Також подивіться колекцію автентичних меблів, багато збереглося від колишніх власників замку, відреставровано та виставлено на загальний огляд.

Чоловікам буде цікаво подивитися на унікальну колекцію зброї, середньовічні геральдичні символи сімей, які жили в замку, обладунки лицарів і збройову кімнату. Жінкам рекомендуємо заглянути в дитячі кімнати та ознайомитися з предметами інтер'єру, дитячою партою, стільчиком для годування, дитячою люлькою для сну, унікальними дерев'яними іграшками та одягом малюків середньовіччя. Примітно, що реставратори замку облаштували усе так, що він не виглядає музеєм, таке відчуття що замок живе і сьогодні, й що господарі десь недалеко та ось-ось повернуться. Всі кімнати всередині зроблені так, як ніби й зараз в них живе герцог зі своєю сім'єю та прислугою. Особливістю замку є наявність безлічі ходів, сходів, кімнат, потайних кутів, головне - не заблукати і переглянути все у замку. Наприклад, в одній з захованих кімнат замку знаходяться 18 вітражів, які зроблені на замовлення в 1864 році. Також в одній з кімнат є колекція мандрівника. У ній представлені складні столові прилади, міні-шахи, циркулі та лінійки для вимірювання відстані, дорожні сумки подружжя фон Пуртале.
На четвертому поверсі в центральній вежі замку знаходиться картинна галерея Середньовіччя, над нею старовинна бібліотека та в самому верху башти розміщена турецька курильня, яку граф Портуале обладнав під враженням від подорожі по Константинополю.


Як дістатися? Замок Оберхофен (Oberhofen)

З Базеля, Романсхорна, Санкт Галлена, Цюріха та Берна півгодинним автобусом до зупинки «Schloss Oberhofen». З міста Тун можна дістатися трьома способами: на автобусі NFB №21 до зупинки Оберхофен-ам-Тунерзее, на теплоході «Blumlisalp» озером та автомобілем по мальовничих гірських дорогах, після міста Тун Оберхофен третє містечко, їхати півгодини до «Schiffandte» або покажчика «Schloss Oberhofen» .

Години роботи:
Замок можна відвідати з 8 травня до 23 жовтня (взимку замок і парк закриті для відвідувачів). У понеділок замок закритий, а з вівторка по неділю працює з 11-00 до 17-00. Огляд замку проходить без екскурсоводів. Вартість - 10 євро дорослі, 2 євро - діти. Групи від 10 осіб по 8 євро.
Парк відкритий щодня з 10 квітня по 23 жовтня з 10-00 до 20-00. Прогулянки по парку безкоштовні.