Замок Вевельсбург - капище чорного ордена СС Аненербе. Знакові місця в Європі в яких варто побувати українському туристу.
Замок Вевельсбург - сакральний світ нацистського Рейху, ренесансний замок, один з найбільш містичних замків Німеччини, в його стінах було засновано капище таємного товариства СС – Аненербе.
Відомий, головним чином, як музей і колишня альма-матер з ідеологічної підготовки офіцерів СС - SS Schule Haus Wewelsburg та гірськострілецьких частин Waffen SS Edelweiss, більш відомі у світі під назвою «Чорний Едельвейс» (Schwarz Edelweiss), ці елітні підрозділи застосовувалися за прямим призначенням нечасто, першокласна фізична підготовка, бойовий дух і готовність битися в будь-яких, найскладніших умовах робили їх вкрай небезпечним і невразливим противником в будь-якій точці світу .
Замок Вевельсбург знаходиться в Німеччині, на північний схід у 20 км від Бюрена (Німеччина, земля Північний Рейн-Вестфалія). Замок виконаний у ренессанском стилі. Вевельсбург є масивною спорудою, що знаходиться на вершині в оточенні дерев Тевтобургского лісу. Зведений в часи гунів, замок за своєю формою нагадує французьку фортецю Монсегюр. Вевельсбург оточений численними баштами і міцною стіною. Всередині замку багато двориків і навіть мостів. Буквально поруч із замком розташовується лісове святилище Екстернштайне. В скелях цього місця можна побачити історичні та святі барельєфи. На вершині скелі розташована молитовня. Щороку тисячі паломників їздять до цього місця.
З вигляду замок досить суворий, похмурий. Дорога до нього нагадує держак списа, а корпус, що знаходяться в Північній вежі – вістря списа, спрямованого на схід. Північна вежа – одне з найбільш важливих та цікавих місць замку. У ній є склеп, в якому відспівувалися важливі чини СС. Після смерті їх спалювали, а попіл поміщали в кам'яну купіль. Зал має башне-подібний звід, який підтримують 12 монументальних колон. У центрі приміщення горів вічний вогонь. Також в склепі проводилися окультні ритуали. Якщо встати на середину склепу і вимовити пошепки кілька фраз, то ваші слова будуть чітко чути в іншому кінці приміщення, це вважається акустичним феноменом замку.
Німецькі вчені вважали, що замок у Вевельсдорфі поблизу Падеборна (Вестфалія), заснований Карлом Великим, уціліє разом із містом під час війни Сходу із Заходом. Цю ідею підтримувала старовинна вестфальська легенда «Битва біля берези», відповідно до якої велика армія зі Сходу буде остаточно розбита силами Заходу. К.М. Віллігут інтерпретував цю легенду Г. Гіммлеру так, що Вевельсбург стане бастіоном, об стіни якого розіб'ється напад нових гунів. Замок орендовано в місцевої общини до 2033 року за символічну платню - одну марку на рік. Закони забороняли придбати пам'ятку історії назавжди, а община Вевельсдорфа була рада позбавитися обов'язку берегти давні стіни - нагадування про лицаря-розбійника Вевеля фон Бюрена, який тероризував їхніх предків у середньовіччі.
У Вевельсбурзі в головній вежі знаходилася орденська («баронська») зала (мідгард - «світ живих»), де збиралися дванадцять вищих функціонерів СС під головуванням Генріха Гіммлера (загальна кількість присутніх складала чортову дюжину - 13 осіб). Це було так зване мале коло, представники якого й керували проектами СС, а також були максимально посвяченими в усі таємниці. Кожен мав свій герб, розроблений професором Карлом Дібичем, фахівцем із германської геральдики. Читайте також:
Україна-Європа-Світ До полум'я вело три сходинки, що нагадувало три кола для паломників у столиці Тибету Лхасі. Цей жертовник мав назву «Ніфлхайм» - поєднання світу мертвих і живих (з давніх саг). Навколо вогню знаходилося 12 місць для учасників урочистих церемоній (число 12 пов'язане з річним місячним циклом). За деякими даними, тут передбачалися людські жертвоприношення. Північну вежу мала прикрашати зала Грааля з 48 вікнами, яка одночасно символізувала давньогерманський світ богів Асгард. У цій залі знаходився постамент для Чаші Грааля. До великого кола належало 30 генералів СС, серед яких рейхсляйтери окупованих територій, керівники Ваффен-СС і СС-Аненербе, а також інших центральних управлінських структур, котрих за потреби запрошували до Вевельсбургу з їхніх резиденцій, що знаходилися іноді в інших орденських замках. Для інтенсифікації розумової діяльності присутніх розробили спеціальне освітлення. Кольорове скло мало нейтралізувати та фільтрувати сонячні промені, які немовбито заважали духовній активності людини. Для цього у приміщеннях замку штучно створювалася містична напівтемрява. Таким чином, замок повністю відповідав нормам середньовічної поеми, поєднуючи видиме й невидиме в одному архітектурному тексті. Основною родзинкою інтер'єру замку Г. Гіммлер зробив Спис Гая Касія Лонгіна. Навіть форма замку нагадувала спис, повернутий на схід.
В одній із кімнат замку зберігалася копія віденського списа, повернутого на схід. Приміщення були обставлені й декоровані так, щоб наочно втілити, традиції, вірування й подвиги кожної людини, яка володіла цією реліквією, а також Чашею Грааля з IX до XIV століття.
У Вевельсбурзі планувалося запровадити культ «чорного сонця» як одного з основних у нацистській державі. Символ культу "Чорне сонце" на підлозі залу в замку Вевельсбург
У замку були зали, присвячені героям міфології - королю Артуру, Видукинду. Також в Північній вежі є зал баронів, над входом до якого викарбувано напис, який з латинської мови перекладається як «Дім мій назветься домом молитви». Вважається, що цей напис з'явився до Гіммлера, оскільки до нього в залі містилася молитовня. Порахуйте вікна, колони, двері і ви побачите, що їх дванадцять. І "Чорне сонце" сплетено також з 12 рун.
У замок звозили цінності поневолених народів з метою створення гігантського музею арійської культури (менш цінними пам'ятками історії, вилученими на окупованих територіях, наповнювали різні замки й фортеці, монастирі й соляні шахти).
На кожного з 12 представників чекала власна ніша, де вони повинні бути поховані. Місцем поховання визначено приміщення (крипта) під орденською залою, яке мало назву «СС-Вальгалла». Посередині «зали мертвих» в оточенні 12 рун перемоги - «зіг» палало «вічне» вогнище, або «чорне сонце».
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів.
Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу.
Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ.
Одним з обрядів, який використовувався в замку, була медитація на яблуку. Плід розрізався за екватором таким чином, що утворювалася п'ятикінцева зірка. Яблуко розміщувалося посередині столу, присутні занурювалися у свої думки, а потім обмінювалися одкровеннями з метою дійти спільної думки з певного питання.
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту