Затонула дзвіниця. Озеро Резия. Тіроль. Італійські Альпи. Найромантичніші місця Європи. Місця які варто відвідати українському туристу.
Автономна провінція Больцано-Боцен -Південний Тіроль, Італія. Озеро Резия, озеро з історією. Озеро в якому під воду пішли понад 160 будинків та старовинна, середньовічна церква в романському стилі.
Якщо ви вирушите в Південний Тіроль, що на півночі Італії, то зможете побачити саму дивну пам'ятку Альп - самотню церковну дзвіницю, яка височіє посеред мальовничого альпійського озера Резия. Дзвіниця XIV ст., мов перст, що вказує на вкрите густими хмарами небо італійських Альп, сама того не бажаючи, вона стала німим пам'ятником цілого регіону, затопленого водами штучного озера. У 1950-х рр. при будівництві гідроелектростанції два природних озера об'єднали в одне водосховище і кілька сіл опинилися в зоні затоплення. Під воду пішли понад 160 будинків і старовинна церква в романському стилі. Місцеві жителі обов'язково розкажуть вам історію про те, що в морозні ночі, в ніч перед Різдвом, досі можна почути звуки церковних дзвонів.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ

Дарма що дзвін з вежі був знятий ще до затоплення долини, - романтичні італійці, запропонують вам прогулятися вздовж озера вночі - щоб розповісти вам безліч містичних легенд про затоплене село. Церковна вежа та озеро органічно вписалися в буденне життя Південного Тіролю. Особливо це помітно взимку: у вихідні дні місцеві жителі та гості італійських Альп направляються до озера, щоб провести вільний день на лоні мальовничої природи. Любителі кайтселинга кружляють по крижаній гладі озера, підстрибуючи високо в повітря, коли він ловить пориви вітру; фігуристи та ковзанярі ковзають по периметру озера. Інші намагаються підійти ближче до дзвіниці, щоб доторкнутися своїми руками до уламка історії, який більшу частину року залишається недосяжним. Взимку в цій місцевості Альп, як і в інших гірських альпійських регіонах відкривається лижний сезон. Влітку прогулянки, походи в гори, прогулянки по мальовничому альпійському озеру на вітрильниках. Оренда парусника - 100€ на 12 годин. Екскурсія на вітрильнику у складі групи - 5€.

Больцано-Боцен -Південний Тіроль, Італія. Озеро Резия


Як дістатися у Больцано-Боцен. Озеро Резия.

Відправною точкою подорожі по Північній Італії краще всього вибрати Мілан, куди вас доставлять регулярні авіа лоукостери зі Львова (від €15-25). Далі вам слід потрапити в місто Больцано, це столиця автономної провінції Больцано-Боцен -Південний Тіроль. Туди можна доїхати на поїзді з пересадкою у Вероні (від €10, час в дорозі - 3,5 год). З Больцано із залізничної станції Malle - поїздом (близько €10), до озера Резия (15 км).


Проживання та харчування у Больцано-Боцен.

У Мілані неважко знайти місце для ночівлі (h/s/d— €14/30/70), як, втім, і в Больцано (с/h/s/d- €7/17/40/60). У селах, що оточують озеро, легко відшукати апартаменти, жити в яких вигідніше великою компанією (4/6 людини від €50/80). Кемпінг коштуватиме близько €7 з особи. За щільний повноцінний обід плануйте віддати €10-15.
с (camping) - кемпінг - спальне місце (від англ. camping - проживання у таборі), h (hostel) - спальне місце в загальній кімнаті, s (single) – одномісний номер, d (double) – двомісний номер, з двома одномісними ліжками або одним двомісним.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Поради та цікаві факти. Больцано-Боцен. Озеро Резия.

З Больцано на озеро Резия краще подорожувати на автомобілі, оренда машини - від €30 за день. Місцевими казковими альпійськими пейзажами в цьому випадку можна насолоджуватися не поспішаючи та у всіх подробицях. Туристичні бюро в найближчих до озера селах організовують екскурсії на Резию (5€ на особу). У місцевих туристичних агенціях можна знайти всю необхідну інформацію та рекламні туристичні буклети (безкоштовно). До дзвіниці легко дістатися взимку, коли крига сковує озеро. Для тих, хто хоче доторкнутися до її стін в інший час року, наприклад влітку,  місцеве туристичне бюро організовує прогулянки по озеру на човнах, та вітрильниках.
Зручно та вигідно поєднати поїздку на озеро з відвідуванням самого великого в Італії національного парку Стельвіо. Тим більше, що шлях до озера пролягає по його північному кордоні. Мальовничі долини та густі ліси заповідної зони взимку покриті снігом, а влітку одягаються в пишну зелень. Тут навіть у березні є всі шанси випробувати лижні спуски, які успішно конкурують зі швейцарськими.