“Золота Підкова” Львівщини. Екскурсійний маршрут завдовжки у 238км. – максимально насичений захоплюючими археологічними та історичними пам'ятками Галичини – Австрійської епохи Львова (lemberg).


Усі стародавні пам'ятки історично розмістилися навколо Львова в такому порядку, який візуально нагадує форму підкови

Маршрут “Золота Підкова” починається в центрі Львова, проходить через вулицю Зелена в напрямку шосе Бібрка, та через міський район Львова - Сихів в невелике містечко Звенигород (Пустомитівський район Львова) - Звенигород був центром удільного Звенигородського князівства, перша згадка про нього датована 1086 р. Після відвідин місцевого музею і пам'яток стародавнього поселення Звенигород. Повертаємося назад в смт. Старе Село яке знаходиться на протилежній стороні траси Бібрка.
В смт. Старе Село розташований Старосільський замок, 17-го століття спорудження. У Бібрці можна оглянути відреставрований пізньоренесансний костел святих Миколая та Анни який був побудований в 1402 р. на кошти Завіши Чорного, а в Свіржі – старовинний замок Свірж. Побудований у 1645 році Римо-Католицьку церкву, іншу кам'яну церкву, розташовану поблизу залишків міських фортечних валів. Після відвідування знаменитого Унівського монастиря

в смт. Унів, проїжджаючи через залишки оборонних споруд в Ясенівці, Гологори , ми доїжджаємо до Золочева, з його відреставрованим замком і оборонними спорудами 14 століття. Золочівський замок – музей-заповідник.
Далі бажано відвідати Поморяни (27 км), побачити древній замок – пам'ятка оборонної архітектури XVI-XVII ст. та унікальну будівлю місцевої Ратуші.

 

Клікніть що б збільшити. Карта "Золотої Підкови" Львівщини


Далі екскурсія по "Золотій Підкові" Львівщини проходить через Золочів та Сасів з унікальною архітектурною реліквією 17 століття - дерев'яною церквою.
По дорозі в Пліснеськ бажано зупиниться і оглянути історичну пам'ятку – Підгорецький пивзовод, побудований в середині 18 століття, і Василіанский монастир.
Після огляду Пидгорців дорога по "Золотій Підкові" Львівщини йде наліво, доїжджаємо до літописного, стародавнього містечка Пліснеськ – захоплююча прогулянка по ньому, відвідування церкви (1706 р.) і монастиря займуть близько двох годин.
На північ від Пліснеська знаходиться знаменитий Підгорецький замок з церквою, городище, монастирські будівлі, дерев'яна церква, готель, парк та пивоварня - значний ансамбль XVIII століття і, самий відвідуваний у всій Україні.
Нарешті ми добираємося до музею-заповідника Олеського замку X-XVIII ст. - виїзного пункту Львівської картинної галереї, що відображає атмосферу культурного і мистецького життя минулих століть. При огляді замку рекомендуємо скористатися послугами екскурсовода, що б дізнатися та почути безліч історичних деталей і стародавніх легенд. Далі завершальна точка екскурсії по "Золоті Підкові" Львівщини, невелике містечко Буськ, перша згадка про цей стародавнє містечко датується 1097–1098гг.