“Золота Підкова” Львівщини. Екскурсійний маршрут завдовжки у 238км. – максимально насичений захоплюючими археологічними та історичними пам'ятками Галичини – Австрійської епохи Львова (lemberg).
Усі стародавні пам'ятки історично розмістилися навколо Львова в такому порядку, який візуально нагадує форму підкови
Маршрут “Золота Підкова” починається в центрі Львова, проходить через вулицю Зелена в напрямку шосе Бібрка, та через міський район Львова - Сихів в невелике містечко Звенигород (Пустомитівський район Львова) - Звенигород був центром удільного Звенигородського князівства, перша згадка про нього датована 1086 р. Після відвідин місцевого музею і пам'яток стародавнього поселення Звенигород. Повертаємося назад в смт. Старе Село яке знаходиться на протилежній стороні траси Бібрка.
В смт. Старе Село розташований Старосільський замок, 17-го століття спорудження. У Бібрці можна оглянути відреставрований пізньоренесансний костел святих Миколая та Анни який був побудований в 1402 р. на кошти Завіши Чорного, а в Свіржі – старовинний замок Свірж. Побудований у 1645 році Римо-Католицьку церкву, іншу кам'яну церкву, розташовану поблизу залишків міських фортечних валів. Після відвідування знаменитого Унівського монастиря
в смт. Унів, проїжджаючи через залишки оборонних споруд в Ясенівці, Гологори , ми доїжджаємо до Золочева, з його відреставрованим замком і оборонними спорудами 14 століття. Золочівський замок – музей-заповідник.
Далі бажано відвідати Поморяни (27 км), побачити древній замок – пам'ятка оборонної архітектури XVI-XVII ст. та унікальну будівлю місцевої Ратуші.
Клікніть що б збільшити. Карта "Золотої Підкови" Львівщини
Далі екскурсія по "Золотій Підкові" Львівщини проходить через Золочів та Сасів з унікальною архітектурною реліквією 17 століття - дерев'яною церквою.
По дорозі в Пліснеськ бажано зупиниться і оглянути історичну пам'ятку – Підгорецький пивзовод, побудований в середині 18 століття, і Василіанский монастир.
Після огляду Пидгорців дорога по "Золотій Підкові" Львівщини йде наліво, доїжджаємо до літописного, стародавнього містечка Пліснеськ – захоплююча прогулянка по ньому, відвідування церкви (1706 р.) і монастиря займуть близько двох годин.
На північ від Пліснеська знаходиться знаменитий Підгорецький замок з церквою, городище, монастирські будівлі, дерев'яна церква, готель, парк та пивоварня - значний ансамбль XVIII століття і, самий відвідуваний у всій Україні.
Нарешті ми добираємося до музею-заповідника Олеського замку X-XVIII ст. - виїзного пункту Львівської картинної галереї, що відображає атмосферу культурного і мистецького життя минулих століть. При огляді замку рекомендуємо скористатися послугами екскурсовода, що б дізнатися та почути безліч історичних деталей і стародавніх легенд. Далі завершальна точка екскурсії по "Золоті Підкові" Львівщини, невелике містечко Буськ, перша згадка про цей стародавнє містечко датується 1097–1098гг.
Форма для запитань (коментарів), тільки по темі цієї публікації.
Для інших запитань використовуйте наші контакти або систему запитання/відповідь