Карпатська цілюща аптека на крилах бджоли. Поради та рекомендації курортної медицини Карпат
Карпатський мед і продукти бджільництва  - як харчовий продукт, як ліки від різних хвороб, і як засіб для продовження життя використовується багато тисячоліть. Всі відомі лікарі давнини (Гіппократ, Гален, Авіценна та ін.) широко застосовували у своїй практиці мед в чистому вигляді й в поєднанні з лікарськими травами. Також давно використовуються і так звані побічні продукти бджільництва - прополіс, бджолина отрута, віск. Менш відомі до недавнього часу були маточне молочко, пилок і деякі інші отримувані в процесі життєдіяльності бджіл речовини.
На жаль, в даний час в Україні припадає в середньому не більше 0,5 кг меду на людину в рік, в той час як у таких країнах, як Німеччина - 5 кг, Японія - 7 кг, а в країнах Євросоюзу - 3,5 кг. Проте цукру ми споживаємо більше, ніж населення більшості розвинутих країн. Може, тому і хворіємо більше і вмираємо раніше.
Оптимальним для підтримки здоров'я є використання натурального, термічно не обробленого меду у вигляді добавки до різних готових страв (каш, фруктів супів і ін.) і напоїв (чай, молоко та ін.). Одночасно мед є одним з найпопулярніших в народній медицині Карпат компонентів лікувальних сумішей при різних захворюваннях, а маточне молочко і пилок незамінні для очищення організму, підвищення захисних сил і профілактики простудних захворювань в осінній та зимово-весняний періоди. Лікування запальних захворювань порожнини рота та гортані (стоматити, фарингіти, ангіни та ін.) немислимо без прополісу, а радикулітів - без бджолиної отрути.


Читайте також:

Карпатське бджолине маточне молочко, унікальні цілющі властивості

Чарівний мед Карпат, карпатське маточне молочко

Цілющий карпатський прополіс-еліксир життя

Склад і лікувальні властивості карпатського прополісу

Цілющі рецепти з карпатського прополісу

Карпатський мед - солодкий шлях до здоров'я та довголіття

Способи застосування карпатського прополісу

Справжній карпатський мед - чи фальсифікат?

Медовий масаж в Карпатах. Унікальні лікувальні властивості


Лікування медом і продуктами бджільництва знайшло застосування і в офіційній медицині Карпат у вигляді апітерапії. Так, наприклад, бджолину отруту застосовують в клінічних умовах як шляхом пчелоужаленій у відповідні точки, так і за допомогою підшкірних, внутрішньом'язових ін'єкцій і фізіотерапевтичної апаратури (фонофорез, електрофорез).
У сучасних національних посібниках України з окремих медичних спеціальностей з поміж інших протизапальних і протимікробних препаратів рекомендуються розчини й мазі з прополісом. Ми ні в якому разі не закликаємо читачів до самолікування. Будь ласка, пам'ятайте, що при виникненні будь-якого роду нездужання необхідно терміново звернутися до лікаря й обов'язково консультуватися з усіх питань з досвідченими фахівцями. Це важливо!
Мед і продукти бджільництва не є панацеєю (ліками від усіх хвороб). Більш того, так само як і всі ліки, вони мають протипоказання до застосування і побічні несприятливі ефекти. Зокрема, одним з найчастіших ускладнень при використанні меду, а особливо пчелоужаленій, є алергія. Тому застосовувати методи апітерапії в лікувально-оздоровчих цілях треба обережно, слід консультуватися не тільки з бджолярами та цілителями, але і з лікарями, особливо якщо у вас є які-небудь серйозні захворювання.
Карпатський мед-це група досить різноманітних за кольором, консистенції, запахом, смаком, хімічним складом і лікувальними властивостями продуктів. В Україні та інших країнах з континентальним кліматом виділяють два основних види натурального бджолиного меду: квітковий і падевий. У тропічних і субтропічних регіонах бджоли можуть використовувати і інші джерела сировини: соки очерету, плодів і рослин, що містять цукор. Іноді й в Карпатах при дефіциті нектару бджоли беруть соки сезонних ягід (вишні, малини, падалиці слив, груш і т. п.). Виділяють також цукровий мед, вироблений бджолами з цукрового сиропу, експресний мед із сиропів з лікарськими речовинами, штучний мед, отриманий з цукру і м'якоті овочів або плодів без участі бджіл, синтетичний мед з додаванням в цукровий сироп ароматизаторів і барвників.
Найбільше меду виробляють в Китаї, де найпопулярнішим є гречаний мед. До найбільших світових виробників меду відносяться Франція, Україна, Казахстан, Греція та Австралія.