Австрія, Словенія, Болгарія, Польща. Бальнеологічні курорти Європи. Місця які слід відвідати українському туристу.
Бальнеологія. Розділ медицини, що вивчає і використовує мінеральні води, цілющі грязі з метою їх лікувально-профілактичного застосування. Методики, лікувальні, профілактичні, оздоровчі напрямки і властивості, хімічний склад відомих і маловідомих бальнеологічних курортів Європи.


Бальнеологічні курорти Австрії.

Баден, Бад-Шаллербах, Бад-Халль, Бад-Ішль, Бадгастайн, Бад-Фьослау, Зауербрунн належать до найбільш популярних бальнеологічних курортів Австрії, які приймають п'яту частину усіх туристів. Ще з часів римських завоювань відомий австрійський Баден що мав назву Акве. Курорт розташований поблизу Відня. Використання слабко мінералізованих сульфідних мінеральних вод дозволяє лікувати захворювання серцево-судинної, периферійної нервової системи та опорно-рухового апарату. Бадгастайн - це найбільш відомий у світі з сучасних австрійських курортів. Він знаходиться в землі Зальцбург і функціонує в основному за рахунок використання радонових мінеральних вод якими лікуються захворювання опорно-рухового апарату і ендокринної системи.
У мальовничих швейцарських Альпах розташовані всесвітньо відомі Баден, Санкт-Моріц, Бад-Рогац, Бе-ле-Бен, Шінцнах.
Один із найстаріших європейських бальнеологічних і гірськокліматичних курортів Санкт-Моріц лежить на висоті 1856 м на березі однойменного озера. Ще з епохи бронзи цілющі властивості місцевих залізистих мінеральних вод використовуються для лікування захворювань опорно-рухового апарату і системи травлення. Останнім часом австрійські та швейцарські курорти широко практикують з оздоровчою метою фітотерапію альпійськими лікарськими травами. Найвідомішим фітотерапевтичним центром країни є Кран-Монтане. На курорті успішно лікують дерматози. порушення обміну речовин, діабет, захворювання суглобів, розлади нервової системи.


Читайте також:

Чехія. Угорщина. Румунія. Німеччина. Бальнеологічні курорти Європи


Відомі бальнеологічні курорти Словенії.

Терме-Чатеж, Рогашка-Слатіна, Добрна, Долєнске-Топліце, Моравске-Топліце, Шмарешке-Топліце, Раденці. Найпопулярнішим серед них є Терме-Чатеж відомий з кінця XVIII ст. Тут використовуються термальні мінеральні води, придатні для лікування ревматичних захворювань, дегенеративного та позасуглобного ревматизму, захворювань опорно-рухового апарату, неврологічних хвороб, а також з реабілітаційною метою після онкологічних операцій. Унікальність курорту Рогашка визначається тим що тут використовується мінеральна вода, яка за вмістом магнію і бактеріологічною чистотою не має аналогів у Європі. На курорті лікуються хвороби шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин, ожиріння. Бальнеокліматичний курорт Добрна використовує термальні кальцієво-магнієво-гідрокарбонатні мінеральні води і торфові.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – Світ


Бальнеологічні курорти Болгарії лікувальні грязі.

Перша згадка про місцеве мінеральне джерело відноситься до 1147 року. Курорт спеціалізується на гінекологічних, урологічних, онкологічних, неврологічних захворюваннях, а також хворобах системи кровообігу.
Болгарія не менш знаменита своїми бальнеологічними водними ресурсами (близько 500 мінеральних джерел). Саме на території цієї країни знаходиться найгарячіше джерело мінеральної води в Європі - Сапарєва-Баня (+91.5°С). Більшість бальнеологічних курортів Болгарії зосереджена в гірських масивах Стара Планіна. Родопи та Пірін на півдні і заході країни. Курорт Велінград знаходиться в мальовничій Чепікській котловині в Західних Родопах і використовує з лікувальною метою воду 72 термальних джерел (азотні натрієві фтористі мінеральні води, різні за аніонним складом. мірою мінералізації та вмістом мікроелементів). Перша купальня в районі нинішнього курорту була збудована ще в 1640 році. Нині це один із найбільших у країні лікувальних центрів, що спеціалізується на захворюваннях опорно-рухового апарату, периферійної нервової системи, нирок, шлунку і кішківника, серцево-судинної системи, гінекологічних хвороб.
Великою популярністю в країні користується курорт Кюстенділ що функціонує за рахунок використання азотних гідрокарбонатно-сульфатних натрієвих мінеральних вод для лікування захворювань спинного мозку, серцево-судинної системи, порушень обміну речовин тощо. Варто відзначити такі болгарські бальнеологічні курорти, як Баня, Мерічлері, Овча-Купел, Слівенскі, Старозагорскі та Хасковскі - Мінеральні-Бані, Хісаря, бальнеогрязьові - Баня, Бураскі, Мінеральні - Бані, бальнеокліматичні - Банкя. Беркавиця, Виршец, Горна-Баня, Нереченскі-Бані, Стрелча, Тузла, Шабла.

 

Бальнеологічні курорти Польщі.

Більша частина бальнеологічних курортів Польщі, яких налічується понад 30 територіально сконцентровані в Судетах і Карпатах, де в комплексі з іншими природними факторами з оздоровчою метою використовується цілюще гірське повітря. Серед таких - Іванич-Здруй, Льо-ндек-Здруй, Щавно-Здруй, Кудова-Здруй, Длутополе-Здруй та ін. Загалом для польських курортів характерне комплексне використання всіх сприятливих факторів навколишнього середовища. Найбільш відомими бальнеогрязекліматичними курортами є Іновроцлав, Камень-Поморскі, Рабка, Риманув, Цехоцінек, Чернява-Здруй, Свєрадув-Здруй, Колобже а також Криниця, що одночасно належить до найбільших центрів відпочинку і зимового спорту. Близько 200 років тому на схилах Бескидів було відкрито джерела гідрокарбонатної кальцієво-магнієвої, вуглекислої гідро-карбонатної кальцієво-магнієвої та гідрокарбонатної натрієво-кальцієвої мінеральної води. Крім того, важливими лікувальними факторами є торфові грязі і м'який клімат, що забезпечують ефективне лікування захворювань органів травлення, дихання, сечостатевої системи, серцево-судинної системи, порушення обміну речовин. Відомими грязьовими курортами Польщі є Буско-Здруй, Вєнєц і Хорінєц.

У наступних статтях ми розповімо про інші відомі та маловідомі бальнеологічні курорти Європи, підписуйтесь на новини нашого сайту.