Долина Прахови - Брашов. Пам'ятки Румунських Карпат.
Один із захоплюючих туристичних маршрутів: Синая - Буштені - Азуга - Предял - Брашов проходить по уславленому курортному регіону Румунії.
Синая (16 тис. жителів) - це самобутнє містечко із старовинною архітектурою, гірськолижний курорт, розташований на висоті 800 м над рівнем моря, в долині річки Прахова. На крутосхили масиву Бучедж, на висоту 2056 м можна дістатися підйомником прямо з центра міста. В Синаї знаходиться палац Пелеш - колишня літня королівська резиденція і теперішній музей, цікавими для туристів є палац Пелішор, меморіальний будинок-музей композитора Д. Енеску.



Читайте також:
Містичний замок Бран – родовий маєток графа Влада Цепеша (Дракула)


Найстарішою архітектурною спорудою, власне з якої і започаткувалося місто, є православний монастир Синая, заснований у 17 ст. В музеї монастиря зберігається перша Біблія, перекладена на румунську мову.
Гірське містечко Буштень (12 тис. жителів, 5 км від Сінаї) називають „воротами Бучеджу". Це основний пункт початку екскурсій в гори Бучедж, центр туризму в літній період і гірськолижний курорт взимку. Пішохідні маршрути, фунікулер, канатна дорога відкривають туристам красу і пишність румунських Карпат. Нікого не залишить байдужим вид на місто з піку Карайман (2300 м), скелі Сфінкс і Бабеле - природні „скульптури" з обрисами сфінкса та двох старих жінок, розташовані неподалік від підйомника, гірський ландшафт, що відкривається погляду від Хреста Героїв, встановленого в пам'ять загиблим в першій світовій війні на висоті 2384 м.



В напрямку гірського перевалу проїжджаємо Ажугу (7 тис. жителів, 1000 м н. р. м.), в якій теж розвинена туристична інфраструктура. В 25 км від Синаї, на вододілі річок Прахова і Тиміш, на колишньому кордоні Валахії і Трансільванії знаходиться Предял - найвисокогірніше містечко Румунії. Це кліматичний курорт і гірськолижний центр на перевалі висотою 1160 м між горами Бучедж і Баюл. Тут круглорічно працюють туристичні бази, вілли, котеджі, туристи мають можливість подорожувати маркованими стежками по навколишніх лісах, луках, вершинах.



Брашов (рум. Вrasov, уг. Вrasso, нім. Kronstadt, 285 тис. жителів, 25 км від Предяла) є одним із семи міст Трансільванії, заснованих в 12 ст. саксонцями, вихідцями із Рейнської області. В кварталах старої частини міста примхливо змішалися готика, ренесанс, бароко. Серед визначних архітектурних об'єктів - старовинні храми, фортеця, в якій діє музей міста, забудова площі Ратуша.
Із Брашова 12 км до найбільш визначного у Румунії, популярного і фешенебельного курорту Пояна Брашов, розташованого посеред хвойних лісів на висоті 1030 м, у підніжжя гори Постеварул (1804 м).
На відстані 25 км від Брашова знаходиться знаменитий замок Бран, своєрідна візитна картка туристичної Румунії. Фортеця 14 ст. біля однойменного села діяла як митний пункт на кордоні середньовічних князівств. Реставрований і перебудований в 20-х роках минулого століття замок було перетворено в королівську резиденцію, пізніше в музей. Оточений парком загадковий лабіринт замкових споруд мов би зійшов зі сторінок книги Брема Стокера.
Не завдяки історичним реаліям, а саме за зовнішній вигляд, його називають замком Дракули Фортеця Ришнов (рум. Rasnov, нім. Rosenau, уг. Rosznoy) піднімається над однойменним містечком на відстані 15 км на південний захід від Брашова і приблизно на такій же відстані від Брана. Звідси відкривається прекрасний вигляд в долину, на віддалені гори, тут працює музей, а найбільш цікавим об'єктом є глибоченний, якщо вірити місцевим гідам, 147-метровий колодязь.