Древній карпатський оберіг-магічний символ, прикраса, орнамент, предмет.

Оберіг захищав людину і його будинок від зла, біди, хвороб, невдач тощо. Карпатські обереги були присутніми у малюнках, у вишивках на одязі, в різьбі по дереву, в орнаментах будинків у стародавніх слов'ян було багато оберегів.
До того, як на землю прийшов єдиний Бог, люди в Карпатах вірували в богів що живуть на небі, під товщею земною і в водах морських. І були у богів свої посланці й прислужники. І всюди були боги: в народженні й в смерті, в бенкеті й в негараздах, в мирі та у війні. Носили люди в Карпатах знаки богів своїх, щоб задобрити їх і отримати допомогу в справах і називали знаки ці оберегами.


Стародавні слов'яни в Карпатах намагалися захистити себе і своїх близьких

від зла, проблем, наговорів, хвороб і душевної тривоги за допомогою оберегів. Наші предки поклонялися культу сонця називаючи його Ярило. Тому карпатські обереги завжди були з солярними знаками, основне завдання яких це захист людини яка їх носить. У старі добрі часи люди поклонялися всьому, що вони не могли зрозуміти й пояснити.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Будь-яке природне явище, будь-яка стихія обожнювалася стародавніми слов'янами в Карпатах.

Наприклад, не знали вони звідки й чому грім виникає, ось і вважали, що таким чином на них боги гніваються. Крім усього цього язичницького фольклору, наші предки в Карпатах були вельми спостережливими. Вони, звісно, інтерпретували явища по-своєму, оскільки не були освічені в нашому сучасному розумінні, але все ж, вміли знаходити взаємозв'язок між різними природними явищами.  


Наприклад, стародавні карпатські кельти помітили, як впливає активність місяця на воду річок.

Без сумніву, це здавалося магією древнім і було ними обожнене, але головне стародавні люди цей зв'язок вловили. Саме з давнини бере свій початок традиція зображати на оберегах різні знаки, які символізували те чи інше явище в природі. Деякі обереги й зовсім мали особливу форму. Стародавні слов'яни вірили, що подібним чином вони зможуть захиститися від усіляких негараздів. Оберіг - значить оберігає людину від шкоди, від усього злого, допомагає і примножує. Обереги були покликані людську душу просвітлити, очищати й дарувати здоров'я.


Карпатський оберіг давав силу лише для благих справ.

Старі слов'яни знали, що оберіг повинен був бути золотим або срібним, вишитим або намальованим червоним кольором, вирізаним на віконницях і дверях будинку. Срібний оберіг мудрість і спокій дарував, а золотий силу і владу примножував. Зазвичай золоті обереги носили воїни.


Господині вишивали обереги на карпатських сорочках, рушниках, скатертинах.

Вирізали стародавні столяри обережні символи на щитах, віконницях, дверях будинків, а також на статуях з дерева як данину поклоніння і поваги древнім богам. Для того, щоб оберіг служив надійним захистом, його необхідно правильно підібрати. Обереги слов'ян здавна призначалися для створення своєрідного захисного екрану людини, будинку, сім'ї від всіляких неприємностей, хвороб і бід.
Кожен слов'янський оберіг індивідуальний, тому важливо підбирати його не тільки за красою, але і значенням. Наприклад, сонячний знак Валькірії носили тільки слов'янські жінки, які дбали про захист свого роду і сім'ї.  І сьогодні вибір свого оберега - це захоплюючий процес, що допомагає визначитися у своїй життєвій меті, істинному бажанні кожному з нас.


Оберіг - магічний символ Валькірія.


Витік традиції.

Кожна культура характеризується не тільки своїм власним епосом і традиціями, а й власною системою езотеричних образів, в яких на основі самих елементарних геометричних фігур закладаються основи буття і світогляду представників тієї чи іншої народності. Можна сміливо стверджувати, що символіка - це обов'язкова складова всіх релігійних конфесій, громад і культур.  Стародавні слов'яни мали якийсь багаж знань для того, щоб скласти свою власну модель пристрою світу, що їх оточував. Найяскравішим прикладом можна вважати сонцеворот, коловрат, ладінец.


Оберіг - магічний символ Коловрат.


Наприклад, форму свастики має Чумацький шлях і наша галактика.

Така ж форма свастики й у ДНК. Зараз нам це відомо. Але чи знали про це наші предки?
Якщо звернутися до шумерського епосу «Енума еліш», то в ньому чітко простежується зв'язок між ведами стародавньої Індії й карпатськими кельтами, основою яких можна сміливо вважати слов'янські перекази. У цьому епосі досить докладно описані процеси появи Сонячної системи. Також і в Махабхараті, яка написана на основі Перунових вед.


Читайте також:

Символіка карпатської ляльки-мотанки

Карпатські вишиті обереги: пояс, хусточка, віночок, чільце

Карпатський рушник. Семантика орнаменту - значення кольорів та символів

Вишиваний рушник, могутній стародавній оберіг
Карпати. Український рушник. Яскраве полотно долі карпатського народу
Вишиванка – оберіг, містичний символ долі українського народу

Спадщина наших предків. Прадавні "павуки", солом'яні обереги Карпат


Історія карпатських слов'ян сповнена таємниць і загадок,

і для осягнення їх, потрібно не просто розглядати картинки з Перуном, а дійсно вивчати збережені до наших часів записи й свідчення в епосах різних країн. До кумедного доходить, бо, побачивши й купивши слов'янські обереги, люди починають вважати себе нащадками великих аріїв. Але це не зовсім вірно, адже для сучасників ці символи не більше ніж просто знаки, і ніякого відношення до слов'янської історії такі люди не мають, якщо не живуть самою ідеєю слов'янського епосу та християнської віри. І тут вірно твердження: «По вірі вашій воздасться вам».  


Для збереження отриманих за століття знань застосовувалися символи які були зрозумілі людині.

Паперові або сучасні носії інформації легко можуть бути знищені (досить згадати Олександрійську бібліотеку), а символ, нанесений на оберіг чи просто камінь, збереже свій первісний зміст. Кожен нащадок слов'ян просто зобов'язаний знати й розуміти значення основ давньослов'янської міфології, рун і оберегів, адже це наша історія, як би її не намагалися приховати за християнськими канонами, вона також є нашою історією.