Карпатський мед, його склад, властивості та вплив на здоров'я.
Ще в сиву давнину люди в Карпатах вбачали в квітах чудодійну силу. Вони робили з них настої, відвари, екстракти і лікувались. Значно пізніше дізнались про цілющі властивості меду.
Квітковий карпатський мед є продуктом, процес утворення якого зв’язаний з діяльністю спеціальних залозистих тканин рослини-медоноса й організму бджоли. Карпатський мед містить 65-80% глюкози і фруктози, 20% води, 7-15 % припадає на вуглеводи, органічні кислоти, ферменти, вітаміни, мінеральні та ароматичні речовини і ще майже 100 інших мікрокомпонентів.


Карпатський мед цінний не тільки в харчуванні, він успішно використовується і в медицині.

 

Якщо екстракти, настої, відвари деяких квітів мають цілющі властивості, то зрозуміло, що мед, вироблений з нектару квітів та збагачений ферментами, безперечно, є насамперед лікувальним продуктом.


Карпатський мед має тонізуючі властивості.


Він збуджуюче впливає на нервову і кровоносну системи, тому винятково корисний для людей, фізично і розумово перевтомлених і ослаблених. Систематичне вживання невеликої кількості меду (1—2 ложки на день) сприятливо впливає на роботу серця, нормалізує склад крові, підвищує вміст гемоглобіну.
Ще лікарям стародавньої Греції і стародавнього Риму було відомо, що мед "заспокійливий і снотворний засіб". Спостереження показують, що нема більш приємного і нешкідливого снотворного засобу, як склянка медової води.
На Западе останнім часом бджолиний мед почали застосовувати для лікування гіпертонії: він містить ацетилхолін, який має властивість знижувати кров’яний тиск.
"Мед - кращий друг шлунка", - говорить карпатська народна мудрість. Систематичне вживання його в їжу сприяє нормальній діяльності шлунково-кишкового тракту.
Майже 1000 років тому Авіценна в своєму знаменитому "Каноні лікарської науки" писав, що молоко, вживане з медом, очищає внутрішні виразки від густих соків, сприяє їх дозріванню, промиває.
Теплий водний розчин меду швидко засвоюється організмом людини, він не подразнює слизової оболонки кишечника, знижує кислотність шлункового соку. Холодний водний розчин меду, навпаки, сприяє підвищенню кислотності.
Надходячи в печінку, мед підвищує всі її функції, особливо бар’єрну, чим сприяє кращій опірності організму до інфекцій та інших шкідливих зовнішніх впливів. Дякуючи дослідженню багатьох авторів, які науково обгрунтували лікувальну дію меду, він з народного засобу в сучасній медицині перетворився в лікувальний засіб.


Карпатському меду властиві протимікробні обезболюючі та регенеративні властивості.


Заміна цукру медом в дитячому харчовому раціоні попереджує декальцинацію зубів, тому що для меду характерні антибактеріальні властивості. Крім того, він містить фтор, який також сприятливо впливає на зуби. Застосування меду при захворюваннях легень було відоме ще в сиву давнину. В стародавніх Карпатах, наприклад, для лікування легеневого туберкульозу мед застосовували в комбінації з жиром ведмедя, борсука.


Нарешті, карпатський мед у медицині застосовується при лікуванні очних захворювань.


У стародавньому єгипетському медичному пам’ятнику - папірусі Еберса, якому більше 3500 років, поруч з рецептом виготовлення медової мазі ким то зауважено червоною фарбою: «...це справді чудовий засіб».
У радянські часи в Одеській обласній лікарні з успіхом застосовувався мед для лікування таких очних захворювань, як кератит, виразки рогівки тощо.


Карпатський мед - цілющий для всього організму;


він живить серце, регулює роботу шлунково-кишкового тракту, підвищує знешкоджуючу функцію печінки, зміцнює нервову систему.
Мед широко застосовується і в косметиці. Ще Гіппократ згадував, що мед здатний надавати шкірі приємного кольору. Медові маски знезаражують шкіру, придають їй свіжість, бархатистість, згладжують зморшки.


Читайте також:

Ягоди годжі – тібетське чудо. Надприродні цілющі властивості

Карпатський мед - солодкий шлях до здоров'я та довголіття

Способи застосування карпатського прополісу

Справжній карпатський мед - чи фальсифікат?

Чарівний мед Карпат, карпатське маточне молочко

Медовий масаж в Карпатах. Унікальні лікувальні властивості