Карпатський мед - еліксир сили, здоров'я та довголіття.
Карпатський мед відомий як самий ароматний з усіх видів меду. Різноманіття гірських лікувальних квітів, трав та рослин в складі бджолиного нектару робить його ще й одним з самих корисних.
Нове дослідження фахівців з Брістольського університету показало: люди експлуатували бджіл ще в кам'яному столітті. Наприклад, деякі єгипетські фрески 2400 року до нашої ери відобразили стародавню пасіку. У ході нової наукової роботи вчені збирали докази наявності хімічних слідів воску на гончарних виробах перших землеробів Європи, досліджуючи глиняну поверхню більш як  6 тисяч черепків з 150 археологічних пам'яток Старого Світу. Характерний підпис бджолиного воску було виявлена на кількох неолітичних стоянках по усій Європі, що вказує на те, що вже в доісторичні часи використання бджіл було досить широко поширене у Європі.


Читайте також:

Як правильно вибрати карпатський мед

Справжній карпатський мед - чи фальсифікат?

Цілющі рецепти з Карпатського меду

Корінь калгану. Карпатський женьшень. Рецепт цілющих настоянок

Калган. Цілющий карпатський корінь. Рецепти лікувальних настоянок

Вважається, що мед один з тих продуктів, які Адам узяв з собою з Раю на Землю, цей продукт як й усі райські продукти всмоктується організмом повністю не залишає ніяких баластних речовин.
Не випадково перший місяць спільного життя у молодят називається медовим. Щоб скуштувати солодощі, в минулі часи молодят на місяць або на 40 днів звільняли від усіляких праць. Та й нині близькі та родичі намагаються надати їм таку можливість. Примітно, що у карпатських казках весілля триває "40 днів і 40 ночей". Тому більшість весільних обрядів відбувалося в жовтні-листопаді, після збирання врожаю. Можливо, що насолода і радість від цих безтурботних днів також позначилися у назві "медовий місяць".
Разом з тим, існує думка, що назва цього місяця походить в буквальному сенсі від слова "мед", оскільки його широко використовують в ритуальних весільних обрядах Карпат.


На давніх карпатських весіллях після першої шлюбної ночі нареченій й нареченому давали медові хлібці,

а нареченій додатково ще й напій, приготований на меду. Мед, масло, молоко,  борошно, що входили у рецептуру хлібців, допомагали відновлювати сили. За деякими джерелами колись у Сан-Франциско існував Психоделічний Храм Венери. Там за ритуалом - жінок обмазували медом, клали на вівтар, а потім облизували.
Колись у Європі існував звичай наречених. Закохані ховалися від батьків протягом місяця, і пили в цей час медовий напій.
У ті часи молодятам в обов'язковому порядку рекомендували їсти мед. Вважалося, що мед не лише надає сил та здоров'я молодим, але й дозволяє розраховувати на міцне потомство. На жаль, ця корисна порада забута в наш неспокійний час.
Американський лікар Д. С. Джарвіс писав: "у меді містяться важливі елементи, необхідні для формування клітин крові. Що стосується корисних речовин, необхідних для внутрішньоутробного розвитку плоду – то 2 чайні ложки меду з кожним прийомом їжі або на десерт вагітній жінці сприяють створенню міцної нервової системи та кровоносних судин дитини.


Мед у Карпатах здавна використовують в складі ліків для посилення потенції.


Мольфари Карпат пропонують такий рецепт народної медицини Карпат:
Карпатський медовий еліксир для чоловічої сили. Беруть посуд з нержавійки або кераміки, нагрівають 0,5 л горілки (бажано виноградної) та 100 г меду. Як тільки сироп закипить, вливають 20 гр. настоянки калгану. Посуд знімають з вогню, еліксир переливають в глиняний горщик, потім додають натертий на тертці неочищений корінь селери та 3 дрібно нарізаних корінця калгану. Напою дають відстоятися 30 днів, потім щодня приймають по 30 г, змішавши з сухим яєчним жовтком.


Карпатский мед-найцінніший продукт.

У середньому в 100 г карпатського меду міститься:
0,8 г белку, 17,2 води, 74,8 монодисахарідів, 5,5 полісахаридів, 1,2 органічних кислот, 0,5 г сухих речовин (зола). Енергетична цінність 308 ккал.
У склад білків карпатського меду входять незамінні амінокислоти (на 100 г меду): валін 1,4 мг, ізолецин 1,1, леицин 0,9, лізин 3,8, метіонін 0,3, треонін 0,4, триптофан 0,3, фенілаланін 23,7 - всього 31,9; замінні амінокислоти — алонин 2,4, аргінін 5,8, пролін 12,3, серин 8,4, тирозин 5,1, цистин 1 — всього 35 мг.
Вміст вітамінів (в 100 г) карпатського меду:
С - 2мг, В1 - 0,01, В2-0,03, В6 - 0,1, РР - 0,2, біотин - 0,04, ниоцин - 0,2, пантотенова кислота - 0,13, рибофлавін - 0,03, тиммин - 0,1 мг, фолацин - 15 мкг.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Мінеральні речовини теж представлені у карпатському меді в повній мірі (100 г меду):
калій - 25-36 мг, кальцій -4-14, магній - 2-3, натрій - 10-25, сірка - 1, фосфор - 18, хлор 19 мг;

Мікроелементи у карпатському меді:
залізо - 800-1100 мкг, йод - 2, кобальт - 0,3, марганець - 34, фтор -100, цинк - 94 мкг.
Таким чином, карпатський мед містить безліч необхідних організму речовин в природному стані. Звичайно, наведені дані усереднені та неповні. Хімічний склад карпатського меду змінюється в залежності від пори року, місця збору, від рослини, з якої зібраний мед. Наприклад, карпатський гречаний мед у порівнянні з іншими сортами багатіший білками, залізом та вітамінами.
У багатьох сортах карпатського меду виявлений вітамін Е, а кількість вітаміну В, доходить до 5 мг в 1 кг солодкого карпатського продукту.
Купуючи мед у своєму місті, поцікавтеся, де і коли він зібраний, оскільки в зоні екологічного забруднення бджола може занести у вулик отруйні речовини та радіоактивні елементи.
І саме головне: намагайтеся не нагрівати мед. Фахівці кажуть, що при 40-42°С цілющі властивості меду пропадають.
Так що, дорогі друзі, відпочиваючи у Карпатах куштуйте карпатський мед на здоров'я! Але пам'ятайте: все добре що в міру!