Карпатський сир з овечого молока. Корисні та цілющі властивості.
Овечий сир набув поширення за часів Римської імперії-саме тоді з'явилися справжні сирні гурмани. Сортів овечого сиру було чимало: м'який свіжий сир, азійський, критський овечий сир, пліснявий тощо. Овечий сир добрий своєю універсальністю, незначно змінивши рецептуру, час витримки, можна повністю змінити смак продукту. Також смак сиру змінюють раціон харчування тварини, її порода, особливості місцевості, пасовище тощо, абсолютно праві були римляни, які порівнювали сир із Всесвітом, адже у сиру можуть бути мільйони смаків.
Найкращий овечий сир виробляють в Басконії (Країні Басків. Іспанія), та й козячий сир теж. Тут самий підходящий клімат для вівчарства: немає перепадів температур, близькість моря і свіже гірське повітря. Один з найбільш примітних овечих сирів-сир оссоіраті з молока овець манчега. Його роблять як на великих, так і на фермерських сироварнях. Рецептура приготування сиру мало відрізняється від приготування коров'ячого сиру, а для дозрівання сирні головки відправляють у вологі кам'яні льохи.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

 

Молодий карпатський овечий сир м'який і досить прісний, а ось витриманий сир більш гострий і насичений.

Карпатський овечий сир дуже корисний. У ньому присутня величезна кількість амінокислот, мікроелементів, в ньому багато білка (22%, тобто більше, ніж в м'ясі), який так потрібен дітям. Можна сказати, що сир - це молочний концентрат, який зберігає всі корисні властивості молока. Овечий сир має скоринку, коли визріває в погребі, і не має її, коли готується в розсолі.


В карпатській бринзі, наприклад, присутні безліч органічних кислот, вітамін А, В2, РР, мінеральні солі.

Завдяки своїм високим поживним якостям, високому вмісту жиру і білка, а також своєрідному запаху овече молоко є практично ідеальною вихідною сировиною для виготовлення сирів. У різних країнах сир з овечого молока робиться за різними технологіями й, відповідно, називається по-різному. Найбільш відомими є наступні види сиру з овечого молока:
1. Рокфор-відомий на весь світ французький овечий сир;
2. Прованські сири-всі вони виробляються тільки з овечого молока; найбільш відомими є "Брюсс-дю-Ров" і "Пікодон" ;
3. Бринза-один з видів розсольного сиру (особливо шанованого в Болгарії);
4. Фета-самий традиційний розсольний сир Греції.


Читайте також:

Карпатські молоко і молочні продукти, цілющі й корисні властивості

Склад і унікальні лікувальні властивості карпатського козячого молока

Карпатське козяче молоко. Лікувальні та корисні властивості

Будз, вурда, бринза. Як у горах Карпат варять крафтовий сир


Карпатський сир з овечого молока. Корисні й цілющі властивості.

Серед тих народів, які регулярно вживають в їжу сири з овечого молока, спостерігається істотно менше захворювань органів зору, шлунково-кишкового тракту. Значно вміст в цих сирах солей кальцію і фосфору, та ще й в найбільш оптимальному співвідношенні, що робить їх вживання відмінним профілактичним заходом розвитку остеопорозу, а також сприяє скороченню термінів зрощення переломів.
Але оскільки овечий сир - висококалорійний продукт, попри всі корисні властивості, вживати його в їжу слід в розумних межах. Так, дорослій людині в день слід з'їдати не більше 100-150 г овечого сиру. Ця кількість дозволить наповнити організм жирами, білком, лецитином, мінеральними солями і вітамінами, що при цьому не призведе до відкладення надлишків жирів у вигляді зайвих кілограмів. Особливо корисний карпатський сир з овечого молока вагітним жінкам, годуючим матерям, дітям і підліткам, а також людям, які займаються важкою фізичною працею і витрачають занадто багато енергії.


Протипоказання:

1. Овече молоко та сир протипоказано при індивідуальній непереносимості цього продукту.
2. Також, зважаючи на високу жирність, вони не рекомендуються людям із зайвою вагою, а також при захворюваннях печінки й підшлункової залози. Особам, схильним до ожиріння, бажано пити незбиране овече молоко і кисломолочні продукти з нього розведеними водою.
3. Сири з овечого молока, особливо розсільні, не варто вживати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нирок, які страждають гіпертонією і набряками.