Карпатський вусач (вусань). Секрети дикої риболовлі в горах Карпат
Карпатський вусач (вусань - сімейство коропових).
Карпатський вусань є рибою зі струнким (витягнутим) тілом циліндричної форми. Бічна лінія без вигинів, повна, чітка. Анальний плавець зрізаний під майже прямим кутом і не дістає до основи хвостового плавця. Задній край спинного плавця вигнутий у вигляді дуги; четвертий промінь плавця товстий і має зубці. Хвостовий плавець закінчується прапорце-подібним глибоким вирізом. Ротовий отвір розміщується горизонтально в нижній частині рильця. Верхня губа довша за нижню. На ній знаходяться дві пари вусиків. Карпатський вусань зустрічається в Карпатах довжиною 40-50 см і масою 1-2 кг.  Це всеїдна риба, але головним її кормом є дрібні донні водні тварини. Поїдає також органічні відходи в карпатських річках і ікру інших риб в місцях ікрометання.
Карпатський усач любить річки великі з помірною температурою води, швидкою течією і досить чисті (прозорі). Вибирає для себе ті їхні ділянки, де дно вкрите дрібним гравієм або крупнозернистим піском. Взимку збирається на більш глибоких та спокійних (з точки зору течії) місцях.


Читайте також:

Карпатський короп. Корисні властивості. Рецепт карпатської кухні

Дика рибалка в Карпатах. Форель озерна і струмкова. Секрети дикої риболовлі

Карпатський короп. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Карпатський карась. Секрети дикої риболовлі в горах Карпат

Годуються карпатські вусачі невеликими групками (до 20 шт.). Вони звикають до місця проживання й далеко за його межі не випливають, іноді тільки в спекотні дні переміщаються в більш глибокі і прохолодні шари води.
Карпатський вусань-обережна і полохлива риба, тому успіх в лові тут стає великою радістю для кожного карпатського рибалки. Прикорм завжди бере з дна, найкраще клює перед заходом сонця, приманку бере протягом усього дня.
Карпатського вусача найчастіше ловлять в Карпатах в проводку з поплавком або використовуючи важку вудку без поплавця. В обох випадках в якості приманки беруть опариша, мотиля, земляних черв'яків, п'явок, варений горох та пшеницю. Хороші результати отримують карпатські рибалки підгодовуванням місця. Тоді приманка у формі великої кулі повинна знаходитися у воді вище запланованого місця лову. Приманкою може служити той же корм, що використовується в насадці, тільки його змішують з прибережною глиною. 
Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
Увага! Під час ікрометання, тобто в травні і червні, не можна вживати в їжу ікру і м'ясо карпатського вусаня - вони в цей період отруйні.
Найбільш багатий улов на карпатського усача в Карпатах буває в серпні і вересні. Для лову використовують в Карпатах вудку з котушкою, основна волосінь 0,3-0,4 мм, повідець 0,25 мм, гачок № 5-7.  Зареєстрований улов карпатського усача, рекорд - довжина 85 см, маса 65 кг.


Класичний рибальський рецепт з карпатського вусаня, шашлик з карпатського вусача в сметані:

 

Інгредієнти, вам знадобиться:
вусач – 1-2 невеликі рибки.
сметана - 100 г
цибуля ріпчаста - 1шт.
перець чорний, сіль - за смаком
Приготування, як готувати:
Промитого та очищеного від луски, потрухів вусача злегка просушити. Рибу нарізати невеликими шматочками, обваляти їх в суміші зі сметани, солі та перцю і нанизати на шампури або викласти на сітку барбекю. Запікати над розпеченим вугіллям до готовності. При подачі до столу, шашлик прикрасити нарізаною півкільцями ріпчастою цибулею, овочами.