Легендарні норвезькі фіорди. Кьерагболтен. Камінь-горошина над прірвою.
Валун Кьерагболтен - одне з найбільш відвідуваних туристичних місць Норвегії. Знакові місця Європи які слід відвідати українському туристу.
Гірське плато К'єр, яке знаходиться в Норвегії, дуже популярне серед туристів. Тут є все, що тільки може побажати приїжджий іноземець: чудові краєвиди, старовинні стежки, високі скелі. Знайдеться тут місце для любителів гострих відчуттів, адже плато створює прекрасні умови для альпінізму і бейсджампінгу. Через це К'єр відвідують не тільки туристи, але місцеві жителі. Але найбільшу частку відвідувачів притягує сюди – найзагадковіший камінь в Європі, відомий як Кьерагболтен. Чим знаменитий валун? Чим він незвичайний?Читайте також: Норвегія країна мальовничих фіордів і казкових тролівЗовні валун Кьерагболтен, розміром в п'ять кубічних метрів, абсолютно простий. Але його просторове положення здивує будь-якого бувалого мандрівника. Річ у тому, що цей кругляк застряг між двома прямовисними скелями, він висить  над безоднею на висоті 1084 метри. Вважається, що камінь затиснутий намертво. І поки він дійсно тримається на цьому місці багато століть, та не думає падати.
Попри вищесказане, Кьерагболтен нерідко називають найнебезпечнішим каменем у світі, що підвищує ажіотаж навколо каменюки. Такий статус прижився, завдяки багатотисячному натовпу іноземців, які бажають побачити чудо - творіння природи.


Ось тільки деякі відвідувачі не обмежуються простим спогляданням природної пам'ятки Норвегії, прагнучи зберегти себе разом з чудовим каменем на фото, заодно полоскотавши собі нерви. У гонитві за грандіозними кадрами, люди забувають про безпеку та лізуть на кругляк. Варто відзначити, що знімки виходять надзвичайно ефектними, особливо з боку фасаду. На величезне щастя, ще не було зареєстровано жодного нещасного випадку на Кьерагболтені.


Читайте також: Україна-Європа-Світ
Пізнавальна рубрика для активних, самостійних та допитливих туристів. Мальовничі, цікаві, загадкові місця які варто відвідати українському туристу. Маршрути, пам'ятки, загадки, секрети, реліквії, таємниці в нашій новій рубриці: Україна - Європа – СвітНебезпеки валуна Кьерагболтен.

І все ж не потрібно нехтувати деякими деталями техніки безпеки. Для початку слід пам'ятати, що в горах сильні вітри - часте явище. Тому людину яка позує на камені, яка до того ж навряд чи скористається страховкою, може легко здути. Іншу небезпеку становить сира погода, коли будь-яка поверхня (а гладкий валун особливо) стає дуже слизьким.
Крім зовнішніх факторів, сама людина, що зважилася постояти на камені Кьерагболтен, повинна бути готова до подібного трюку не тільки фізично, але й психологічно.


Кьерагболтен (Kjeragbolten) - як дістатись.

Відвідування валуна Кьерагболтен - це маленький, але яскравий турпохід, і до нього потрібно підготуватися заздалегідь. Як мінімум, надіти зручне взуття, потрібні речі упакувати в рюкзак. Щоб дістатися до цієї пам'ятки Норвегії, точне розташування якої - вершина Люсе-фіорду (норв. Lysefjord), доведеться йти пішки. Як правило, на екскурсію відправляються в супроводі місцевого гіда. Кілька нелегких годин по пересіченій гірській місцевості вимагають певного рівня фізичної підготовки.
Якщо ви на авто, то запам'ятайте орієнтир - Lysebotn. Це найближчий населений пункт, звідки стартує пішохідний маршрут. А на організовану екскурсію до Люсе-фіорду та до валуна Кьерагболтен зручніше добиратися зі Ставангера (Stavanger). Це найближче велике місто, в дорозі ви будете близько 2-3 годин. Від Бергена до села Lysebotn більш як 300 км, але при бажанні з'їздити все ж варто, там мальовничі пейзажі, і звичайно красиві види з валуна Кьерагболтен.