Кверцетин - застосування в лікуванні та профілактиці COVID-19
Кверцетин-флавоноїд рослинного походження з'явився у протоколі лікування COVID
Рекомендації курортної медицини Карпат. За кордоном кверцетин застосовується для профілактики та лікування COVID-19 згідно з рекомендаціями EVMS Medical Group (США). Головний інфекціоніст і заслужений лікар України Ольга Голубовська стверджує що зразковим і кращим у світі вважається так званий Вірджинський протокол лікування COVID-19, до якого якраз-таки й внесений кверцетин. Індійські вчені зазначають, що медикаменти на основі кверцетину потенційно можуть поширюватися разом з програмами вакцинації в якості підсилювача або альтернативи. Застосування кверцетину в лікуванні хворих на COVID-19 планується також у дослідженні канадських вчених M. Chretien та M. Mbikay, які мають досить великий досвід досліджень впливу кверцетину при гострих респіраторних інфекціях. Кверцетин - флавоноїд рослинного походження, що чинить протинабрякову, спазмолітичну, антигістамінну, протизапальну дію, це антиоксидант та діуретик.
Кверцетин - це натуральний пігмент, який відповідає за яскраве забарвлення фруктів, овочів і зернових рослин. Кверцетин – це рослинний флавоноїд, який міститься у багатьох рослинах, фруктах і овочах. Його давно застосовують у медицині для лікування захворювань серцево-судинної системи, при інфарктах та інсультах.


Читайте також:

Антикороновірусне харчування. Поради курортної медицини Карпат


Можливості кверцетину для нашого здоров'я та активного довголіття. Рекомендації курортної медицини Карпат.

Кверцетин - природна речовина, що належить до групи флавоноїдів.  Як і інші біофлавоноїди, кверцетин має виражені антиоксидантні властивості. Антиоксиданти мають першорядне значення для підтримки загального стану здоров'я завдяки їх здатності боротися з вільними радикалами в організмі. Антиоксиданти також відповідальні за інгібування утворення радикалів металів, забезпечення "захисного" ефекту і стимулювання експресії генів і продукції ендогенних  антиоксидантів.
Кверцетин присутній у багатьох фруктах і овочах.  Також кверцетин доступний у вигляді біологічно активних добавок до їжі, у формі таблеток або капсул. При виробництві БАД кверцетин використовується у формі гесперидин метил халкона (ГМЦ) або кверцетину халкона. Вважається, що
дигідрат кверцетину володіє найкращою біодоступністю, за ним за показником біодоступності слідують глікозиди, аглікон і рутинозид.
Проте, при дослідженнях була виявлена недостатньо висока біодоступність дигідрату кверцетину при пероральному застосуванні.  Таким чином, замість того, щоб покладатися на біологічно активні добавки для підвищення рівня кверцетину в організмі, має сенс збагатити свій раціон продуктами, багатими кверцетином.
До таких продуктів відносяться червона цибуля, часник, яблука, сливи та червоний виноград, цитрусові, чорниця, ожина, каперси, оливкова олія, петрушка, шавлія, зелений і чорний чай.
Є ряд досліджень, які демонструють, що кверцетин є потенційно корисним для зниження ризику розвитку атеросклерозу, запобігання серцево-судинних захворювань, зниження артеріального тиску. Відомо, що кверцетин володіє протизапальними, антиартрогенними й антиканцерогенними властивостями.
Також кверцетин вважається нейроактивною речовиною, що володіє тими ж властивостями, що і кофеїн. Кверцетин може допомогти поліпшити спортивні результати, запобігти втомі, скоротити час відновлення, цілюще впливає на здоров'я кісток і імунітет. Є дослідження, що кверцетин може запобігати накопиченню жиру при дозріванні жирових клітин людини in vitro, разом з тим пригнічуючи дозрівання нових жирових клітин і викликаючи апоптоз або запрограмовану загибель клітин в існуючих жирових клітинах. Кверцетин також може блокувати поглинання глюкози з крові, позбавляючи жирові клітини сировини.
Слід пам'ятати, що біологічно активні добавки, що містять кверцетин, можуть використовуватися тільки дорослими. Крім того, вагітні та годуючі жінки, а також люди із захворюваннями нирок і печінки, повинні уникати прийому БАД з кверцетином.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту
При використанні БАД з кверцетином можливе виникнення головних болів, розладів шлунка (печія, кислотний рефлюкс). Високі дози кверцетину можуть призвести до пошкодження нирок. Крім того, застосування надмірної кількості добавок, що містять антиоксиданти, такі як кверцетин і вітамін С, може призвести до прооксидантного ефекту - посилення перебігу обмінних процесів зі збільшенням вільнорадикального перекисного окислення ліпідів і руйнуванням клітинних органел і мембрани клітини.
Кверцетин може знизити ефективність деяких антибіотиків, посилити дію антикоагулянтів і, таким чином, підвищити ризик виникнення кровотеч. Дослідження in vitro і на тваринах виявили, що кверцетин може посилити дію деяких хіміотерапевтичних препаратів, що використовуються для лікування раку. Кверцетин може впливати на засвоєння організмом циклоспорину. Спільний прийом кверцетину і дигоксину збільшує ризик виникнення побічних ефектів дигоксину. Кверцетин є потужним антиоксидантом, кращі його джерела-свіжі фрукти, овочі, ягоди та зелень.
УВАГА!
БЕЗКОНТРОЛЬНЕ ЗАСТОСУВАННЯ БУДЬ-ЯКИХ ЛІКІВ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЗДОРОВ'Я!
Не зловживайте будь-якими засобами лікування, у тому числі засобами й рецептами народної медицини. Попри простоту і натуральне походження компонентів рецептури народної медицини, вони теж небезпечні у разі безконтрольного вживання, застосування!
Завжди пам'ятайте про необхідність консультацій з профільним лікарем, перед початком і в процесі процедури лікування!