Львівська кава по-віденськи, віденський стародавній рецепт.
Якщо здійснити подорож в минуле та спробувати зібрати все позитивне, що говорилося і писалося колись про каву, то вийде мелодійна симфонія, яка починається з потужного крещендо композитора Бетховена, який заварював каву винятково з 64 зернят, в яку співзвучно вплітаються гімни Бальзака, який вживав неймовірну кількість міцної кави, а в пошуках підходящих зернят для її заварки не раз об'їхав весь Париж, та закінчується апофеозом — «Кавовою кантатою» композитора Баха, що прославив свій улюблений напій в музиці. Список похвал і дифірамбів, що звучали з приводу кави від знаменитостей можна нескінченно продовжувати.


Читайте також:

Львівські пляцки - мелодійна симфонія стародавнього Lemberga

Сьогодні кава стала найпопулярнішим напоєм, відтіснивши впевнено інші. Її п'ють повсюдно і цінують за тонкий аромат, приємний смак, а головне, вона бадьорить та має освіжаючу дію. Згідно зі статистичними даними більша частина людства випиває в день 2-3 чашки кави, чверть - 6 і більше чашок. Це означає, що людство в рік поглинає понад 200 млрд порцій кави. "Кава-генерал" - охрестили його бразильці, чия країна є головним експортером, що поставляє на світовий ринок до 50% всього обсягу кави.
Відгуки паризьких газет на першу появу кави в Європі:" огидний відвар зі старих солдатських чобіт",
"сироп зі сажі " - хором писали вони. Всі ці парадокси залишилися в далекому минулому, як і майже детективна історія її поширення та взагалі драматичні події, пов'язані з кавою, тепер кава стала другим після нафти дорогим товаром.


Кава по-віденськи. Віденський стародавній рецепт.

Інгредієнти:
3/4 чашки міцної чорної кави, звареної за звичайним рецептом, 2 ч. ложки цукру, 40 г збитих з 1 ч. ложкою цукру вершків, ванілін, шоколадна крихта.  


Короткий екскурс в історію австрійського напою, та приготування:

Кава у Відні заслуговує особливої розмови. Щодо кави вінці на рідкість вибагливі. Замовляти каву у Відні (столиці Австрії) - ціла наука, не знаючи якої - потрапиш в халепу та замість фірмового напою отримаєш «прохідний варіант». Просто замовити каву у Відні при безлічі її різновидів означає - виявити кричущу кавову безграмотність.
У Відні міцна чорна кава-це не тільки "мокко", віденський «меланж» варіюється в залежності від кількості молока: «коричневий», «золотий», «світлий», «темний», «кава навпаки», «капуцинер» - темно-коричневий, під колір балахона ченця-капуцина.
Гурмани у Відні попросять каву з добавкою рому або коньяку, а аристократи віддадуть перевагу «імператорському меланжу» (з добавкою яєчного жовтка). Каву по-турецьки тут подають тільки в турках, але на прохання можуть і профільтрувати.
Варіанти в залежності від пристрастей до вершків діляться на: «сепаре» (кава і молоко окремо), «фіакр», «мозарган», «маргиломан», «консул» тощо. Цукор подають неодмінно на срібні таці, ложечку не кладуть на блюдце, а на склянку з водою. Так що те, що в багатьох кав'ярнях зазвичай подають як «каву по-віденськи», дуже здивує незворушних віденців.
Приготування:
В гарячу каву розлиту в склянки на 3/4 їх висоти всипати цукор, не розмішувати, зверху покласти ложкою збиті вершки. Для любителів можна додати трохи ваніліну та посипати шоколадною крихтою. Допускається подавати вершки окремо в креманці або вазочці на підставній тарілці з чайною ложкою для розкладання. Вершки повинні бути 35%-ної жирності, охолоджені.