Місця сили Карпат. Храми часів Середньовіччя. Пістинь, Рогатин та Манява. Екскурсії Західною Україною
Три стародавніх храми - у селах Рогатин, Пістинь та Манявський Скит. Три потужних центри сили часів середньовіччя у Карпатах.
Храмові місця в усі часи вважалися найпотужнішими місцями сили. У Карпатах це, насамперед, найстаріша церква Гуцульщини - дерев'яна п'ятизрубна церква Успіння Богородиці, розташована в селі Пістинь, неподалік від Косова. Згідно з легендою, це село було засноване ченцями, а церква побудована 1600 року між двома крутими ущелинами на горі. Поряд із храмом знаходиться старовинне кладовище, а з південного боку - кам'янистий і крутий потік Йордан.
Церква Святого Духа в Рогатині - пам'ятка архітектури національного значення. Офіційно її зведення датується 1598 роком, і церква є одним із найдавніших храмів України.
Усі, хто хоч трохи цікавиться історією та культурою України, напевно, чули про цей дерев'яний храм. Він стоїть на старому кладовищі вже п'яте століття — і все так само приваблює відвідувачів з усіх кінців України та із-за кордону. Ця церква належить до найцінніших дерев'яних сакральних споруд України. Храм зберігся до наших днів практично без змін із часів Середньовіччя.
Найсильніше місце - Манявський скит, монастир у селі Манява Богородчанського району. Його, згідно з легендою, заснували ченці Києво-Печерської лаври, які втекли від Хана Батия 1240 року. Засновники Манявського скиту оселилися біля Блаженного каменя, який лежить на схилі гори поряд із цілющим джерелом. За благословенням до цього каменя приходили київські, австрійські, польські, російські князі. Камінь має форму розкритої раковини, на якій зверху з'являється цілюща вода, що лікує очі та швидко загоює рани. У монастирі є справжні святі місця.
Одне з них, позначене дерев'яним хрестом, учені називають енергетичним центром Землі. Якщо біля хреста простягнути руки, то долонями можна відчути легке поколювання. Існує повір'я, що коли обійти із запаленою свічкою святі місця: келію і підземний храм, то свічка стане освяченою і буде охороняти будинок і всіх, хто живе в ньому.
А в гірській ущелині вище монастиря спадає Манявський водограй. Висота його становить близько 20 метрів. Вода падає декількома каскадами. Біля підніжжя водоспаду розташоване невелике озеро, купання в якому вважають цілющим.
Читайте також:
Місця Сили Карпат. Потужна енергетика карпатських гірТринадцять найпотужніших природних Місць Сили в горах Карпат