Туристичні походи, прогулянки в Карпати
Щороку навесні та влітку, восени і взимку мільйони туристів відправляються в подорож Карпатами. Відправляються на день або два, на тиждень або місяць. Одні пішки або на лижах, інші - на плотах або байдарках, треті - на велосипедах або мотоциклах, машинах. І кожен з нас бере з собою все, що йому буде необхідно в поході. Скільки разів, укладаючи речі, турист ламає голову над, здавалося б, таким важким питанням, як все це спорядження вкласти в рюкзак, взяти найголовніше, основне, без чого неможливо обійтися у подорожі Карпатами. І як прикро буває, якщо потрібній речі не знаходиться місця або вона не влазить і в без того перевантажений рюкзак.


Туристи в Карпати беруть з собою спорядження не тому, що їм приємно нести на спині важкі рюкзаки,

а для того, щоб створити в поході необхідні зручності, забезпечити під час стоянок теплий нічліг та приємний відпочинок.
Якщо ви відправляєтеся в недільний похід Карпатами, то ви можете зібратися досить швидко — надіти штормівку, покласти в рюкзак, намет, спальний мішок та інший нехитрий скарб. Але якщо похід тривалий та складний, то підготовка до нього забирає у туристів значний час. Та й сам обсяг і характер спорядження залежать від того, в яку подорож ви збираєтеся (пішу, лижну, водну, тощо), в який час року, на який термін, за яким маршрутом та які завдання ставить перед собою група.
Якщо ви підете в недільну прогулянку Карпатами в тісному взутті та в непристосованому одязі, то можете побити собі ноги або вимокнути під дощем. У гіршому випадку ви наб'єте мозолі або відбудетеся простудним захворюванням. Але якщо непідготовлена група туристів надумає піти в гори Карпат без основної мотузки, грудних обв'язок, карабінів та іншого гірського спорядження, то це може привести до набагато більш сумних наслідків.


Читайте також:

Похід в Карпати. Перша медична допомога

Похід в Карпати. Харчування в поході

Що робити, якщо ти заблукав у лісах Карпат

Гроза в Карпатах, правила поведінки

Правила безпечного відпочинку на річці, озері в Карпатах

Коли туристи, вирушаючи в недільний похід, не можуть розвести багаття та приготувати обід або вечерю за проливного дощу, це ще півбіди: врешті-решт один раз можна обійтися і без гарячої їжі. Але спробуйте тривалий зимовий похід в Карпати без примуса або газової плитки — навряд чи що з цього вийде.
Однією з відмітних рис сучасного туризму, і перш всього самодіяльного, є підвищення спортивного і технічного рівня походів, а також освоєння туристами нових районів, які раніше вважалися недоступними.
Зимові подорожі, у високогір'ї Карпат, через їх складності вимагають не тільки високих вольових і моральних якостей, належної фізичної підготовки учасників, але й добротного, легкого, практичного спорядження, що відповідає тим умовам, в яких здійснюють подорож туристи.
Не буде перебільшенням сказати, що без належного туристичного спорядження більшість тривалих походів в Карпати може виявитися практично нездійсненними. Сьогодні більшість туристського спорядження можна придбати в спортивних магазинах: намети, байдарки, спальні мішки, сучасні компактні туристичні печі, гаджети...
Але кмітливість карпатських туристів народжує все нові і нові дотепні саморобки та пристосування, які можуть стати в нагоді в походах Карпатами. Нам здається, з ними цікаво буде познайомитися як досвідченим туристам, так і початківцям . У наступних статтях ми розповімо про цікаві саморобки для туристичних походів Карпатами. Підписуйтесь на новини нашого сайту.