Природні пам'ятки Карпат. Гора Говерла Говерла є найвищою точкою України, і її висота становить 2061 метр над рівнем моря.

Знаходиться гора на хребті Чорногори, на межі між Івано-Франківською та Закарпатською областями, за 17 кілометрів від Румунського кордону. Навіть влітку можна побачити на вершинах Говерли снігову ковдру.

Правильна конусоподібна форма гори вкрита альпійськими луками і чагарниками, а місцями трапляються кам'яні осипи.

Біля підніжжя гори бере свій початок річка Прут, а зовсім неподалік можна побачити мальовничий каскад водоспадів, загальна висота яких становить 80 метрів. На превелику втіху туристів, вершина гори є дуже зручною.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

 

Це невеликий плоский майданчик, з якого відкриваються чудові краєвиди. З вершини гори можна побачити весь Чорногірський хребет.

У ясну погоду звідси проглядається місто Івано-Франківськ, а також обсерваторія «Білий слон» на горі Піп Іван.

На вершині Говерли встановлений флагшток із державним прапором, тризуб і хрест. Крім того, тут стоїть обеліск заввишки в декілька метрів. Колись цей обеліск служив знаком проходження кордону між Чехословаччиною та Польщею.

 

Гора Говерла є досить популярним об'єктом, і щорічно на її вершину піднімається величезна кількість туристів.

Таке сходження можна здійснити з травня по вересень. В інший час сходження на вершину під силу тільки професійним альпіністам.

Оскільки гора розташована в межах охоронної зони Карпатського заповідника, для сходження на неї необхідно отримати спеціальний пропуск в адміністрації заповідника. Під час сходження на гору туристам необхідно дотримуватися певних правил: не можна ставити намети, розводити багаття, залишати після себе сміття, рибалити, а також збирати гриби, ягоди і квіти.

Для сходження на гору прокладено кілька маршрутів, причому кожен із них має свою категорію складності.

Але за своєю протяжністю вони мало відрізняються один від одного — довжина таких маршрутів коливається в межах від 10 до 16 кілометрів.


 

Читайте також:

Пам'ятки Карпат. Обсерваторія “Білий Слон” на горі “Піп Іван”

Природні пам'ятки Карпат. Чорногора

Природні пам'ятки Карпат. Гора Шпиці