Закінчується Великий Піст. Мольфари Карпат про шкідливість м'яса.
Наш екскурс в історію корисного, живого харчування без м'яса ми вирішили почати з Давньої Греції, оскільки практично всі видатні давньогрецькі філософи, лікарі, довгожителі не вживали м'яса. А такі великі уми як Діоген, Сократ, Плутарх, Піфагор, Платон, судячи зі стародавніх писань, взагалі були сиреїдами.
Один з найбільш відомих філософів і математиків Стародавньої Греції, Піфагор створив свою школу, головною метою якої він вважав звільнення душі людської шляхом морального і фізичного очищення. Піфагор вимагав від своїх учнів в обов'язковому порядку проходження сорокаденного випробування голодом з метою фізичного і духовного очищення.
Після голодування Піфагор рекомендував своїм учням харчуватися виключно живою рослинною їжею. «Сира рослинна їжа і сира вода - найкраща їжа для здоров'я тіла і ясності розуму», -вважав Піфагор (з книги Діогена Лаертського «Про життя, навчання і вислови знаменитих філософів»).
Там же можна знайти такий вислів Піфагора: "тільки жива свіжа їжа може зробити людину здатною сприймати й розуміти істину".
Коли Піфагор віддалявся в храм для молитов й медитацій, він брав з собою заготовлений запас їжі й пиття. Їжа складалася з рівних частин маку й кунжуту, шкірок морської цибулі, з якої вичавлювався сік квіток нарциса, листя мальви, ячменю і гороху. Сюди ж додавався дикий мед. Для приготування пиття Піфагор використовував насіння огірків, родзинки без кісточок, квіти коріандру, насіння мальви і портулаку, тертий сир, молоко й масло, змішані разом з диким медом. Піфагор говорив, що це - дієта Геракла, а рецепт Гераклу був даний самою богинею Деметрою.
До речі, при такому харчуванні Піфагор зовсім не був «здихликом». Давньогрецький філософ брав участь в Олімпійських іграх, причому в найскладнішому виді спорту - кулачному бою.
Давньогрецький філософ Плутарх про харчування Піфагора висловлювався так: «Ви питаєте мене, чому Піфагор утримувався від вживання м'яса тварин? Я зі свого боку не розумію, якого роду почуття, думки або причина керували тією людиною, яка вперше зважилася осквернити свій рот кров'ю і дозволила своїм губам доторкнутися до м'яса вбитої істоти...
Ніщо нас не бентежить: ні чудова краса безпорадних тварин, яких ми вбиваємо для їжі, ні жалісні ласкаві звуки їх голосу, ні їх розумові здібності. За шматка їх м'яса ми позбавляємо їх земного світла, життя, для яких вони народжені".
Відомо, що великий лікар стародавньої Греції Гіппократ, якому належить знаменитий вислів про те, що їжа повинна бути ліками, також дотримувався виключно рослинного раціону.


Ісус був вегетаріанцем?

Ісус Христос, за деякими даними, дотримувався живого харчування. Мольфари Карпат цитують уривки з найдавніших зі збережених Євангелій. Цікаво, що в ранніх рукописах немає згадки про диво з хлібами і рибою. Зате в них описано диво з хлібом, фруктами і глечиком води:
«І розділив Ісус хліб і плоди між ними, і воду також. І їли, і наситилися всі, і пили. І дивувалися вони, бо кожному вистачило з надлишком, а було їх чотири тисячі чоловік. І пішли вони, та подякували Господу за те, що бачили й чули».
Ось що говорить Ісус з Євангеліє світу від єсеїв про м'ясоїдіння, була дана заповідь: «Не убий», бо життя дається кожному від Бога, а те, що дано Богом, людина не може відняти.
Бо істинно кажу вам, від однієї Матері відбувається все живе на землі. І тому той, хто вбиває, вбиває брата свого. І від нього Мати Земна відвернеться і забере свою грудь, що дає життя. І ангели її будуть цуратися його, Сатана ж знайде обитель свою в тілі його. І плоть убитих звірів в його тілі стане його власною могилою. Бо істинно кажу вам, хто вбиває – той вбиває самого себе, а хто їсть плоть убитих звірів - їсть тіла смерті. Бо в крові його кожна крапля крові перетворюється на отруту, в його диханні їх дихання перетворюється на сморід, в його плоті  їх плоть - гнійні рани, в його костях кістки - у вапно, в його нутрощах їх нутрощі - гниття, у його очах їх очі - в пелену, в його вухах вуха їх - в сірчану пробку. І смерть їх стане його смертю».


Ось що відповів Ісус, згідно з давніми Євангеліям, на питання рибалок про те, чи можна їсти рибу:

- скажи нам Ісусе, чи дозволено їсти тварюк морських?
- Воля Присносущего дала тварі душу живу й святе дихання, і те, що Він своєю волею дає Своїм створінням, то ні людині, ні ангелам не можна відняти чи додати.
У наступних рядках “Євангелій світу від Єсеїв”  Ісус вже прямо говорить про живе харчування:
“Бо якщо ви приймаєте живу їжу, вона наповнює вас життям, але, якщо ви вбиваєте свою їжу, мертва їжа вб'є також і вас. Бо життя відбувається тільки від життя, а від смерті завжди відбувається смерть. Бо все, що вбиває вашу їжу, також вбиває і ваші тіла. А все, що вбиває ваші тіла, вбиває також і ваші душі. І ваші тіла стануть тим, що є їжа ваша, так само як дух ваш стає тим, що є думки ваші.
Не приймайте в їжу нічого, що знайшло свій смак від вогню та смерті, бо їжа та від Сатани”.