Риболовля. Рецепти шашлику з риби для відпочинку в Карпатах.
Висока харчова цінність і смакові особливості карпатської риби визначили її велике значення в харчуванні народів Карпат. Рибні страви в Карпатах широко використовуються в повсякденному раціоні, в дитячому, лікувальному, дієтичному харчуванні. Риба - цінний харчовий продукт. За своїми смаковими і, поживними якостями вона змагається з кращими сортами м'яса.
Мешканці карпатських річок містять необхідні нашому організму вітаміни (особливо А і D), жири, білки (м'ясо риб містить 18% білків). Білки м'яса риб легше засвоюються організмом людини, ніж білки м'яса тварин. Цінною складовою частиною риб, особливо річних, є жир. Риб'ячий жир характеризується високим вмістом ненасичених жирних кислот. Також в м'ясі риб містяться водорозчинні вітаміни: в невеликих кількостях вітамін С, а також комплекс вітамінів групи В – В1, В2, В6, В12, B16, вітаміни Н і PP.
У карпатській рибі міститься багато необхідних для організму людини мінеральних елементів, серед яких переважають фосфор, кальцій, калій, натрій, магній, сірка, і це далеко не повний перелік корисних мікроелементів, що містяться в м'ясі риб.
Риба прекрасно піддається різним видам кулінарної обробки, її можна вживати в холодному і гарячому вигляді, вона добре поєднується з різними гарнірами. Величезний асортимент страв з риби і море та річкових продуктів здатний задовольнити смак найвишуканіших гурманів.


Читайте також:

Яка риба водиться у карпатських природних водоймах

Їжте рибу вона була і є символом здоров'я та довголіття

Три класичних карпатських рецепта запеченої форелі

Форель запечена. Рецепти народної карпатської кухні


Рецепти рибного барбекю для відпочинку, походів і риболовлі в Карпатах.
Шашлик з карпатської форелі в цибульному маринаді.

Інгредієнти:
1 кг форелі, 150 г ріпчастої цибулі, 100 мл рослинної олії, 1 лимон, 1 пучок петрушки, перець, сіль.
Спосіб приготування:
Форель чистять, промивають, видаляють кістки, нарізують філе невеликими шматочками й складають в емальовану ємність. Ріпчасту цибулю дрібно нарізають, змішують з олією, свіжовичавленим лимонним соком, промитою і подрібненою петрушкою, сіллю і перцем й заливають отриманим маринадом форель. Маринують рибу протягом 1 години, потім смажать над розпеченим вугіллям до готовності.

Ми будемо раді бачити вас у наших інтернет-спільнотах. Підписуйтесь на новини нашого сайту

Шашлик з форелі в лимонному маринаді.

Інгредієнти:
1 кг форелі, 100 мл лимонного соку, 100 мл рослинної олії, ½ пучка петрушки, ½ пучка кропу, перець, сіль.
Спосіб приготування:
Форель чистять, промивають, маринують тушку цілою або видаляють кістки, нарізують філе невеликими шматочками, складають в емальовану ємність, заливають сумішшю лимонного соку, рослинної олії, солі і перцю. Перемішують і витримують в маринаді 1,5–2 години. Після закінчення зазначеного терміну шматочки форелі смажать над розпеченим вугіллям до готовності, періодично повертаючи і збризкуючи маринадом. Готовий шашлик посипають вимитою і подрібненою зеленню петрушки і кропу і подають до столу.


Шашлик з форелі в пряному маринаді.

Інгредієнти:
1 кг форелі, 300 г помідорів, 100 мл рослинної олії, 2 зубчики часнику, 2-3 лаврових листки, 3 г мускатного горіха (меленого), 3 г гвоздики (меленої), 1 лимон, ½ пучка кінзи, ½ пучка петрушки, ½ пучка базиліка, ½ пучка орегано, перець, сіль.  
Спосіб приготування:
Форель чистять, промивають, видаляють кістки, нарізують філе невеликими шматочками й складають в емальовану ємність. Пряну зелень, часник і лаврове листя подрібнюють в побутовому або похідному блендері, додають рослинну олію, лимонний сік, мускатний горіх, перець і сіль. Заливають форель отриманим маринадом і витримують в ньому 1-2 години. Помідори миють і нарізають кружечками. Потім шматочки форелі нанизують на шампури упереміж з нарізаними (кружечками) помідорами та смажать над розжареним вугіллям до готовності.