Курорти Трускавець, Східниця. Місця в околицях які варто відвідати.
Пам'ятки Карпат і Прикарпаття. Найбільш цікаві та пам'ятні місця для відвідування в радіусі до 180 км. (у 2-4 годинах їзди) від бальнеологічних курортів Трускавець, Східниця.
Львівські Карпати. м.Львів.
Місто засноване в середині XIII в галицько-волинським князем Данилом Галицьким та назване ним на честь сина Лева. Вперше місто Львів згадується в літописах 1256 р. Знайомство з містом рекомендуємо почати з Високого Замку - великого парку є найвищою точкою цієї місцевості (411 м. над рівнем моря). Там, на штучному кургані, розмістився оглядовий майданчик, звідки відкривається неповторний вигляд одного з найкрасивіших міст світу.
Відвідайте "Шевченківський гай" - музей історії та культури просто неба. Це недалеко від Високого Замку. Стародавня архітектура, діючі дерев'яні церкви перенесуть вас в минуле Карпат. Не рекомендуємо пересуватися по центральній частині міста на автомобілі. Вузькі, вимощені каменем, стародавні вулички Львова краще пройти пішки, не поспішаючи. І навіть без екскурсовода Ви побачите і почуєте дуже багато. Так, візьміть з собою фото-або відеокамеру: будь-який кадр стародавнього міста - це шедевр.
Ресторани у Львові відповідають найвищим європейським стандартам, а місцеві кухарі готують апетитно та якісно. Недорого, але смачно поїсти можна в кафе "Пузата хата", яке знаходиться біля Політехнічного університету.
Рекомендуємо також відвідати: Театр опери та балету ім. С. Крушельницької, Театр ім. М. Заньковецької, Личаківський цвинтар та численні музеї Львова.
Львівські Карпати. м. Дрогобич. Львівська область.
Маршрут: Трускавець - Дрогобич (всього 10 км.)
Найближче від курорту Трускавець велике місто. На гербі міста зображена барила солі - символ міста, адже тут, сьогодні, як і багато століть тому, добувають древнім методом харчову сіль. Цікаво побачити дві дерев'яні церкви Святого Юра та Вознесіння. Центральна частина міста представлена площею Ринок з міською ратушею. Біля неї важко не помітити дві великі червоні будови-Польський костел Бартоломея (Варфоломія), поруч пам'ятник Юрію Котермаку.
З іншого боку - церква Святої Трійці з двоповерховою прибудовою (монастир о.Василіан при церкві). Тут навчався знаменитий український письменник Іван Франко.
Львівські Карпати. Курорт Східниця. Львівська область
Маршрут: Трускавець - Борислав - Східниця (всього 25 км.)
Відомий своєю мінеральною водою типу Боржомі (Джерело "2"С) та Східницькою нафтусею (джерела "8,9,10"). Ці води сприяють виведенню дрібних каменів, ниркового піску та продуктів запалення (лейкоцитів, слизу, гною). Східницька нафтуся сприяє утворенню жовчі та виведенню кислот, при цьому зменшується рівень холестерину. Беручи до уваги яскраво виражений лікувальний ефект мінеральних вод (як Трускавця, так й Східниці), ми наполегливо рекомендуємо без вказівки лікаря не приймати їх, оскільки результат може стати протилежним.
Читайте також:
Львівські Карпати. Село Нагуєвичі. Львівська область.
Маршрут: Трускавець-Дрогобич-Лішня-Нагуєвичі (всього 20 км.)
Земля Івана Франка. Іван Франко - письменник зі світовим ім'ям.
З курортного Трускавця заїжджаємо в м. Дрогобич. Перетинаємо залізничний переїзд та гірку, повертаємо ліворуч. Далі по вулиці Шашкевича, на регульованому перехресті їдемо прямо. Зліва побачите дерев'яну церкву та пожежну частину, звідти повертаєте направо і рухаєтеся прямо на виїзд з міста в бік м. Самбір. В кінці села Лішня, біля пам'ятника І. Франка і школи, повертаєте наліво в сторону села Унятичи.
Село Нагуєвичі пам'ятки:
- меморіальний музей І. Франка;
- меморіальний комплекс - садиба батьків поета;
- художньо-меморіальний комплекс - "Стежками Івана Франка"
Львівські Карпати. Скелі Довбуша. Львівська область
Маршрут: Трускавець - Стрий -Болехів - скелі Довбуша (всього 70 км.)
З Трускавця їдемо в місто Стрий. Звідти переїжджаємо міст через річку Стрий і рухаємося в бік Івано-Франківська. По дорозі можна заїхати на курорт "Моршин", який славиться своєю мінеральною водою. Далі, в центрі невеликого містечка Болехів, повертаємо направо (стоїть покажчик "Скелі Довбуша"). Звідси ще 10 км. до с. Тисів, де й розташований скелясто-ландшафтний парк "Скелі і печери Олекси Довбуша". При в'їзді - гірський водоспад на р. Сукіль. Далі по гірській дорозі розташовані кафе та ресторани де можна насолодитися стравами української національної кухні. Якщо в містечку Болехів не повертати на село Тисів, а проїхати прямо, то в наступному за маршрутом селі Гошів, праворуч на горі, ми побачимо позолочені куполи Василіанського монастиря Преображення Господнього, або як його називають "гошівський монастир" Заснований в 1509 році.
У 1737 році у монастир була перенесена чудотворна ікона Божої Матері. Гошівський монастир - це місце багатолюдного паломництва. Люди їдуть сюди за зціленням, покаянням і душевним спокоєм. Ченці василіяни завжди раді кожному, хто приходить до джерела милосердя, яким є чудотворна ікона Божої Матері.
Львівські Карпати. м. Самбір. Львівська область.
Невелике місто в 40 км. від Трускавця. Рекомендуємо подивитися центральну стару частину міста. Вона побудована в традиційному стилі європейського міста з ратушею в центрі площі. Побувайте в залі органної музики. Поруч стоїть храм Пресвятої Богородиці з чудотворною іконою Самбірської. У підвалі храму знаходяться мощі Святого Валентина. При виїзді з міста в напрямку Старого Самбора можна заїхати в гостинний двір "Білаки", де знаходиться Приватний зоопарк. Тут і ведмеді, лисиця, олень, леви, а також ціла страусина ферма.
Львівські Карпати. Стародавній форпост Київської Русі. Фортеця "Тустань" Львівська область.
Маршрут: Трускавець - Борислав - Східниця - Урич (всього 35 км.)
З Трускавця, минувши м. Борислав їдемо через курорт Східниця - курорт мінеральних вод. Прямуємо на село Урич (ще 10км.). Форпост "Тустань" знаходиться на початку села, ліворуч. Туди веде грунтова дорога. Подорожуючи скелястими стежками, будьте уважні та обережні. Внизу форпосту розташовані два джерела. Легенди розповідають про їхні чудодійні якості.
Львівські Карпати. м. Славське. Львівська область.
Маршрут: Трускавець - Стрий - Сколе - Славське (всього 90 км )
м. Славське. Гірськолижний курорт. Прекрасний, як взимку, так і влітку. Для любителів зимового відпочинку тут два підйомника: перший на гору "Тростян" (1235 м. над рівнем моря), другий - за п'ять кілометрів від першого на гору "Писанка", біля бази відпочинку "Захар Беркут". Якщо Ви професіонал лижної справи, рекомендуємо гору "Тростян", для середнячків - гору "Писанка", а якщо Ви ще тільки починаєте свою лижну кар'єру, рекомендуємо зупинитися біля гори "Політех" (знаходиться при в'їзді в Славське).
Лижну екіпіровку можна взяти напрокат, там же можна найняти інструктора. У селищі як взимку, так і влітку для Вас працюють бази відпочинку та приватні готелі. Влітку Славськ пропонує кінний туризм, парашутний спорт, велотуризм та подорож гірськими стежками на квадроциклах та конях.
Гуцульщина. м. Івано-Франківськ.
В 150 км. від Трускавця знаходиться місто Івано-Франківськ обласний центр, брама Українських Карпат. Невелике, але дуже гарне місто. Особливо цікава центральна частина з численними музеями, пам'ятниками та фонтанами. Крім цього, Івано-Франківськ - місто магазинів, бутіків та ринків. Ціни, навіть на хороші і якісні речі відомих світових виробників, на порядок нижче ніж в будь-якому іншому місті. Починаючи подорож по Івано-Франківській області, зупиніться в курорті Яремче. Тут потрібно відвідати водоспад на річці Прут та ринок дерев'яних сувенірів. Пообідати можна в ресторані Гуцульщина".
Гуцульщина. м. Косів. Івано - Франківська область.
Центр гуцульської культури та народних ремесел. Саме тут народжуються неперевершені твори, які прикрашають багато музеїв та приватних колекцій як в Україні, так і за кордоном.
Гуцульщина. Курорт "Буковель" Івано – Франківська область
Гірськолижний курорт знаходиться в районі села Яблуниця. Тут багато підйомників і розвинена інфраструктура - все для повноцінного активного відпочинку.
Закарпаття. Озеро Синевир. Закарпатська область.
Маршрут: Трускавець - Стрий -Долина - Старий Мізунь -Мислівка - Торунь - озеро Синевир (всього 160 км.) Площа озера 7 га, максимальна глибина - 24 м. Вода чиста, в озері водиться риба, є форель. Купатися, ловити рибу, розпалювати вогонь біля озера не можна, зате неподалік є спеціальні місця для кемпінгів, там можна поставити намет і провести ніч.
Гора Говерла. Розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей.
Найвища точка Українських Карпат (2061 м). Маршрут на гору не складний, але якщо у вас немає практики подібних сходжень, самостійно йти не рекомендуємо, а взимку навіть для досвідчених туристів це дуже важкий і небезпечний маршрут. Сходження краще починати з ранку. Тому переночувати можна біля підніжжя гори, на спеціально відведених для цього місцях, або в найближчому селі.
Необхідна екіпіровка: водонепроникні, з хорошою підошвою черевики, туристична куртка з капюшоном, сухий пайок. На всяк випадок прихопіть компас. За один день Ви встигнете піднятися на гору та зійти з неї. Пам'ятайте: на горі забороняється розкладати намети і розпалювати багаття, під час дощу стежка на гору стає дуже слизькою, тому будьте дуже уважні та обережні, особливо при спуску з гори. Будьте уважні і спостережливі - і тоді цей невеликий подвиг залишиться у вашому серці приємним спогадом на все життя. Бажаємо приємного сходження!